Головна » 2015 » Грудень » 26 » ТУТ ДУШІ В МОЛИТВІ РОЗКРИВАЮТЬСЯ (№ 106 від 26 грудня 2015 року)
17:00
ТУТ ДУШІ В МОЛИТВІ РОЗКРИВАЮТЬСЯ (№ 106 від 26 грудня 2015 року)

ТУТ ДУШІ В МОЛИТВІ РОЗКРИВАЮТЬСЯ

У кожного з нас -  свій шлях, своя життєва дорога. Але рано чи пізно більшість із нас приходить нею до Бога. Хтось - через хворобу, втрату близької людини, хтось - через радість. Нам хочеться в молитві розкрити свою душу перед Богом, і ми йдемо до храму - йдемо із вірою, надією, любов’ю.
Жителям нашого міста пощастило - у нас є свій православний храм. Сьогодні, 26 грудня, приходу Свято-Преображенського храму м. Валок виповнюється 25 років. Це пам’я­тна подія не лише для прихожан, а й для всіх валківчан.
Першим настоятелем храму був отець Валентин Ковальчук. Це під його мудрим  керівництвом організовувався приход і будувався новий храм, освячення якого відбулося 1993 року.
Різні часи переживав наш храм, але завжди в ньому були люди. Всіх їх, чоловіків і жінок, молодих і поважного віку, об’єднувала  і об’єднує віра в Бога. Вони йдуть сюди в пошуках спасіння своєї душі, в пошуках допомоги і підтримки. Приємно бачити тут молодих мам з немовлятами і цілі родини. Відрадно й те, що стало  більше людей приходити до храму не тільки на великі свята, а й щонеділі на Божественну Літургію.
Настоятелем Свято-Преображенського храму Валок ось уже 15 років є  протоієрей Іоан Пилипів. Всі ми знаємо його як  людину чесну, справедливу і добру. Він завжди готовий прийти  на допомогу в біді. Для кожного  в нього знайдеться добре слово і порада. Багато чого в питаннях віри, церковних правил поведінки ми ще не знаємо, тож доводиться запитувати в батюшки, і він   завжди кожному приділить  увагу, дасть відповідь на всі запитання.
А подивіться на наш храм - як у ньому  затишно, красиво, тепло взимку, бо і підлога у нас утеплена. І все це зроблено турботами батюшки, а багато  чого - і його золотими руками. Нерідко буває, що приходиш на службу раніше, а отець Іоан чи то майстрює, чи дрова заготовляє, чи ремонтує щось. Все бачить, всяку роботу  вміє виконати, тому і храм наш такий красивий, ошатний. Так і повинно бути, бо храм - Божий Дім. Тож і в тому, що в   храмі - домашній затишок, краса і ошатність, теж відчувається Благодать Божа.
І не треба вигадувати, що десь там, в інших  храмах, Благодать є, а в нашому - немає. Просто ми, грішні люди, мало читаємо Святе Писання, тому й не знаємо, що Божа  Благодать  є всюди, бо Господь любить нас, прощає, спасає - треба тільки людині бути доброю, любити Бога і ближніх, відкрити свою душу для любові. Любов примножується, коли людина  живе за Заповідями Божими. Житимемо так - і світ стане добрішим, і Благодать Божа буде в серцях наших.
Завжди поруч із нашим батюшкою його  вірна помічниця - дружина матушка Лариса. Вона і на кліросі співає, і в господарських справах перша помічниця. Для нас вони є  прикладом  сімейних стосунків, основаних на любові, вірності, взаєморозумінні. А ще ми знаємо їх як люблячих і турботливих батьків.
Сьогодні, в день 25-річчя нашого приходу, щиро вітаємо всіх валківчан з нашим спільним святом. Зичимо всім миру, злагоди та Божої Благодаті! Будьмо людьми, любімо один одного! Поспішаймо робити добро, бо життя таке швидкоплинне. А нашому батюшці бажаємо сили, терпіння, наснаги та здоров’я духовного  і тілесного на многії літа.


За дорученням прихожан -
С. ОСПІЩЕВА, З. ДАРАГАН, Т. НЕСТЕРЕНКО.
Фото А. Рабади.

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 189 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: