Головна » 2016 » Січень » 26 » ТАКИМИ ТРОТУАРАМИ ДО ЄВРОПИ НЕ ДІЙДЕМО (№ 9 від 26 січня 2016 року)
17:03
ТАКИМИ ТРОТУАРАМИ ДО ЄВРОПИ НЕ ДІЙДЕМО (№ 9 від 26 січня 2016 року)

ТАКИМИ ТРОТУАРАМИ ДО ЄВРОПИ НЕ ДІЙДЕМО

Цього року до нас прийшла справжня зима, щедра на сніги, морози, заметілі. Пухнастим білим килимом вкрила поля, ліси, міста і села, даючи можливість сповна  намилуватися казковими пейзажами.
Та казка казкою, а жити доводиться реальністю. Тож  щодня в людей виникає потреба кудись поїхати чи піти. І тут усі ми зустрічаємося з великими проблемами. Відстані, як  далекі, так і близькі, нелегко долати й автомобілістам, і пішоходам. Якщо автотраса Київ-Харків  таки очищається від снігу, то стан доріг місцевого значення важко назвати задовільним. Ось і у Валках чимало  вулиць розчищено так, що два  автомобілі на них не  розминуться. А варто автівці ледь з’їхати з проїжджої частини, щоб  пропустити  зустрічну, як вона відразу ж «засідає» в снігу.
Що ж до тротуарів, то тут взагалі біда. Всі вони вкриті  місивом з крихкого снігу, під яким - лід. Йти таким тротуаром практично неможливо, тож багато людей виходять на проїжджу частину дороги, ризикуючи життям і викликаючи справедливий гнів водіїв.
Розраховувати на техніку для розчищення  пішохідних доріжок не доводиться - в місті її, напевно, просто немає. То  де ж  вихід із такої ситуації? На кого надіятися? Думаю, тільки на власні руки і лопату, самим розчищати доріжки - принаймні, біля своїх  садиб. До речі, раніше, пам’ятаю, в нашому місті всі так і робили. Нинішньої ж зими тільки дехто  з господарів  дбає  про тротуари біля  домоволодінь. Приємно пройти повз такі двори, добре слово хочеться сказати господарям.
Та це  - скоріше виняток, ніж правило. Загалом же всім нам доводиться  торувати собі дорогу в сніговому місиві. Можна зрозуміти, якщо  в будинку мешкає людина похилого віку чи інвалід. Але ж і здорові люди працездатного віку не поспішають братися  за лопати. Хоча згідно  з правилами благоустрою міста жителі повинні очищати, утримувати в належному  стані прилеглу до їх дворів територію. Це стосується і різних організацій, установ, біля яких  теж не завжди належним чином очищена територія. Такі правила діють і в Європі, в яку ми так прагнемо. Та правила правилами, а хочеться просто  по-людськи звернутися до земляків - давайте жити дружно, поважаючи один одного.  Не лінуймося зробити добру справу для себе і тих, хто  поруч. Подбаймо про очищення тротуарів, адже зима ще така довга.

 

Т. ЄМЕЛЬЯНОВА.
м. Валки.

Переглядів: 193 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: