Головна » 2015 » Серпень » 4 » ТРИВАЄ ДІАЛОГ ІЗ ВЛАДОЮ (№ 63 від 4 серпня 2015 року)
17:04
ТРИВАЄ ДІАЛОГ ІЗ ВЛАДОЮ (№ 63 від 4 серпня 2015 року)

ТРИВАЄ ДІАЛОГ ІЗ ВЛАДОЮ

   Наступного року виповнюється тридцять літ відтоді, як сталася най­більша в світі техногенна катастрофа - аварія на  Чорнобильській атомній електростанції. Від неї постраждало близько п’яти мільйонів громадян України, Білорусі, Росії, Польщі, скандинавських та інших країн Європи. Ціною свого здоров’я, а в багатьох випадках і життя  ліквідатори, з яких майже 400 тисяч - громадяни нашої держави, запобігли ще згубнішим наслідкам Чорнобильської катастрофи.
У ліквідації цих наслідків брало участь 233 жителі Валківщини. На сьогодні в живих з них залишилося 158. Практично всі вони постійно хворіють, не можуть обійтися без медичної допомоги. Та попри все це ліквідатори - люди активної життєвої позиції, завжди готові підтримати своїх  побратимів. Вони не стоять осторонь акцій щодо посилення соціального захисту чорнобильців, ведуть діалог із владою на всіх рівнях.
   Наша районна організація чорнобильців разом  з іншими громадськими чорнобильськими організаціями долучилася і до такої важливої справи, як написання відкритого листа Президенту України Петру Порошенку, який підписали президент Всеукраїнської  громадської організації інвалідів «Союз  Чорнобиль України», голова правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» та   голова Всеукраїнської  Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86».
   У цьому листі чорнобильці звертаються до Президента  як до гаранта Конституції України з проханням  напередодні трагічної і героїчної  дати в житті нашої держави - 30-х роковин Чорнобильської катастрофи - зробити все для увічнення подвигу ліквідаторів та поліпшення соціального захисту живих героїв Чорнобиля. Пропонується, зокрема, оголосити 2016-й  роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, заснувати відповідну  державну нагороду.
   А ще в листі пропонується винести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції про відновлення базових норм Закону України «Про  статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім ст. 54 в редакції, що діяла до 2008 р. Йдеться в листі і про винесення на розгляд Верховної Ради питання поліп­шення пенсійного забезпечення евакуйованих із забрудненої зони, вдів і дітей чорнобильців, забезпечення житлом найнужденніших  представників даної категорії громадян.
   Наш районний осередок чорнобильців  живе проблемами всієї великої чорнобильської  громади. Ми підтримуємо побратимів, і самі  теж відчуваємо їх підтримку. Отож і в непростий наш час не втрачаємо оптимізму.

В. КАЛУГІН,  
голова районної громадської організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України.

Категорія: Соціальні проблеми | Переглядів: 193 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: