Головна » 2015 » Серпень » 11 » ТАКА ПОТРІБНА ДОПОМОГА (№ 65 від 11 серпня 2015 року)
17:03
ТАКА ПОТРІБНА ДОПОМОГА (№ 65 від 11 серпня 2015 року)

ТАКА ПОТРІБНА ДОПОМОГА

    Більше п’ятисот переселенців із Донбасу оселилося на Валківщині. Їх домівка залишилася за кілька сотень кілометрів звідси. А тут, на новому місці, цим людям доводиться все починати з нуля. Шукати житло, роботу, влаштовувати дітей у дитсадок чи до школи, вчитися обходитися без необхідних у побуті речей, які залишилися там, в обжитих квартирах чи сільських оселях.
    Хоча про те, що залишилося там, говорять вони, краще не  думати. Міста й сільські населені пункти в зоні АТО поступово перетворюються в руїни, і багатьом переселенцям вже практично нікуди повертатися додому. В цій ситуації людям так важливо знати, що вони - не наодинці з бідою, їх проблеми турбують ще когось, крім них самих. І це дійсно так - Валківщина підтримує тих, кого прихистила.
    Таку підтримку переселенці відчувають і від місцевої влади, і від окремих громадян. А ще - ними опікуються Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області разом із Угорською екуменічною службою допомоги. Ось і нещодавно співробітники Фонду та волонтери служби допомоги побували на Валківщині і за сприяння працівників агрооб’єднання AgroGeneration, зокрема, СТОВ «Лан», яке входить до цього об’єднання і працює в районі, відвідали багатодітні родини переселенців. Їм було передано солідний  вантаж - у трьох великих пакетах містилися різноманітні продукти харчування, крупи, борошно, цукор, згущене молоко, олія та інше. А ще - засоби гігієни та миючі, посуд.
    У рамках спільного проекту Угорської  екуменічної служби допомоги та Благодійного фонду  соціального розвитку Харківської області представники цих організацій, зокрема, і  голова правління Фонду Євген Шаповал, відвідали багатодітні сім’ї переселенців у Валках, Ков’ягах, Перекопі, Олександрівці, Шарівці, вручили допомогу. Дуже вчасною  підтримкою стала вона для багатодітної мами Анжеліки Майданнікової з Луганська, яка одна виховує трьох дітей - дошкільнят Гліба й Олежку та другокласницю Яну.  Сім’я щойно перебралася на квартиру, яку винаймає у Валках, потрібно щось купити із домашніх речей. Тож посуд буде, як то кажуть, як знахідка.
    Мала батьківщина Любові Копленко та її чоловіка Руслана - Донецьк, з цим шахтарським містом пов’язані їх найдорожчі спогади, тут народилося троє їх дітей. І ніколи не думали Люба й Руслан залишати рідні місця. Та за них все вирішила війна.
Ось уже рік родина винаймає квартиру у Валках. Старші діти ходять у школу, меншенька Ліза - в дитсадок. Є маленький городець біля будинку, де живуть. Нині Руслан ремонтує житло, щоб взимку було тепло і затишно. Матеріали для ремонту, звичайно ж, недешеві, тож благодійна допомога дасть змогу родині трохи зекономити на продуктах.
    Дуже вдячні за підтримку й інші  багатодітні сім’ї переселенців. У кожної з них - своя непроста історія, свої проблеми. І як добре, що є у нас такі   благодійні організації, готові посприяти у вирішенні цих проблем. Адже, як розповідає голова  правління Фонду Євген Шаповал, ця допомога - не разова акція, а спільний проект підтримки переселенців, реалізація якого триватиме й надалі.

 

В. ЄВТУШЕНКО,
Фото автора.

Категорія: Добрі справи | Переглядів: 306 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: