Головна » 2016 » Березень » 22 » СУБСИДІЯ І СПАДЩИНА (№ 25 від 22 березня 2016 року)
17:20
СУБСИДІЯ І СПАДЩИНА (№ 25 від 22 березня 2016 року)

СУБСИДІЯ І СПАДЩИНА

«Мій батько користувався субсидією по оплаті за житлово-комунальні послуги. Чи можу я після його смерті продовжувати  користуватися субсидією, що йому призначалася? Чи, можливо, як дехто стверджує, мені взагалі доведеться повернути нараховані батьку при житті кошти  субсидії,  та ще  й за це у мене можуть  відібрати належний мені у спадок  від батька будинок?»
(Із дзвінка до редакції»).

Роз’яснення щодо поставлених нашою читачкою  запитань дала головний спеціаліст відділу з питань нотаріату ГТУ юстиції  в Харківській області В. Клемпарська. Ось що вона розповіла.

- Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню  субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого  пічного  побутового палива» (зі змінами) затверджено  Положення про порядок призначення та надання населенню  субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрап­­леного газу, твердого  та рідкого  пічного  побутового палива (далі - Положення).
Абзацом першим пункту 1 Положення визначені умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової  субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та  рідких нечистот), а також  один раз на  рік - субсидії готі­вкою на придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного  побутового палива.
Другим абзацом чітко  визначено, що субсидія є  безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Тобто,  якщо одержувач субсидії подав для її призначення повні й достовірні дані і субсидія була нарахована правильно, жодних законодавчих  підстав для її повернення немає, як і для того, щоб відібрати будинок чи інше майно в отримувача субсидії або його спадкоємців.
А от стосовно успадкування права на субсидію, якою  користувався померлий, то відповідно до пункту 4 статті 1219 Циві­льного  кодексу України до складу спадщини права та  обов’язки, що  нерозривно пов’язані з  особою спадкодавця, зокрема права на аліменти, пенсію, допомогу або інші встановлені законом виплати, не входять.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 3383 | Додав: salal | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: