Головна » 2016 » Грудень » 6 » У МАЙБУТНЄ З ВЛАДОЮ І ГРОМАДОЮ (№ 99 від 6 грудня 2016 року)
17:00
У МАЙБУТНЄ З ВЛАДОЮ І ГРОМАДОЮ (№ 99 від 6 грудня 2016 року)

У МАЙБУТНЄ З ВЛАДОЮ І ГРОМАДОЮ 

Святом кожного  із нас можу по-праву назвати День місцевого самоврядування. Адже благоустрій наших населених пунктів, розвиток інфраструктури, успішне вирішення цілого  ряду важливих  для громадян питань залежить не тільки від керівників органів  місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, а загалом від волі, рішучості, активності і наполегливості усіх  жителів. Саме це уже п’ятий рік  поспіль засвідчує обласний конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє», що його проводить, а потім і співфінансує Харківська обласна рада.
Упевнено можу сказати, що нинішній рік для Валківщини став справді проривом щодо участі в цьому конкурсі. 34 міні-проекти було  подано, 17 з яких отримали перемогу, а значить, право  на їх  реалізацію.
Високу активність  проявили, готуючись до конкурсу, валківчани. І це дало  відчутний результат - 9 міні-проектів Валкі­ської міської ради здобули  обласний грант. До числа  переможців потрапили також  два міні-проекти районної ради, по одному проекту Шарівської, Високопільської, Минківської, Огульцівської, Сніжківської та Черемушнянської  сільських рад. Щоправда, обидві наші селищні - Ков’язька та Старомерчицька ради, а також Баранівська, Благодатненська, Гонтово-ярська, Заміська, Кобзарівська, Костівська, Новомерчицька і Перекіпська сільські ради взагалі не долучили до участі в  конкурсі у 2016 році. Але, сподіваюсь, те, що зроблено  в інших радах, надихне їх на написання міні-проектів для участі в конкурсі - 2017.
А зроблено справді багато. Загальна вартість  усіх  реалізованих проектів склала  1 млн. 952 тис. грн. З обласного  бюджету залучено в якості співфінансування 962 тис. 593 грн., решту профінансували місцеві ради (45%) та ініціативні групи (5%).
Широкою виглядає і палітра реалізованих  міні-проектів. Актуальною, зокрема, є зараз тема  енергозбереження. Саме такі заходи передбачили у міні-проектах і реалізували мешканці будинку №10 по вул. Харківській, ОСББ «Нам дім Валки» та п’яти будинків по вул. Шевченка у Валках.
Тепліше й комфортніше стало завдяки  ремонтним роботам, що були передбачені міні-проектами, у Минківській школі та Черемушнянському НВК, а також  у дошкільних навчальних закладах «Веселка» (Валки) та «Сонечко» (Високопілля). 
Те, що заклади культури є невід’ємною   частиною життя наших  населених пунктів, засвідчила кількість  міні-проектів, що стосувалася саме  цих установ.  Це - поточні ремонти по заміні вікон в Огульцівському та Сніжківському будинках культури, придбання експозиційного  комплексу для Валківського краєзнавчого  музею, нових концертних  костюмів - для учасників духового оркестру РНД «Іскра» і, зрештою, упорядкування єдиного  в світі пам’ятника П.А. Грабовському у Валках.
Два міні-проекти  передбачали вирішення питань благоустрою. І завдяки їх реалізації чудовий дитячо-спортивний  майданчик встановлено в Шарівці, а у Валках - зручні павільйони на автобусних зупинках.
Екологічне виховання підростаючого покоління було закладено в основу міні-проекту, реалізованого Валківською міською радою, щодо встановлення у навчальних закладах контейнерів для роздільного  збору сміття. А юні  спортсмени міста, дякуючи  проекту «Тренуємо майбутніх чемпіонів», отримали для занять  спортивний майданчик ДЮСШ «Спорт для всіх» з капітально відремонтованим покриттям
Успішна реалізація міні-проектів - це результат злагодженої  роботи органів місцевого самоврядування, районної ради та райдержадміністрації, депутатів рад усіх рівнів, ініціативних  груп та їх керівників, а також підрядників, виконавців робіт, представників  малого та середнього бізнесу, які допомагали у співфінансуванні. Спасибі вам, шановні!
У грудні стартує новий обласний конкурс «Разом у  майбутнє», який розпочнеться раніше, ніж зазвичай, щоб місцеві ради при формуванні бюджетів на 2017 рік мали можливість передбачити  відповідні видатки на співфінансування поданих міні-проектів. Отож, закликаю всі місцеві ради, територіальні громади, громадськість Валківщини взяти активну участь в обласному конкурсі «Разом у майбутнє», підготувати і розробити якісні проектні заявки, щоб  забезпечити  їх перемогу. Бо тільки разом, у   тісній співпраці, можна ефективно вирі­шувати  всі проблеми і питання місцевого значення.
Ю. ЯЦИНА,
заступник голови Валківської  районної ради, координатор  впровадження міні-проектів у районі.

 

Переглядів: 214 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: