Головна » 2015 » Листопад » 21 » СВІДОЦТВО ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)
15:26
СВІДОЦТВО ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)

СВІДОЦТВО ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ

«Вступивши у право спадкування, я подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини, потрібний пакет документів і хотіла  якнайшвидше отримати свідоцтво про право на спадщину. Але  дізналася, що зможу це зробити не раніше, ніж через півроку. Чому?».
(Із дзвінка до редакції).


З даного питання консультує головний спеці­аліст ГТУЮ в області В. Клемпарська:
- Свідоцтво про право на спадщину видається після шести місяців з дня  відкриття спадщини, коли  визначене коло спадкоємців (ст. 1298 Цивільного  кодексу України). Цей термін встановлений для того, щоб усі  спадкоємці мали можливість прийняти спадщину, встановити склад спадкового майна, зібрати необхідні документи для оформлення спадщини.
Свідоцтво про право  на спадок спадкоємці можуть отримати у будь-який час через шість місяців з дня відкриття спадщини. Звичайно ж, за умови, що нотаріусу були надані для цього всі необхідні документи (підтвердження родинного зв’язку зі спадкодавцем, правовстановлюючі документи на нерухоме майно, довідка про реєстрацію місця проживання померлого та ін.).
Нотаріус не в праві затримувати видачу свідоцтва про право на спадщину після закінчення встановленого терміну спадкоємцям, які надали необхідні документи, посилаючись на те, що інші особи, які претендують на свою частку спадщини, не можуть довести своє право.
Якщо спадок прийняли кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із зазначенням імені та частини у спадщині інших спадкоємців.
Термін видачі свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадок, в часі не обмежений.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 213 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: