Головна » 2015 » Жовтень » 13 » ТУРБОТА ПРО ЗЕМЛЮ - ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ (№ 84 від 13 жовтня 2015 року)
17:00
ТУРБОТА ПРО ЗЕМЛЮ - ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ (№ 84 від 13 жовтня 2015 року)

ТУРБОТА ПРО ЗЕМЛЮ - ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ

Іноді доводиться чути або читати, що після господарювання великих аграрних компаній земля з родючого чорнозему перетворюється на безплідну пустелю. На жаль, такі думки не безпідставні. Дійсно, деякі компанії не піклуються про землю, яку орендують. У прагненні отримати швидкий зиск вони не дотримуються традиційних сівозмін, використовують занадто агресивні добрива тощо. На щастя, не всі сповідують таку політику. 

Є компанії, які думають на перспективу, і тому роблять все для того, аби підтримувати і зберігати якість землі, яку вони орендують. Такі компанії беруть у користування землю не на три-чотири роки, а на сім і більше. Це і є запорукою того, що будуть дотримані всі вимоги, котрі забезпечують збереження і навіть підвищення якості землі.
Для того, щоб підтримувати високу родючість ґрунтів, ці компанії не лише дотримуються традиційних сівозмін та чергують культури за найоптимальнішими схемами, а й використовують сучасні добрива в чітких дозуваннях. 
Прикладом саме такої компанії є агрооб’єднання AgroGeneration – один із провідних сільськогосподарських виробників України за площею земель в обробітку і операційною ефективністю. Земельні ресурси компанії розташовані у п’яти областях. 
Про те, яким чином в агрооб’єднанні піклуються про землю і зберігають якість ґрунтів, ми запитали головного агронома компанії AgroGeneration Захара Шелухіна. 
– Родючість ґрунтів найбільше страждає від недотримання сівозмін і  системи обробітку ґрунту, – говорить Захар Володимирович. – В наших господарствах ми використовуємо мінімальну обробку – без обороту пласту. Тобто ми не оремо, а робимо неглибокі борозенки. Окрім того, після збирання врожаю ми не прибираємо з полів солому та інші залишки рослин, не спалюємо їх. Таким чином ці залишки концентруються у верхньому шарі ґрунту. Це забезпечує захист ґрунту від вітрової ерозії, сонячного проміння. 
Додамо, що окрім всього іншого така тактика допомагає уберегти атмосферу від забруднення продуктами горіння та сприяє збереженню родючості ґрунту, оскільки з часом залишки органіки перетворюються в природні добрива. 
Спеціаліст наголосив, що для AgroGeneration є принциповим питання дотримання сівозмін та чергування культур, якими б рентабельними вони не були. Він пояснив це тим, що будь-яка культура, яка довго росте на одному місці, виснажує землю. До найбільш агресивних у цьому плані культур належить соняшник – він сильно висушує ґрунт, чим спричиняє загибель мікроорганізмів, які переробляють органічні речовини в неорганічні. На полях господарств компанії AgroGeneration соняшник повертається на ділянку, на якій вирощувався раніше, лише через чотири-п’ять років. За такий час в землі встигають відновитися мікроорганізми, які забезпечують мінералізацію ґрунту. Саме цей процес і збагачує землю поживними речовинами, які стають доступними для споживання рослинами, тобто формує її родючість.
Стратегічні цілі компанії включають в себе завдання збереження і підвищення родючості земель. Саме дотримання всіх вимог до сівозмін та обробітку ґрунтів, а також уважне ставлення до землі є основою успі­ху та головною умовою розвитку компанії. Лише такий підхід дозволяє отримувати стабільний результат протягом довгого часу.
Отже, якщо компанія орієнтується на довгострокову оренду, то це є запорукою її піклування про землю. Саме так робить агрооб’єднання AgroGeneration, і це виявляється вигідним для всіх: орендар може контролювати сівозміни, вносити високоякісні добрива, а пайщики впевнені, що їхні земельні наділи знаходяться в руках у доброго господаря. 
AgroGeneration піклується не лише про свій зиск, а й про збереження природного багатства України – землі. Компанія проводить свою діяльність, орієнтуючись не на миттєву вигоду, а на майбутнє. Адже турбота про землю є нічим іншим, як турботою про це майбутнє. 
Свідомий та відповідальний підхід до господарювання, ставлення до землі як до годувальниці, а не як до ресурсу, який можна нещадно експлуатувати, стало обов’язковою нормою в усіх господарствах, що належать AgroGene­ration. Такий підхід повинен стати єдиним можливим способом ведення аграрної діяльності в Україні.

Анна Лимаренко.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 507 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: