Головна » 2015 » Серпень » 8 » У МІСЦЯХ СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)
17:02
У МІСЦЯХ СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)

У МІСЦЯХ СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ

   Уже близько десяти років поспіль старомерчицькі школярі - члени гуртка «Пішохідний туризм» під час літніх канікул виїздять на тиждень-два на острів Хортицю в Запоріжжі, де й оздоровлюються, і проводять тренування зі скелелазіння. Займатися цим видом туризму нашим вихованцям подобається, вони регулярно стають учасниками обласних змагань зі скелелазіння і завжди показують високі результати. От і цього року дев’ять старомерчицьких учнів представляли наш район на таких змаганнях в області і посіли сім призових місць. Це при тому, що умов займатися скелелазінням у районі практично немає.
     А Хортиця наче самою природою створена для таких занять. Скелі там сягають 10-12 метрів заввишки, можна обирати маршрути різної складності. Альпіністи, які теж там тренуються, встановили на скелях допоміжні пристрої. Та й зручне місце для розгортання табору знайти на   колись козацькому острові неважко.  Є там і джерело з питною водою, місцеві жителі кажуть - цілющою. Отож умови і для тренування, і для   відпочинку там хороші. І сам острів зі своїм славним історичним минулим став уже нам близьким.
    Цього разу на Хортиці побували більше   двадцяти юних туристів віком від 12 до 19 років - семикласники і нинішні студенти, які, закінчивши школу, не полишають занять туризмом. Поєднували тренування з вільного скелелазіння і відпрацювання прийомів страхування при підйомі на скелі з активним відпочинком - купанням у Дніпрі, іграми, вечірнім дружнім спілкуванням біля багаття і піснями під гітару.
    До того ж діти вчилися розбивати похідний табір за всіма правилами, правильно ставити намети, безпечно розкладати вогнище і готувати на ньому їжу. А ще одержали навички учнівського самоврядування - самі організовували чергування й утримання  табору. Крім того, виїзди зі спортивними тренуваннями і табірним життям зміцнюють дружні стосунки дітей, виховують почуття колективізму і взаємопідтримки. Важливе значення має й те, що батьки з розумінням сприймають захоплення дітей  туризмом і всіляко цьому сприяють. І хоча це  потребує коштів, бо спорядження і всі необхідні в  походах речі нині дуже  недешеві, та здоровий спосіб життя дітей, їх організоване, цікаве дозвілля, загартування і здоров’я того варті.

О. МАЗАЛОВА,
керівник гуртка «Пішохідний туризм» Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 221 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: