Головна » 2017 » Липень » 11 » У ГОСПОДАРСТВА І СЕЛА - МАЙБУТНЄ СПІЛЬНЕ (№ 55 від 11 липня 2017 року))
17:00
У ГОСПОДАРСТВА І СЕЛА - МАЙБУТНЄ СПІЛЬНЕ (№ 55 від 11 липня 2017 року))

У ГОСПОДАРСТВА І СЕЛА - МАЙБУТНЄ СПІЛЬНЕ

Зміна власника та керівництва будь-якого  підприємства завжди викликає інтерес і запитання не лише в його працівників. Адже від того, в якому напрямку розвиватиметься далі даний суб`єкт господарювання, залежить і   економічний розвиток міста чи села, де він розташований, а значить – вирішення  соціальних проблем територіальної громади. Особливо чітко простежується така залежність у сільській місцевості, де сільгоспоб’єднання завжди було і роботодавцем, і надійним партнером сільської ради у всіх її важливих справах.

У ПСП “Нове життя” власник і керівна команда змінилися трохи більш як півроку тому. І хоч термін це зовсім невеликий, та вже перші кроки діяльності нових господарів свідчать – вони  прийшли для серйозної  роботи. Переконують у цьому й інвестиції у виробництво. Чималі кошти вкладаються тут, зокрема, в оновлення технічного парку -  йде заміна старих, малопродуктивних машин і механізмів на нові, імпортні, в рази потужніші.
- Новим трактором “Джон Дір” ми посіяли навесні всі площі, відведені під соняшник, кукурудзу та сою, - розповідає  виконавчий директор ПСП  В.В. Степаненко. – А це – більше  трьох тисяч гектарів. Закупили й нові імпортні сівалки “Хорш Маестро-24СВ” та “Хорш Пронто-12НТ”, високопродуктивний самохідний оприскувач “Берту”, комп’ютеризований  розкидач міндобрив “Бігбалі”, дискову борону та глибокий спушувач землі – теж імпортні. А ще – трактор “Zetor”, який використовуємо для заготівлі кормів худобі, та кормороздавач “Тролет”.
До речі, турбота  про тваринництво – один з важливих напрямків господарської  політики нового керівництва сільгосппідприємства. Після зміни  власника селяни в Олександрівці із занепокоєнням чекали, що ж буде з їх фермою, адже це – робочі місця багатьох місцевих жителів. Нові господарі не лише зберегли тваринництво, а й вкладають  у його розвиток значні кошти. Нині тут повним ходом йде ремонт та реконструкція приміщень, встановлення нового обладнання.  В одному з корівників вже практично завершено монтаж молокопроводу, за кілька днів відбудеться його пуск.
- Як тільки ремонт і модернізацію цього корівника завершимо, відразу приступимо до ремонтних робіт у другому приміщенні, – розповідає заступник директора ПСП з тваринництва В.С. Житков. – Там теж встановимо молокопровід. Таким чином буде запроваджено безконтактний спосіб одержання молока, що значно поліпшить його якість.
На сьогодні в господарстві утримується 314 корів. А до кінця року  ми плануємо наростити поголів’я до 800 голів. Вирішили відійти від тради­ційного методу поповнення груп за рахунок  внут­рішньої селекції - для оновлення дійної череди закупимо теличок з високими племінними якостями. Зрозуміло, що це – чималі затрати, але вони в майбутньому обов’язково окупляться. Звичайно, якщо виробництво молока поставити на сучасну  технологічну основу. А саме за такими принципами  працюємо нині.
Щодо рослинницької галузі, то вона й надалі залишатиметься в сіль­госп­підприємстві провідною. Для ефективного її ведення в ПСП є досвідчені фахівці, багатофункціональна  імпортна тех­ніка. Насіння, засоби захисту, мінеральні  добрива господарство закуповує тільки в фірм, які мають  перевірену репутацію на аграрному ринку.
І власник сільгосппідприємства, і його  команда, звичайно ж, добре розуміють, як багато важать для  подальшого ефективного господарювання добрі партнерські  стосунки з орендодавцями.  Встановити їх  можна тільки на основі  взаємної довіри, і господарство робить все для того, аби взаєморозуміння стало основою співпраці орендодавців і орендарів.
Як розповів керівник земельного відділу ПСП О.В. Колєснік, у договорах оренди сільгосппідприємство передбачає найвищу на ринку оренди землі плату за пай – не менше десяти відсотків від нормативної грошової оцінки землі за гектар.
Крім того, ПСП при укладанні нового договору виплачує орендодавцю по п’ять тисяч гривень за кожен гектар паю. Це – безповоротна одноразова  фінансова допомога. Господарство  проводить також згідно з договірними  умовами безплатний  осінній  та весняний обробіток  городів – до 0,30 га. Передбачене в договорах і надання  орендодавцям допомоги в таких випадках: при народженні дитини, на весілля, на поховання. Виділятиме ПСП  допомогу і орендодавцям, члени родин яких йдуть на службу в зону АТО.
Сільгосппідприємство активно включилося також у вирішення соціальних питань, зокрема, дбає про дітей -  майбутнє села. За свій кошт у червні воно організувало для дітей орендодавців безплатну поїздку до парку Фельдмана та парку Горького. Цьогорічні випускники школи отримали від ПСП  пам’ятні подарунки, а ще – яскравий феєрверк.
Завдяки сільгосппідприємству поступово змінюється і зовнішній  вигляд центру села – на адмінприміщенні встановлено табло  з електронним  годинником та градусником. Поруч з приміщенням  прокладено доріжки, встановлено лавки, ліхтарі, посаджено туї, розбито квітники. У  планах господарства - впорядкувати стадіон, спортивний майданчик, відкрити перукарню.
ПСП “Нове життя”, звичайно ж, зацікавлене в збільшенні посівних площ, тому робить все для залучення до співпраці нових орендодавців. Але робить це на підставі чесного партнерства, дбає про те, щоб власники паїв були захищені договірними умовами. Тож начальник земельного відділу господарства О.В. Колєснік попросив обов’язково нагадати в цьому матеріалі власникам паїв деякі важливі аспекти земельних відносин орендарів і орендодавців. При підписанні договорів  він настійно рекомендує звертати увагу на суму  орендної плати, відсотки  цієї плати від нормативної грошової  оцінки землі, обов’язкову індексацію орендної плати. На жаль, в регіоні  трапляється велика кількість  випадків, коли недобросовісні фермери чи сільськогосподарські підприємства, укладаючи договори оренди землі з орендної платою 4 відсотки від нормативної грошової оцінки  земельної ділянки, обіцяють орендну плату в рази більшу, однак жодним документом не підтверджуючи це. Зустрічаються й випадки, коли згідно з договором орендар стає співвласником землі.
Також велика кількість договорів оренди землі укладається з правом орендаря, без погодження із власником землі, передати  його земельну ділянку в суборенду іншій особі, позбавляючи цим самим власника  належного контролю за своєю власністю. Слід звертати особливу увагу на те, щоб був саме договір оренди землі, а не договір емфітевзису, оскільки за договором емфітевзису земельна ділянка може відчужуватися і передаватися у порядку спадкування іншій особі без погодження з власником. І власник землі фактично на довгий час втрачає  право розпоряджатися земельною ділянкою, або взагалі втрачає будь-які права на свою власність.
Отож, наголосив  керівник земельного відділу, слід дуже уважно  читати договір, який підписуєте – в ньому все має бути прозоро, ясно й чесно. Саме до  таких стосунків з орендодавцями, сказав О.В. Колєснік, і прагне наше сільгосппідприємство. Воно відкрите для партнерства і запрошує до співпраці власників земельних паїв.

 

В. Євтушенко.
Фото автора.

 

Переглядів: 1015 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: