Головна » 2015 » Серпень » 18 » У ЛИПНІ "АФРИКАНКА" АКТИВІЗУВАЛАСЬ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)
17:01
У ЛИПНІ "АФРИКАНКА" АКТИВІЗУВАЛАСЬ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)

У ЛИПНІ "АФРИКАНКА" АКТИВІЗУВАЛАСЬ

    На розгляд  чергового засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника  голови райдержадміністрації В.П. Оноші, що відбулося  наприкінці  липня, було знову  винесене питання профілактики і недопущення в район  африканської чуми свиней. Така пильна увага до цієї  висококонтагіозної хвороби  викликана її активізацією в Україні останнім часом.
    Як повідомив  головний спеціаліст  ветеринарної медицини в районі Д.В. Горовий, тільки в липні, з 5-го по 29-е, було зафіксовано 5 випадків “африканки” в господарствах різних форм власності та в мисливських угіддях Київської, Житомирської, Рівненської, Чернігівської  областей. Останній випадок взагалі з розряду безпрецедентних, коли “африканку” виявили в свинокомплексі на 65 тисяч голів у Броварському районі на Київщині.
    Таке поширення африканської чуми не може не  тривожити. І держслужба ветеринарної медицини району постійно вживає заходів, щоб не допустити занесення її збудника в наші краї. Так, з початку року проти класичної чуми  свиней було провакциновано більше 2 тисяч свиней у сільгосппідприємствах і близько 1390 голів у домашніх  господарствах. Ведеться  роз’яснювальна робота – лекції і сходи жителів, публікації в районній  газеті, розіслано більше півтисячі спеціальних листівок.
    У районі займаються  свинарством ПСП “Шарівка”, ПСГ “Восток” та ПСП “Обрій”. Всі вони  переведені на роботу в закритому режимі.
Разом з тим, так і не вирішено  остаточно питання утилізації техноло­гічних відходів, загиблих та вимушено забитих свиней, боєнських відходів при забої. “Обрій” і “Восток” уклали договори з Куп’янським утильзаводом, інші господарства утилізують відходи тваринного походження в біотермічних ямах та худобомогильниках, більшість яких не відповідає ветсанвимогам.
    Враховуючи епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми, що склалася в ряді областей, та для недопущення появи її збудника в  районі комісією затверджено план відповідних профілактичних заходів. Зокрема, заборонено ввезення  тварин, тваринницької продукції та сировини, кормів, включаючи фуражне зерно, з неблагополучних щодо “африканки” регіонів. Господарствам, які мають свинарство, потрібно забезпечити запас дезінфікуючих і дератизаційних засобів на випадок надзвичайної ситуації, провести  дератизацію ферм та ідентифікацію свиней, безумовно дотримуватися ветсанправил для свиногосподарств та інструкції з профілактики “африканки”, затвердженої Мінагрополітики в березні 2014 року.
    У лісових та мисливських угіддях слід  посилити їх обстеження. Терміново повідомляти в районне  управління ветмедицини про загиблих чи ймо­вірно хворих диких кабанів. Відповідно  обладнати місця для ветсанекспертизи та відбору матеріалів  від відстріляних тварин для дослідження, реалізовувати  продукцію полювання тільки після одержання  негативних щодо “африканки” результатів досліджень. Заготувати  достатньо кормів для зниження  міграції диких кабанів, забезпечити їх щільність відповідно до існуючих норм. Користувачам мисливських угідь, мисливцям, єгерям рекомендовано не утримувати вдома свиней до стабілізації епізоотичної ситуації і на полювання виходити без мисливських собак.
   Серед профілактичних заходів також  оперативний облік домашнього свинопоголів’я, дератизаційні роботи в домоволодіннях громадян, знищення безпритульних тварин. Радам на місцях необхідно передбачити кошти в місцевих бюджетах для  упереджувальних заходів щодо “африканки” та без зволікань повідомляти правоохоронні органи про  стихійну  торгівлю харчовими продуктами на підпорядкованій  території з подальшою їх негайною ліквідацією.
    Вживатимуться заходи для упередження  ввезення в район продуктів та тваринницької сировини без супровідних ветдокументів. Мобільні групи за участі правоохоронців та ветфахівців  контролюватимуть переміщення  вантажів з продукцією  тваринницького походження центральними і сільськими  автошляхами.
Буде посилено ветсанконтроль за роботою м’ясопереробних підпри­ємств, місцями торгівлі м’ясопродукцією, нагляд за дотриманням  санітарних норм об’єктами торгівлі і ресторанного господарства біля автодоріг. Продовжиться імунопрофілактика  проти  класичної чуми свиней у господарствах усіх форм власності. В приватному секторі все свинопоголів’я має одержати щеплення до кінця поточного року. В стан готовності слід  привести всі наявні дезінфекційні засоби і техніку, індивідуальні засоби захисту, при потребі  поповнити їх резерв.

Л. Шапаренко,
секретар районної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Категорія: Актуальна тема | Переглядів: 176 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: