Головна » 2015 » Листопад » 24 » СПОЧАТКУ СЛУХАННЯ, ПОТІМ РІШЕННЯ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)
17:11
СПОЧАТКУ СЛУХАННЯ, ПОТІМ РІШЕННЯ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)

СПОЧАТКУ СЛУХАННЯ, ПОТІМ РІШЕННЯ

На  місцевих виборах, що відбулися 25 жовтня, 159 об’єднаних територіальних громад обрали своїх голів та органи місцевого  самоврядування. А з наступного 2016 року вони мають отримати прямі  бюджетні стосунки з центральним бюджетом та ряд фінансових  преференцій.
На Валківщині, як і в переважній більшості громад, які ще не  зважилися на об’є­днання, триває обговорення даного  питання. Йшлося про це і на черговому засіданні робочої групи з формування території громад району, участь у якому взяли також  голови органів місцевого самоврядування Валківщини.
Як зауважив голова райо­нної ради Юрій Яцина, прийнявши закон про добровільне об’єднання громад, держава не змушує до об’єднання, але заохочує до цього, відкриваючи  реальні можливості, щоб  об’єднані громади отримували більше доходів і могли ними самостійно розпоряджатися. Разом з тим, суттєво зростають і витрати таких громад на утримання всієї соціальної інфраструктури. Саме тому головними критеріями при утворенні нових територіальних  об’є­днань є їх самодостатність, фінансова спроможність і економічна  доцільність. Як зазначалося, при розгляді  варіантів об’єднання - у дві громади з центрами в Ков’ягах та Валках, чи в єдину громаду навколо нинішнього районного центру, більш доцільним, зважаючи на цілий ряд факторів, все-таки біль­шістью визнається другий.
Але, як зауважив голова РДА Віктор Войтенко, для об’єднання відповідні рішення повинні прийняли мешканці кожного  населеного пункту. Як наголосив Віктор Іванович, Валківщина в питанні об’є­днання не прийматиме поспішних рішень. Але, щоб почути думку  людей, громадські слухання з даного питання уже найближчим часом треба провести в кожній сільській, селищній раді.
На  необхідності більш  широкого інформування населення щодо  питань децентралізації, а також всебічного вивчення усіх нюансів процесу об’є­днання та подальшої його реалізації закцентував увагу присутніх перший заступник голови РДА Віталій Оноша.
Про наявну на сьогодні  методичну базу щодо об’є­днання територіальних громад присутніх поінформувала керівник апарату РДА Ніна Жєлєвська, зауваживши, що детально вивчити всі аспекти даного питання повинні у першу чергу керівники місцевого самоврядування району з тим, щоб  аргументовано і грамотно донести цю інформацію до мешканців своїх  громад. 

І. ТЕРЕЩЕНКО.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 230 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: