Головна » 2015 » Вересень » 22 » ТУРБОТИ ОСІННЬОГО ЛАНУ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)
17:05
ТУРБОТИ ОСІННЬОГО ЛАНУ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)

ТУРБОТИ ОСІННЬОГО ЛАНУ

   За обсягом робіт, навантаженням на людей і техніку осінній польовий  комплекс у ТОВ «Агротоп» не поступається жнивній порі. Додає складнощів не лише збіг робіт, а й те, що всі вони - різнопланові. Це - і підготовка грунту, і сівба, й збирання пізніх культур. І все це потрібно провести в оптимальні  строки.
   Зараз, наприклад, всі зусилля  зосереджуємо на збиранні соняшнику, відразу після його завершення переведемо техніку на плантації кукурудзи. Нинішнього року ця культура займає в нас значні площі, роботи буде багато, отож потрібно поспішати.
   Працює на соняшникових полях потужна імпортна техніка - комбайни «Лексіон-560», роботи ведуться в дві зміни. Вагомих результатів домагаються тут комбайнери Ігор Бобро, Анатолій Мижирицький, Михайло Мижирицький. Кожен з них вже   намолотив не менше 1300 тонн насіння. Врожай радує - в середньому гектар дає по 34-35 центнерів.
   Найперше ми зібрали соняшник високоолійних сортів. Цього року вирощуємо його вперше, відвели під нього 350 гектарів. Врожайність його трохи вища, ніж на інших полях, а ось ціна  суттєво відрізняється від товарного. Отож думаємо над тим, щоб наступного року віддати перевагу саме таким сортам.
   На даний час соняшник у господарстві зібрано вже  більш як на 70 відсотках площ.
   Повним ходом ведемо і сівбу озимих. Нинішньої осені ми практично  наполовину змінили сортовий склад насіння. Торік на 80 гектарах було посіяно новий перспективний  сорт озимої пшениці «балетка». Результат переконав, що такі посіви треба розширювати - кожен гектар дав у середньому по 100 центнерів зерна. Важливо й те, що якість його висока. Є в цього сорту й інші позитивні характеристики, тому нині ми вирішили відвести під нього близько 800 гектарів.
   Випробували торік у господарстві ми й новий  імпортний сорт озимої пшениці «сейлор». Зарекомендував він себе якнайкраще, отож цієї осені насіння даного сорту  використовуємо для сівби. А ось озима пшениця сорту  «смуглянка» не нова на наших полях. Та врожаї вона дає високі, тому відмовлятися від неї не думаємо - засіємо нею близько половини озимого клину.
    Як і збирання соняшнику, сівбу озимих ведемо у дві зміни. Механізатори Сергій Дорожко, Михайло Ковбар, Олександр Кулак та Сергій  Травенко працюють на потужних імпортних тракторах в агрегаті з дванадцятиметровими сівалками, при відмінній якості роботи постійно перевиконують норми виробітку.
   На сьогодні озимі посіяно майже на 75 відсотках відведених площ. Звичайно, сіяти в сухий грунт - це ризик, але іншого виходу немає. Така сівба - своєрідна консервація насіння до дощів. Залишається сподіватися, що  із надходженням вологи насіння, так би мовити, «розконсервується», оживе і дасть здорові сходи.

В. КУРБАЦЬКИЙ,
головний агроном ТОВ «Агротоп».

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 236 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: