Головна » 2015 » Вересень » 22 » СТИМУЛ ДО ТВОРЧОГО ПОШУКУ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)
17:04
СТИМУЛ ДО ТВОРЧОГО ПОШУКУ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)

СТИМУЛ ДО ТВОРЧОГО ПОШУКУ

   Протягом останніх п’яти років педагогічний колектив Огульцівської  ЗОШ І-ІІІ ст. наполегливо працював над єдиною методичною темою: «Розвиток учня в системі компетентнісно орієнтованого підходу до навчально-виховного процесу». І обираючи цю тему, і прогнозуючи результати роботи над нею, ми насамперед визначили для себе найважливіші завдання. Це, зокрема, підвищення професійної компетентності, творчого  потенціалу педагогів,  створення власного педагогічного досвіду і використання його на практиці, підвищення рівня навчальних досягнень, вихованості,  розвитку школярів. Виконання цих завдань стало стимулом творчого пошуку для кожного члена нашого колективу.
   Методичною радою школи було розроблено систему поетапного вирішення цих та деяких інших важливих завдань. Розпочали реалізацію обраної теми ми з формування відповідного інформаційного поля. Колектив серйозно попрацював над вивченням передового педагогічного досвіду, детально ознайомився  із сучасними освітніми технологіями.
   Другий етап роботи над методичною темою - творчий. Він передбачав творче опрацювання даної теми вчителями у своїй навчально-виховній діяльності,  а потім - і створення власного педагогічного  досвіду. Педагоги розробили ряд цікавих тем такого досвіду. Це, зокрема, «Розвиток мовлення учнів на уроках української мови в початкових класах» (Л.О. Якименко), «Нові підходи до викладання історії у 7-11 класах» (В.Н. Чечуйко), «Виховання патріотизму та пропагування державної символіки» (С.А. Карпюк) та інші.
   Ефективній реалізації методичної теми сприяла і робота творчої групи вчителів початкових класів та методоб’єднання класних керівників «Пошук».
Загалом же розробка та реалізація методичної  теми дала змогу педагогам значно підвищити свою  професійну майстерність. Про це свідчать і  участь учителів у виставках-ярмарках педагогічних ідей та технологій, і публікація їх робіт у педагогічних виданнях і, звичайно ж,  зростання  рівня успішності учнів та результати, досягнуті ними в олімпіадах, творчих конкурсах та в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. МАН.
   Нині колектив школи  визначив нову єдину педагогічну тему: «Формування особистості учня на   основі якісної освіти та розвитку його  ключових компетентностей, творчих можливостей, самовдосконалення».  Над реалізацією її і працюватимемо наступні п’ять  років.

 

Т. ОМЕЛЯНЕНКО,
директор Огульцівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Категорія: Освіта | Переглядів: 252 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: