Головна » 2015 » Жовтень » 6 » У НАС В "СОНЕЧКУ" - БУККРОСІНГ (№ 82 від 6 жовтня 2015 року)
17:05
У НАС В "СОНЕЧКУ" - БУККРОСІНГ (№ 82 від 6 жовтня 2015 року)

ДЛЯ СЬОГОДЕННЯ І НА ПЕРСПЕКТИВУ

Зважаючи на початок календарного жовтня, однією з  найактуальніших тем на сьогодні є підготовка господарського комплексу загалом і окремих  важливих об’єктів зокрема до роботи в осінньо-зимовий період.
Про роботу, що її здійснює в цьому аспекті Валкі­вська  міська рада, а також про інші  значимі для  громади справи і події - у розмові нашого кореспондента з міським головою В.В. Скрипніченком.

- Валерію Володимировичу, нинішні тарифи на енергоносії усіх без винятку змушують вдаватися до заходів енергозбереження, адже зменшення витрат на оплату за газ, тепло, електроенергію - це суттєві важелі економії коштів міського бюджету. Які напрацювання маєте в цьому плані?
- Проблема енергозбереження актуальна для мене, як міського голови, далеко не перший рік. І найбільше зроблено щодо цього у міських дитячих дошкільних навчальних закладах. Про заміну вікон, дверей, що дає можливість суттєво економити тепло в приміщеннях, уже розповідалося не раз. Два дитсадочки - «Яблунька» та «Берізка» - ще раніше були переведені на автономне  опалення. А в цьому році ми  серйозно підійшли до переведення на автономний обігрів і ДНЗ «Веселка», який донині опалювався централізовано, і коштувало це неабияких грошей. Зараз згідно з наміченим планом уже фактично завершені роботи зі встановлення в цьому  дитсадочку обладнання, яке працює на твердому паливі. Разом із проведеними заходами щодо теплозбереження це дасть можливість при суттєвій економії коштів забезпечити належний  температурний режим для дітвори.
А от для мешканців багатоквартирного будинку по провулку Заводському, 9, тривалий час нездійсненною мрією залишалося  підведення газу до їх житла. Наразі на умовах співфінансування з міського бюджету та мешканців будинку роботи по газифікації теж  на стадії завершення.
До речі, й мешканці інших багатоквартирних будинків міста зараз  мають можливість у законний спосіб переходити на індивідуальне опалення. Чому  сприяло будівництво в місті два роки тому двох ГРПШ.
- Тобто, напрацювання, зроблені в минулі роки, зараз дають позитивні результати.
- Безумовно. Кожен грамотний господарник прагне працювати на перспективу. І ми в міській  раді - теж. Наприклад, цього року були розроблені і вже  успішно пройшли експертизу два проекти по термомодернізації ДНЗ «Веселка» та «Берізка». А це - на перспективу серйозні інвестиції в енергозбереження і, як наслідок, економія коштів міського бюджету, які можна буде витратити на інші цілі.
- Ще один аспект підготовки до  зими - вуличне освітлення. Адже зовсім скоро повертатися з роботи ми будемо, коли стемніє.
- Цю роботу ми теж проводимо планово і не один рік. Й аж ніяк не під вибори, як дехто зараз говорить. Основні, центральні вулиці міста в нас освітлюються вже не один рік. Зараз завершуємо роботи з охоплення зовнішнім освітленням переважно окраїн міста. Так, повністю відновлене освітлення на вулицях Куйбишева, Коваля, Чубаря, Чапаєва, Леніна. На черзі - частина вул. Ломоносова, Лісної та інші.
До речі, турбує містян не лише питання відновлення освітлення. Скажімо, була порушена проблема безпеки відпочинку в парку «Сонечко», що знаходиться обабіч траси. Ми попрацювали щодо цього зі службою автомобільних доріг, і нас зрозуміли й підтримали.
- Важливою проблемою підготовки міста до зими та й загалом його  благоустрою є ремонт доріг. Стан більшості з них  не можна назвати задовільним. Що робиться в нас для вирішення цього  болючого питання?
- На  приведення цих доріг у належний стан потрібні суми, на даний час непідйомні для міського бюджету. Отож доводиться ремонтувати дороги почергово, спершу ті, на які лягає най­більше транспортне навантаження.
З обласного бюджету на ремонт доріг комунальної власності наді­йшла цього року субвенція в сумі 100 тис. грн. За них зроблено поточний   ремонт на вулицях Грабовського і Дзержинського. 1 млн. 60 тис. грн. було передбачено на ці цілі у міському бюджеті. На ці   кошти проведено поточний ремонт  вулиць Пушкіна, Лаптєвих, Перекіпської, Леніна, Р. Люксембург, Іванської, провулку Майського, тротуарів на вулицях Торговій та Шевченка. 
Ще 720 тис. грн. було витрачено на  капітальний  ремонт частини вулиці Пушкіна, який ми завершили до Дня міста. 
До міської ради надходить чимало звернень від валківчан щодо необхідності ремонту доріг по вулицях Дідоренка та 1 Травня. Всі ми бачимо, в якому стані  знаходиться там дорожнє покриття, але справа в тім, що дороги ці перебувають не  в комунальній, а в державній  власності і знаходяться на обслуговуванні служби автомо­більних доріг. Витрачати кошти з міського бюджету на їх ремонт ми не маємо права. Міська рада не раз зверталася до цієї служби в питанні ремонту даних доріг. Результат цих звернень ви бачите самі. Та хочу сказати, що не все так  безнадійно - нині чекаємо Закону про передачу таких доріг з державної у комунальну власність. Прийняття його допоможе вирішити цю  болючу для міста проблему.
- Ви говорили про перспективи. А що можете сказати про Генеральний план міста Валок. Адже це - перспектива розвитку не   на один десяток літ, яка  у нас безнадійно застаріла.
- Так, востаннє Генплан Валок розроблявся і затверджувався майже півстоліття тому. Виготовлення нового плану, уточнення меж населеного пункту - це дуже копітка і серйозна робота. Ми за неї взялися, тому  упевнено можу сказати, що, скоро Валки матимуть новий Генплан.
- Валерію Володимировичу, а тепер - дещо каверзне питання. В інтернет-мережі натикалася на коментарі щодо так званого «розбійного нападу» на міськраду. Мовляв, таким чином мер намагається приховати сліди своїх злодіянь. Прокоментуйте.
- Розбійний напад - то дуже круто. Насправді це було звичайне хуліганство. Хтось пожбурив каменюку у вікно, внаслідок чого у склі утворилася дірка, а воно навіть не розбилося. Тож якби я в такий спосіб щось намагався приховати, то це б не   вдалося, бо все в кімнаті лишилося неушкодженим.
- Тоді ще одне   не зовсім зручне запитання. Чи  правда, що на облаштування клумби в парку «Сонечко» до Дня міста було витрачено 30 тис. грн.?
- Не 30, а 4 тисячі. І нічого таємного в цьому немає. Відповідно  до бюджетного законодавства кошти екологічного податку, що є однією зі складових наповнення бюджету, можуть бути спрямовані на  чітко визначені заходи -  саджання дерев, квітів, встановлення урн для сміття тощо. Тож зазначена сума і була витрачена за цільовим призначенням.
- Спасибі. І щиро бажаю, щоб коштів у нашому міському бюджеті вистачало й на красиве, і  на корисне.

Бесіду вела
І. ТЕРЕЩЕНКО

 

З ДОМУ РІДНЕ МІСТО ПОЧИНАЄТЬСЯ

Вже чимало літ поспіль у Валках до Дня міста проводиться огляд-конкурс на краще домоволодіння, багатоквартирний будинок та під’їзд. Традиційно визначали ми найдбайливіших господарів і цьогорічного вересня.
І, як завжди, зробити це було непросто. Не тому, що побувати довелося в кожному куточку Валок, об’їхати всі вулиці та провулки. Просто кожен будинок, кожна садиба, які наша комісія розглядала як претендентів на звання кращих, мали свої переваги. В одних були розкішні квітники, в інших - справжнє захоплення викликав ідеальний порядок у дворі і біля двору, ще в когось - вабив погляд красивий фасад будинку, зразковий благоустрій прилеглої до садиби території.
Оглядаючи такі будинки і двори, ми знову  й знову переконувалися, як люблять валківчани своє місто, свої оселі й вулиці. І прагнуть прикрасити їх, не шкодуючи ні часу, ні сил. Ось  як Анатолій Миколайович та Надія Іллівна Котелевці, які проживають по вулиці Борща, 31. Тут постійно панують чистота й порядок у дворі та біля двору, а з ранньої весни до пізньої осені буяють квіти на клумбах. Сусіди розповідають, що літньої пори, коли в місті більше стає приїжджих, дехто, гуляючи вулицями, зупиняється біля цієї садиби й фотографується на фоні квіткового розмаю. Саме це домоволодіння і визнано кращим цього року. А ось переможцем огляду-конкурсу серед багатоквартирних будинків став будинок 12-А по вул. К. Лібкнехта. Тут чудово облаштовані не лише двір, а й прилегла територія, завдяки чому ошатні­шим став цей куточок центру міста. 
Що ж до під’їздів багатоквартирних будинків, то перевагу заслужено  було віддано першому під’їзду будинку 6 по вул. К. Лібкнехта. Мешканці тут самі, не шкодуючи сил, часу і коштів, провели ремонт. Все до найменших деталей зробили якісно, дбайливо, красиво. Про те, що живуть тут справжні господарі, свідчать і квіти в горщиках на підвіконнях, і квіти, намальовані вмілими руками на стінах під’їзду. Всюди чисто, ошатно, як і має бути за європейськими стандартами.
На святі з нагоди 72-ї річниці визволення Валок та з нагоди Дня міста господарям домоволодіння-переможця подружжю Котелевців, представнику мешканців кращого багатоквартирного будинку З.М. Козар та голові ОСББ будинку, під’їзд якого визнано кращим, А.М. Фесенко, було вручено грамоти міської ради і грошові винагороди.

І. НІЗЕЛЬКОВСЬКИЙ,
заступник  міського голови.

 

 

У НАС В "СОНЕЧКУ" - БУККРОСІНГ

Сьогодні у Валках не знайти  житлового масиву, де б не було дитячого майданчика. Кожен з них  з любов’ю облаштований, має все для   того, щоб дітвора цікаво проводила тут час. Та  все ж  найулюбленішим місцем відпочинку юних валківчан з повним правом можна назвати парк «Сонечко». Сюди приходять дошкільнята й школярі, молоді матусі зі своєю малечею, і всім тут затишно й комфортно. 
А на День міста з’явилася в «Сонечку» ще одна цікавинка - буккросінг. Дослівно з англійської  словосполучення перекладається як  рух книги. Переваги цього вільного, без жодних формальностей обміну літературою  давно оцінили за кордоном, нині ж він набуває популярності й в Україні. Такі міні-книгозбірні влаштовуються там, де завжди буває людно - в аеропортах, на вокзалах, у парках.
Організатори буккросінгу - справжні книголюби, яким не шкода цікавої  книги для таких же шанувальників літератури. Отож залишає така людина в міні-книгозбірні улюблене видання, а натомість, можливо, знайде там якесь інше, не менш захоплююче. Доступ тут вільний, без ніяких записів, єдина умова існування буккросінгу: прочитав книгу - поверни. Якщо ти в цьому місті проїздом - поверни її в іншу міні-книгозбірню.
Відкриття «книжкового перехрестя» у Валках стало чудовим подарунком, який зробили дітям міська рада разом із  районними бібліотеками для дітей та дорослих, міськими ДНЗ, а також з окремими книголюбами.
Щоб взяти участь  у відкритті, до парку прийшли і діти, й дорослі.  Вихованці міських дошкільних  навчальних закладів порадували всіх невеличким концертом. А потім діти разом із міським  головою В.В. Скрипніченком урочисто перерізали стрічку, відкриваючи «книжкову хатинку».
На згадку про цю подію хтось із дошкільнят попросив невеличкий відрізочок стрічки. І миттю потяглися до міського голови дитячі рученята - таку  матеріальну пам’ять захотілося мати кожному. А потім діти дружно розглядали книжечки, вибираючи найкращу.
«Книжкова хатинка» працює вже півмісяця, і за цей час нею скористалося чимало юних читачів. Задоволені не тільки діти, а й мами, які приходять сюди зі своєю малечею. Тепер прямо в парку можна взяти цікаву книжечку, щоб  почитати її синочку чи донечці.
Завідуюча дитячою бібліотекою С.В. Пасічник час від часу навідується до буккросінгу - поцікавитися, які книги користуються більшим попитом, а іноді й акуратно поскладати літературу. Буває, що  юні читачі забувають це робити. Та з часом, упевнена Світлана Василівна, вони звикнуть до порядку.
Користуючись нагодою, хочу запросити валківчан до міні-книгозбірні. Якщо матимете таке бажання - прихопіть із собою книгу з домашньої бібліотеки. А в «книжковій хатинці» знайдете щось для   себе. До речі, є тут і література для дорослих. Щоправда, її поки що мало. Але   скільки її буде - залежить від нас...

А. КРИВИЧ,
секретар міської ради.

Категорія: Місток | Переглядів: 378 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: