Головна » 2017 » Серпень » 29 » СВЯТО НАШОГО НАРОДУ, УКРАЇНИ, ЇЇ РОДУ (№ 68-69 від 29 серпня 2017 року)
17:00
СВЯТО НАШОГО НАРОДУ, УКРАЇНИ, ЇЇ РОДУ (№ 68-69 від 29 серпня 2017 року)

СВЯТО НАШОГО НАРОДУ, УКРАЇНИ, ЇЇ РОДУ

З кожним роком, відколи українці, втіливши  багатовікові мрії і прагнення своїх славних предків, проголосили Україну вільною, незалежною, суверенною державою, це свято набуває  все величнішого  значення і звучання. Минулого року ми натхненно відзначили ювілейний день народження  нашої держави. Але й цьогорічне святкування і в столиці, і в найвіддаленіших від неї куточках було не менш урочистим та хвилюючим.
Долучились до загальнодержавного святкування й усі громади Валківщни, організувавши та провівши урочисті концерти, різноманітні заходи у бібліотеках  та музеях, дискотеки, спортивні ігри.
У Валках  святкові районні   заходи розпочалися 23 серпня. Багатолюдна колона валківчан з великим полотнищем державного прапора урочистою ходою пройшла від Будинку рад до  Центральної  площі. І не біда, що саме почав накрапати  дощик - після багатоденної спеки   він тільки додав бадьорості учасникам ходи, а кольорам нашого  прапора - більшої яскравості.
На площі учасників святкування уже чекали, вишикувавшись  на сценічному майданчику, зведений хор та святково вбрані діти. Школярам, які  за результатами минулого  навчального року домоглися найвагоміших  результатів і здобутків, було надане почесне право підняти  державний прапор України. Після чого  велично і патріотично  прозвучав Гімн України, який  разом з хористами  натхненно заспівали усі присутні. Потому зі святковим танцювальним флеш-мобом виступили діти, на завершення випустивши  в небо жовто-блакитні повітряні кульки.
Творчим вітанням до Дня Прапора і свята Незалежності став започаткований цього року райо­нний фестиваль-конкурс танцювальної та пісенної творчості «Україні сплітаймо вінок з талантів твоїх, Валківщино!»
Першу його частину - конкурс танцювальних колективів - планувалося провести на сценічному майданчику на площі. Але, зважаючи на погоду, вирішено  було розпочати  його на сцені РНД «Іскра». Багато хто, зайшовши до глядацької зали, просто  не пізнав її - відремонтована з використанням  сучасних матеріалів, суттєво оновлена, вона видавалась теж  по-особливому святковою й урочистою. А те, що  після ремонту першими  на сцену вийшли саме діти - учасники танцювальних  колективів, голова РДА Віктор Войтенко назвав дуже символічним, адже все, що зроблено  в «Іскрі» - у першу чергу  для підростаючого покоління, розвитку  творчих здібностей нашого  майбутнього.
Танцювальна частина фестивалю справді стала феєрверком втілених у пластику й грацію хореографічних  композицій сценічних  образів, яскравих костюмів, дитячих посмішок і музичних ритмів. Оцінювало  конкурсантів незалежне журі, до  складу якого  увійшли  профе­сіонали хореографії, гості  нашого міста з інших районів та Харкова. За підсумками їх  неупередженого  оцінювання третє місце дісталось танцювальній  композиції хореографічного  колективу «Діамант», друге - учасницям студії танцю  Анастасії Лєбєдєвої «D.S.A.L.», а перемога - запальним хіп-хоперам «Hold the Rhythm».
Перед  початком пісенної частини фестивалю на сцену піднялись керівники району Віктор Войтенко та Віталій Оноша, міський голова Валерій Скрипніченко та благочинний  Валківського  округу протоієрей Іван Пилипів. Тепло  поздоровивши усіх зі святами нашої державності, вони  вручили відзнаки до Дня Незалежності нашим землякам. Успішні аграрії Валківщини - голови фермерських господарств «СТВ Агро» В.І. Походящий та «Воля» М.Я. Лісовин отримали відзнаки Президента України з нагоди Дня  Незалежності. Грамотою Харківської  обл­держадміністрації  нагороджений   начальник юридичного  відділу  апарату райдержадміністрації С.Є. Клочко, подякою ХОДА - начальник  «П’ятихатського ДЕП» І.В. Тищенко. Грамотами  Харківської обласної  ради відзначені сільський голова  с. Сніжків Н.І. Усань, директор  Валківської ДЮСШ «Спорт для всіх» В.В. Мельник та голова районної ради В.П. Оноша. Подяку облради вручено  художньому керівнику РНД «Іскра» Р.О. Цибулько. За професійну майстерність, активну  громадську позицію спільними грамотами райдержадміністрації та  райо­нної ради відзначені акти­вісти громадських організацій, волонтери, представники різних  підприємств і установ Валківщини.
Приємним сюрпризом для голови  райдержадміністрації В.І. Войтенка, який особисто  вручав усім відзнаки й грамоти, стало  нагородження і його самого. За поданням  громадських  організацій Валківщини Віктор Іванович нагороджений знаком народної пошани - Орденом «За розбудову України».
Шанувальники вокального  мистецтва отримали  справжню насолоду під час пісенної частини фестивалю. За перемогу у цьому  конкурсі змагалися півтора десятка  вокальних  ансамблів, тріо  і дуетів.  А перемога справді була жаданою, бо за спільним рішенням райдерж­адміністрації та районної ради, за ініціативи В. Войтенка, на переможців як танцювального, так і вокального  конкурсів, крім дипломів та солодощів, які отримали всі учасники фестивалю, очікувала ще й пристойна грошова премія: за ІІІ місце - 3 тис. грн., за ІІ - 5 тис.  і за перемогу - 10 тис. грн. Знову ж таки, згідно  з рішенням незалежного журі разом із дипломами  переможців фестивалю грошові сертифікати отримали: дует Оскара Мезерного та Наталії Фільової (ІІІ місце), тріо «РоВоСи» з Ков’яг (ІІ місце) і вокальний колектив  «Вербиченька» Костівського СБК (І місце).
Як зазначалося, цьогорічний  фестиваль був дебютним, але  його  проведення надалі планується зробити ще однією  творчою  традицією нашого  краю, а перші його переможці представлять Валківщину на щорічному  Слобожанському ярмарку, що  у вересні пройде у Харкові.

Фото І. Терещенко.

Переглядів: 857 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: