Головна » 2016 » Січень » 5 » ТІЛЬКИ В РОДИНІ ДИТИНА ЩАСЛИВА (№ 3 від 5 січня 2016 року)
17:16
ТІЛЬКИ В РОДИНІ ДИТИНА ЩАСЛИВА (№ 3 від 5 січня 2016 року)

ТІЛЬКИ В РОДИНІ ДИТИНА ЩАСЛИВА

Є дуже мудрий вислів про те, що ніщо у світі не варте дитячої сльози. Виростити, виховати дитину в комфортних для неї  умовах, захистити від усього того, що може  негативно  вплинути  на формування її як особистості - обов’язок усіх нас, дорослих.  І найперше - батьків. Саме в родині дитина отримує все необхідне їй у дорослому житті.
 Тож основним напрямком діяльності  служби  у справах дітей райдержадміністрації є своєчасне виявлення біологічних  і соціальних сиріт та влаштування їх до сімейних  форм виховання. У цій роботі служба керується положеннями указу  Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні».
За станом на 1 листопада 2015 року  на обліку в нашій службі (за первинним обліком) перебувало 74 дитини. З них - 13 біологічних  сиріт та 61 соціальна сирота (батьки соціальних сиріт позбавлені батьківських прав чи відбувають покарання в місцях позбавлення волі). Ці діти влаштовані під опіку (піклування), проживають у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу або знаходяться  в інтернатних закладах. Базовою формою влаштування  таких дітей у нашому   районі  залишається опіка (піклування). За цією формою сімейного виховання влаштовано  94 відсотки від загальної  кількості  дітей, що перебувають на обліку в нашій службі.
Ми ретельно стежимо за тим, щоб  опікуни (піклувальники) створювали належні умови для дітей, забезпечували необхідний догляд за ними, а при потребі - і їх лікування. Двічі на рік обов’язково  здійснюються виїзди в кожну таку сім’ю, комісійно  складаються акти  житлово-побутових  умов, аби при потребі оперативно вжити необхі­дних заходів.
До пріоритетних  форм влаштування дітей-сиріт та позбавлених  батьківського піклування належать і  прийомні, і сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. На сьогодні на власній житловій  площі функціонує два таких будинки та  вісім прийомних  сімей, в яких виховується 23 дитини. У червні 2015 року припинила функціонування одна прийомна сім’я у зв’язку з усиновленням прийомної дитини.
Хочу відзначити, що прийомні батьки та батьки-вихователі з відповідальністю  ставляться до покладених  на них обов’язків, виконують їх у відповідності до укладених  угод та договорів. Щомісяця, без затримок отримують вони державну соціальну допомогу на дітей, а також грошове   забезпечення на виховання прийомних дітей.
Також на території  Валківщини проживає 12  сімей, в яких виховується 13 усиновлених дітей. Згідно з графіком здійснюється перевірка умов їх проживання. Фактів порушень прав усиновлених дітей, неналежного виконання  батьками своїх обов’язків не виявлено.
Постійно проводиться і робота, спрямована на забезпечення житлом дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На сьогодні за 63-ма з них  закріплене житло: у чотирьох - на правах власності, у 59-ти  - на праві користування. За 11-ма дітьми-сиротами та позбавленими батьківського  піклування житло не закріплене у зв’язку із відсутністю його  в батьків. Згідно з чинним законодавством питання поставлення таких дітей на квартирний  облік вирішують місцеві ради при досягненні дітьми 16-річного віку. Так, цього року рішенням виконкому Ков’язької селищної ради поставлено на квартирний  облік дитину, позбавлену батьківського піклування.
А на закінчення цього матеріалу хочу ще раз нагадати всім жителям району відому істину - тільки  в люблячій, турботливій   сім’ї  дитина  росте по-справж­ньому щасливою. При бажанні ви можете створити таку прийомну сім’ю, взявши на виховання дитину. Впевнена, що щасливою  почуватиметься не тільки дитина, а й ви. Детальнішу інформацію про умови створення  прийомної сім’ї можна одержати в нашій службі особисто або за телефоном 5-25-69.

 

О. СТЕПАНОВА,
начальник служби в справах дітей райдержадміністрації.

 

Переглядів: 164 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: