Головна » 2015 » Грудень » 22 » У НИХ ДУША ТАКА ЩЕ МОЛОДА (№ 105 від 22 грудня 2015 року)
17:04
У НИХ ДУША ТАКА ЩЕ МОЛОДА (№ 105 від 22 грудня 2015 року)

У НИХ ДУША ТАКА ЩЕ МОЛОДА

Нинішній рік визначальний  не тільки виборами до  місцевих органів самоврядування. Виборчий процес триває і у ветеранських організаціях усіх рівнів. Влітку про свою роботу відзвітували активи первинних осередків, восени такі звіти пройшли в органі­заціях районного   й обласного рівнів. А наступної весни відбудеться Всеукраїнська конференція ветеранів. У нашому районі ветеранські звіти і вибори завершила ІХ районна конференція, в роботі якої взяли участь делегати міської і сільських ветеранських громад, керівники району і міста, представники обласного депутатського корпусу та обласної організації ветеранів.

Районна ветеранська організація, як зазначила в своїй звітній доповіді її голова В.Я. Клочко, нині одна з найчисельніших і найбільш дієвих громадських структур краю.  Вона об’єднує 53 первинні осередки в місті і селах та близько 8 тисяч літніх громадян усіх категорій. Нею постійно і цілеспрямовано ведеться робота щодо соціального захисту пенсіонерів, їх всебічної підтримки, участі у вихованні молоді, збереження історичної пам’яті про Велику Вітчизняну війту та Перемогу нашого народу.
У звітному періоді три роки були   ювілейними - 70-ті роковини визволення Харківщини, нашого району й України від німецько-фашистських загарбників та 70-річчя Великої Перемоги. Тож у діяльності ветеранських об’єднань значне  місце відводилося відзначенню цих пам’ятних дат.  А це і підтримка ветеранів війни, обстеження їх побутових умов, догляд за меморіальними місцями, і участь у патріотичному вихованні школярів, місцевих святкових заходах.
Докладно проаналізувала доповідач  волонтерську роботу ветеранських активів, їх  співпрацю з базовими підприємствами й господарствами, насамперед у питанні матеріальної підтримки літніх людей, з управлінням праці та соцзахисту населення райдержадміністрації і терцентром, подякувала всім керівникам, які не стороняться ветеранських проблем і сприяють роботі первинних осередків, а також керівникам району і територіальних громад за розуміння і підтримку ветеранського руху, допомогу у вирішенні питань ветеранського буття.  Одержують  районний та місцеві ветеранські осередки і спонсорську допомогу на виконання своєї статутної діяльності.
Чимало ветеранів об’є­днані в гуртки, клуби за інтересами, самодіяльні колективи і не тільки цікаво проводять дозвілля, а й беруть участь у місцевих та районних заходах, що свідчить про їх життєву активність. Пос­тійно співпрацюють  райрада ветеранів та більшість первинних осередків з пресою - «Сільськими новинами» та «Словом ветерана».
Було підбито у звітній доповіді й підсумки райо­нної звітно-виборчої кампанії. За станом здоров’я переобрано голів у 9 сільських  осередках. Очолили там ветеранські громади новообрані голови: С.С. Мищенко (Високопілля), Л.І. Матвієнко (Гонтів Яр), Т.В. Кузнє­цова (Кобзарівка), Т.І. Россоха (Ков’яги), Н.П. Собакар (Минківка), Т.І. Караман (Новий Мерчик), Л.В. Золочевська (ПСГ «Восток»), Л.І. Коваленко (Перекіп), Н.Г. Явдошенко (Черемушна).
Окреслила доповідач і пріоритети діяльності наступного складу районного ветеранського  активу. Звітна доповідь супроводжувалася відеомонтажем про роботу районного та місцевих осередків.
У своїх виступах  учасники зібрання доповнили звітну доповідь, поділилися досвідом роботи своїх організацій, озвучили проблеми, що най­більше турбують літніх людей. Важливе значення первинних  осередків у плані соціальної підтримки людей поважного віку, їх згуртування, консолідації суспільства в цілому відзначив голова обласної  організації ветеранів А.П. Хіневич. Зі словами вдячності і пошанування за активну життєву  позицію і небайдужість, мудрість і сумлінну працю, звернулися до присутніх ветеранів голова  райдержадміністрації В.І. Войтенко, голова райради минулого скликання Ю.Д. Яцина, міський голова В.В. Скрипніченко, депутат облради минулого скликання В.С. Казакова. Грамотами і подяками  облради ветеранів, рай­держ­адміністрації, районної  і міської рад відзначено  найактивніших учасників ветеранського руху району, а почесною грамотою голови облдерж­адміністрації - В.Я. Клочко. Багаторічним керівникам ветеранських громад було урочисто вручено посвідчення почесного голови ветеранського осередку.
Діяльність районної ветеранської організації учасники зібрання визнали задовільною, очолити її знову довірили Валентині Яківні  Клочко.
А на початку грудня відбулася звітно-виборна конференція ветеранів Харківщини, в роботі якої взяла участь і делегація нашого району. Повноваження голови обласної ветеранської організації продовжено Анатолію Петровичу Хіневичу.

І. ЦІКАЛО.
Фото І. Терещенко.

Категорія: Ветеранська | Переглядів: 192 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: