Головна » 2016 » Грудень » 10 » СВЯТО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ (№ 100 від 10 грудня 2016 року)
17:00
СВЯТО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ (№ 100 від 10 грудня 2016 року)

СВЯТО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ

Армія є одним з  основних  елементів стабільного  і впевненого розвитку держави. Але для того, щоб  це усвідомити  і справді вистраждати, українським Збройним силам довелося пройти  нелегкий шлях. В Україні, котра  успадкувала від СРСР одне з  найпотужніших угруповань військ у Європі, за два десятиліття армія була майже повністю знищена.  А нова сторінка в історії українських Збройних сил розпочалася після Революції Гідності та виникнення збройного  конфлікту на сході нашої  країни. Попри тотальну руїну в армії, корупцію, зради, втрати і підступність ворога, українським військовим вдалося відновити обороноздатність ЗС України, свідомо і гідно стати на сторожі незалежності батьківщини, захистити власний народ від агресора. А тому й авторитет української армії за останні роки суттєво  зріс як у власного народу, так і в очах світової  спільноти. Справді всенародним святом стало  і 6 грудня - День Збройних сил України.
Сповненим глибоким  патріотичним змістом, поваги і шани до наших захисників усіх поколінь став тематичний захід «На варті миру і щастя», який відбувся з нагоди Дня Збройних сил України у залі засідань Валківської  районної ради.
На мирних і в той же час територіях прикордонних  із  зоною  військового  конфлікту, у  числі яких  і наша область, чималий обсяг роботи по призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на службу в армії за контрактом покладений на   військові комісаріати. І валківський райвійськкомат за дієвої підтримки райдержадміністрації, райо­нної ради та місцевих   рад ці завдання виконує  успішно. Так,  за роки  військового конфлікту Валківським РВК було  відібрано  91 кандидата для проходження військової  служби за контрактом. Виконуються також поставлені завдання щодо  відбору юнаків на строкову військову службу. Отож до слів вдячності і поздоровлень з нагоди  свята комісар Валківського  РВК підполковник О.А. Сіренко отримав ще й нагороду - нагрудний  знак «Гідність та Честь», а заступник військового  комісара старший лейтенант І.С. Погорельський - медаль «Захисникам Вітчизни». Почесні відзнаки нагородженим вручили ке­рівники району.
Рішенням ХІ сесії  Валкі­вської районної ради звання «Почесний  громадянин  Валківського  райо­ну» було  присвоєно Юрію Аркадійовичу Катричу -  учаснику бойових дій в республіці Афганістан, нагородженому орденом «Червона зірка», дійсному генерал-осавулу Харківського  козацтва, волонтеру та учаснику АТО.
Сотні українських  вій­ськових - учасників АТО, за мужність  і героїзм були  відзначені державними  нагородами. У їх  числі - і наші земляки Андрій Олексійович Ольховський, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, та Андрій Миколайович Ваховський, удостоєний ордена «За мужність» ІІІ ступеня. Обоє наших захисників цих високих нагород  були  удостоєні  посмертно. Їх пам’ять та усіх загиблих  синів Вал­ківщини  присутні вшанували хвилиною мовчання.
Багато теплих слів прозвучало  і на адресу ветеранів, воїнів-інтернаціоналістів, волонтерів та всіх, хто  своєю  професі­йною чи громадською діяльністю забезпечує захист  нашої держави. Запросили організатори заходу на це свято і майбутніх наших захисників - юнаків-старшокласників та вчителів, котрі  викладають їм дисципліну «Захист Вітчизни»,  готуючи  гідну зміну  нашим нинішнім оборонцям.
Чудовий концерт подарували солісти РНД «Іскра», а учні 3-В класу Валківського ліцею ім. О. Масельського  підготували для всіх  присутніх  на святі особливі подарунки - жовтих та блакитних  паперових  голубів миру і пісенно-танцювальну композицію «А у нас небо синє».

 

Фото І. ТЕРЕЩЕНКО.

Переглядів: 185 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: