Головна » 2015 » Травень » 19 » ТРОЯНДИ НА ЧЕСТЬ ФРОНТОВИКІВ (№ 41 від 19.05.2015 року)
17:04
ТРОЯНДИ НА ЧЕСТЬ ФРОНТОВИКІВ (№ 41 від 19.05.2015 року)

ТРОЯНДИ НА ЧЕСТЬ ФРОНТОВИКІВ

На початку нинішнього року робота пошукової групи  Новомерчицького НВК, яка завжди активно велася, набула нового спрямування. І поштовхом для цього стало звертання до нашого навчального закладу жительки Пермської області Є.С. Позолотіної, яка розшукує відомості про свого брата, полеглого восени 1943 року під час визволення нашого села. Звичайно, ми відгукнулися на звертання і дуже захопилися пошуком. Тим більше, що в його ході з’ясувалося, що в списках полеглих визволителів Нового Мерчика на братській  могилі значаться далеко не всі імена. Тож ми поставили собі за мету встановити повний  список бійців, які загинули за наше село в роки війни.
Завдяки інтернету можливості для пошуку зараз значно розширилися, і коло нашого інтернет-спілкування теж було широким. Допомагали пошуківцям педагоги, односельці, валківські краєзнавці. Особливо вдячні ми Максиму Грановському, який  і консультував нас, і сам вів пошук. Долучалися й зовсім незнайомі люди, яких не залишили байдужими пошуки сільських  школярів.
Так, імена дев’ятьох бійців розшукав  для нас житель Казахстану Азат Альмухамедов - його дід загинув на Харківщині і в пам’ять про нього він вирішив допомогти  новомерчицьким пошуківцям. Список уже  майже готовий. Ми вдячні також сільському голові Володимиру Івановичу Занкевичу, який підтримав нашу ініціативу і вишукав фінансову можливість для встановлення нової стели на братській могилі. Зробити це плануємо у вересні поточного року на урочистостях до річниці визволення села.
 А святкування 70-ї річниці Великої Перемоги запам’ятається новомерчанам не тільки традиційними сільськими урочистостями, а й участю в акції «Спасибі за Перемогу!», яку теж ініціювали  шкільні пошуківці і підтримала сільська рада. Ми запропонували прикрасити братську могилу в нашому селі квітами. Кожен бажаючий міг посадити власну троянду в пам’ять про своїх загиблих на війні родичів, про сотню солдатів, які віддали своє життя за визволення Нового Мерчика в 1943 році.
Ми ретельно готувалися до цієї дати. Було розгорнуто фотовиставку зі  знімками наших ветеранів, відбувся концерт. Односельці роздивлялися фотокартки, розпитували, пропонували допомогу в нашій пошуковій роботі.
А потім всі саджали троянди разом із  сільським головою, який теж активно працював на клумбі. Навіть дощ не завадив нашій справі. Всього ми висадили близько 50 кущів троянд. Залишилася ще невелика ділянка клумби - для  тих, хто побажає долучитися до нашої  спільної справи вшанування пам’яті визволителів.

Н. КОРЕЦЬКА,
керівник пошукової групи Новомерчицького НВК.

Переглядів: 162 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: