Головна » 2015 » Червень » 13 » "ТЕПЛИЙ" КРЕДИТ ВІД ОЩАДБАНКУ (№ 48 від 13 червня 2015 року)
17:06
"ТЕПЛИЙ" КРЕДИТ ВІД ОЩАДБАНКУ (№ 48 від 13 червня 2015 року)

"ТЕПЛИЙ" КРЕДИТ ВІД ОЩАДБАНКУ

У травні нинішнього року почала  працювати державна програма енергомодернізації. Її мета - скоротити споживання енергоресурсів та знизити витрати на   комунальні послуги. Як працює  ця програма і що потрібно зробити, щоб  подбавши про енергозбереження у власному  житлі, ще й отримати за це компенсацію від держави - про це у розмові з керуючим Валківським відділенням АТ «Ощадбанк» В.І. ЗАЧЕПОЮ. 

Картинки по запросу ощадбанк

- Володимире Івановичу, нагадайте, будь-ласка, за які заходи по енергозбереженню і в якому обсязі  можна отримати компенсацію від держави відповідно до урядової програми, яка реалізується зараз Державним агентством з енергоефективності  та енергозбереження разом з Ощадбанком.
- Скористатися можливостями, що їх надає дана урядова програма, можуть як мешканці приватних будинків, так і багатоквартирних. 
Суть програми в тому, що  оформивши в Ощадбанку кредит на закупівлю енергозберігаючих матеріалів чи приладів, ви гарантовано отримаєте  компенсацію від держави для погашення частки  цього кредиту.
Так, держава компенсує 20% від загальної суми кредиту (але  максимально 5 тис. грн.) - на придбання  котлів на будь-яких видах палива та енергії (крім природного газу).
30% від суми кредиту (максимально 10 тис. грн.) компенсується на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів для приватного будинку або для  квартир у багатоквартирних будинках. Маються на увазі, зокрема, енергозберігаючі вікна, матеріали для теплоізоляції зовнішніх стін, радіатори опалення, прилади обліку тощо.
Єдине, на що хочу звернути увагу, - держава компенсує кошти, витрачені тільки на придбання негазових котлів, матеріалів і устаткування, але не на виконання робіт по їх монтажу чи встановленню.

- Тобто, щоб отримати компенсацію від  держави на заходи по енергозбереженню, потрібно обов’язково взяти на це  кредит в Ощадбанку. А які  умови надання такого кредиту?
- Кредит надається у національній валюті, тобто в гривнях. Строк кредитування - до трьох років. Сума кредиту - від однієї до 50 тисяч гривень. Процентна ставка - 25% річних. Мінімальний початковий внесок - 10% від вартості котла чи інших енергозберігаючих товарів. Погашення кредиту може здійснюватися щомісяця рівними частинами, можливе також дострокове погашення без додаткових комісій.
- На вашу думку, отримати такий кредит вигідно?
- Безумовно, так. Наприклад, придбавши на 30 тис. грн. енергозберігаючі вікна, як фізична особа ви можете отримати кредит в Ощадбанку на суму 27 тис. грн. (за мінусом 10% початкового внеску).
При цьому держава  бере на себе   8,1 тис. грн. (30%). Тобто, вам доведеться сплатити не 27, а 18,9 тис. грн. Сума кредиту розбивається на  тривалий термін, так, щоб щомісяця можна було платити прийнятну суму. Якщо маєте кошти на  дострокове погашення кредиту - будь ласка, сплачуйте в будь-який день без комісії. При цьому зважте, що  ставши учасником державної програми, ви знижуєте тепловитрати, а значить, і витрати на комунальні послуги. Крім того, енергомодернізація житла відчутно підвищує його вартість: за словами експертів з нерухомості, не менше, ніж на 10%. Насамкінець хочу зауважити, що подібна урядова програма, але в дещо менших масштабах, діяла минулого року. То з числа тих наших клієнтів, які скористалися можливістю взяти кредит на таких вигідних умовах минулого року, є чимало таких, котрі і цього року  зацікавилися «теплим» кредитом від Ощадбанку. А значить, вони реально оцінили вигоду отримання такого кредиту.
- Яким же чином можна отримати кредит і компенсацію?
- Для цього потрібно зробити кілька простих кроків.
Перший. Оберіть товар (негазовий котел, матеріали чи обладнання), необхідний для проведення заходів з енергозбереження.
Другий. Зберіть пакет документів, необхідний для прийняття рішення по кредиту (паспорт позичальника та його ксерокопія, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, довідка про отримані доходи та  утримання з них за останні шість місяців, правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке перебуває у власності позичальника або членів його сім’ї, рахунок на енергозберігаюче обладнання та/або  матеріали).
Третій. Отримайте згоду банку та приступайте до реалізації проекту.
Четвертий. Зробіть передбачений мінімальний внесок і дайте підтвердження про це в банк.
П’ятий. Отримайте кредит і надайте банку документи, що  підтверджують вашу покупку. До 20 числа наступного місяця банк направить відповідну інформацію до Держенергоефективності.
Шостий. Сума, отримана від держави, буде зарахована для погашення частини вашого кредиту. Після чого  залишиться тільки вчасно і відповідно до договору сплачувати належні суми, або  ж, за можливості, достроково погасити кредит.
- Скажіть, а вибрати котел чи потрібні матеріали можна тільки у якихось визначених торгівельних мережах?
-  В Ощадбанку є перелік торгівельних закладів, які є нашими партнерами  щодо реалізації зазначеної програми. Але не обов’язково оформляти покупку саме в них. Головне, щоб продавець був офіційно зареєстрований, мав  усі документи для здійснення торгівельної діяльності і можливість видати всі потрібні для отримання кредиту документи.
- І останнє,  жителям сіл для отримання кредиту обов’язково треба їхати до Валок?
- Ні, у районі, крім Валок,  відділення Ощадбанку працюють ще в Ков’ягах (вул. Привокзальна, 2), Сніжкові (вул. Піонерська, 3), Сидоренковому (вул. 1 Травня, 5) та у Старому Мерчику (вул. Леніна, 30). І оформити кредит можна у будь-якому з них.
І ще, кого справді зацікавила ця інформація, радив би надто не зволікати з оформленням кредиту. Адже сума коштів у держбюджеті, виділена для реалізації зазначеної урядової програми, чітко визначена - 343,5 млн. грн. (47,5 млн. грн. - для відшкодування суми кредиту на придбання котла, альтернативного газовому,  198 млн. - на придбання інших енергозберігаючих товарів і 97,9 млн. грн. - для відшкодування суми кредиту ОСББ), а бажаючих скористатися такою можливістю підготуватися до зими, подбавши про  енергозбереження, уже чимало.

 

Бесіду вела
І. ТЕРЕЩЕНКО.

 
Переглядів: 1440 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: