Головна » 2016 » Листопад » 1 » СТАНЦІЯ, ЩО ЗАВЖДИ МОЛОДА (№89 від 1 листопада 2016 року)
17:32
СТАНЦІЯ, ЩО ЗАВЖДИ МОЛОДА (№89 від 1 листопада 2016 року)

СТАНЦІЯ, ЩО ЗАВЖДИ МОЛОДА

Нинішнього року залізнична станція Ков’яги відзначила свій ювілей - 145 років від заснування. В її історії залишили слід багато  подій. Станція неодноразово змінювалася, перебудовувалася, остання реконструкція відбулася 9 років тому, суттєво оновивши станційне приміщення. Постійно вдосконалюється технічне оснащення станції. Та незмінним залишається саме  її призначення - пропускати поїзди, приймати і відправляти пасажирів і вантажі. І так само ніякі зміни не впливають на високий  професійний рівень ков’язьких залізничників, їх відданість професії і рідній станції. Про сьогодення станційного  колективу розповідає його керівник Т.О. Войтенко:

- Як і будь-яка структура технічного  профілю, наша станція не може довго  залишатися статичною. Технічний прогрес не стоїть на місці, і всі зміни, що відбуваються на залізниці, торкаються й нас. Адже ми - її складова, забезпечуємо безперебійний рух залі­зничного  транспорту, утримуємо колійне господарство, створюємо для пасажирів максимально комфортні умови. Для їх зручності і більш якісної роботи станції запроваджуються нові технології.
Так, нинішнього року приміські  електропоїзди обладнано  пристроями супутникової навігації, що дозволяє пасажирам відстежити в реальному часі їх швидкість і місцеперебування. Подібними системами, але ще досконалішими, забезпечені й швидкісні поїзди.
Ще одне цьогорічне нововведення, вже для залізничників - у графік виконаного  руху швидкісні поїзди вводяться не вручну, як раніше, а автоматично, при проходженні їх через станцію. Таким чином, диспетчери оперативно  одержують інформацію про рух поїздів.
З 1 вересня відбулася реорганізація сигналізації зв’язку ділянки Харківської  дистанції колії, до якої належить і станція Ков’яги. Раніше станційний зв’язок належав до Сумської  дистанції. Тепер підпорядкування стало внутріобласним, що дозволяє швидше вирішувати організаційні й виробничі питання, усувати поломки, бо при потребі допомога з Харкова надходить оперативніше, ніж із Сум.
За показниками в діяльності станції, як і торік, переважають перевезення пасажирів. За 9 місяців поточного року в приміському сполученні перевезено більше 18 тисяч осіб - втричі більше, ніж торік. Тут дуже допомагає запроваджений минулого року пілотний проект, за яким квиткові касири станції Ков’яги продають квитки також у  приміських поїздах.
Високий показник і перевезення пільговиків - майже 22 тисячі за 9 місяців з початку року. Це у 1,5 раза більше, ніж торік. Від цієї послуги залізниця не відмовляється, хоча й зазнає  чималих  збитків від несвоєчасної компенсації витрат. Так,  заборгованість тільки нашого  району за 9 місяців перевищила 300 тисяч гривень.  Такі борги ледь не призвели до відміни з 1 жовтня усіх приміських поїздів Харківського  напрямку, крім першого ранкового й останнього  вечірнього. Залишається гострою й проблема безквиткового  проїзду пасажирів у приміських електропоїздах, що теж завдає залізниці й нашій станції відчутних збитків.
Вантажоперевезення по нашій станції в цьому році зменшилися на чверть у зв’язку із зменшенням замовлень. Основним вантажем, який відвантажували Ков’яги, залишаються зернові. Одержували цього року ми в основному міндобрива, щебінь для ремонту доріг та соляну суміш для посипання шляхів узимку.
Попри всі економічні труднощі, колектив станції залишається стабільним. У чіткій взаємодії працюють усі підрозділи, роботу яких  координують чергові по станції. Це - наша  сполучна ланка, завдання якої  чи  не найвідповідальніше, вимагає від працівників глибоких знань, постійного  самовдосконалення, а також бути в курсі всіх технічних новацій на залізниці.
Загалом же, що особливо приємно,  станційний колектив складають люди надійні, справжні професіонали, більшість - із значним стажем роботи на залізниці. Високу фахову компетентність мають і молоді працівники. А тиждень  тому в колективі сталася радісна подія - у квиткового касира, голови нашого  профкому І.М. Салащенко народилася донечка. Отож, якщо продовжуються династії залізничників, значить, є  майбутнє в нашої станції, ще довго  залишатися їй молодою. 
З нагоди професійного  свята вітаю всіх своїх  колег, дякую за їх  сумлінну працю, бажаю здоров’я, благополуччя, родинного затишку і нових  трудових здобутків.

 

На знімку: складачі поїздів С.В. Семененко, Д.П. Шевченко, В.В. Пилипенко, І.В. Одокієнко, черговий по станції В.А. Кирилюк.


Фото І. Цікало.

Переглядів: 189 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: