Головна » 2015 » Липень » 28 » СМАЧНІ ОБІДИ З РУК ТУРБОТЛИВИХ (№ 61 від 28 липня 2015 року)
17:01
СМАЧНІ ОБІДИ З РУК ТУРБОТЛИВИХ (№ 61 від 28 липня 2015 року)

СМАЧНІ ОБІДИ З РУК ТУРБОТЛИВИХ

Кожна  школа - це заклад, у якому немає другорядних речей. Та інакше й не може бути, коли йдеться про дітей. І кожен, хто  забезпечує для учнів комфортні умови, це розуміє. Визнаючи провідну роль педагогів у навчанні і вихованні школярів, у колективі ліцею імені О.С. Масельського, а ще раніше - Валківської середньої школи завжди віддавали належне працівникам, які щодня дбають про побут дітей, про смачне їх харчування, про тепло, чистоту і затишок у приміщеннях. І хоча робота цих людей нібито непомітна, та  без неї повноцінний навчально-виховний процес неможливий.
Серед таких скромних творців шкільного побуту була свого часу і кухар нашої їдальні Катерина Іванівна Гарькавцева.
З дитинства, яке минуло в селі на  Полтавщині, Катруся завжди була маминою помічницею, і саме від мами навчалася кулінарних премудростей, полюбила куховарити. Тож коли  закінчила школу і настав час профе­сійного вибору, дівчина, не вагаючись, обрала Харківський технікум громадського харчування. А 1975 року дипломованим кухарем прибула за призначенням на роботу у Валківську восьмирічну школу.
Може, під час навчання мріялося Катерині Іванівні про заклад громадського харчування іншого рівня і призначення. Але й шкільна їдальня швидко припала до душі. Готувати для школярів особливо відповідально, та це не обмежує простору для кулінарної творчості.  До того ж діти завжди відкриті, безпосередні, емоцій не приховують. За їх поведінкою і настроєм завжди можна побачити, вдалим вийшов обід чи ні. І Катерині Іванівні, звичайно, завжди  хотілося, щоб школярики, які гамірною юрбою прибігали на великій перерві до їдальні, залишалися задоволеними її готуванням. Зазвичай їй все вдавалося - випічка, супи, борщі, каші, м’ясні і рибні страви. І безліч дитячих «спасибі» щодня були для неї заслуженою винагородою і найвищою оцінкою її праці.
Громадському харчуванню Катерина Іванівна віддала 35 років. Після  восьмирічки деякий час працювала в міському комбінаті харчування, потім знову готувала для учнів, тепер уже ліцею. Куховарити в шкільній їдальні, яка стала для неї першим місцем роботи, було їй звичніше.
Та де б не працювала Катерина Іванівна, до своєї роботи ставилася  з незмінним почуттям відповідальності. І хоча стояти щодня біля плити на роботі, а потім ще й вдома, годуючи сім’ю - справа нелегка, Катерина Іванівна завжди залишалася старанною, акуратною. В усьому безвідмовна, терпляча, вона бездоганно  виконувала свої куховарські обов’язки, її праця завжди була в пошані і в педагогів, і в учнів.
Нині, на заслуженому відпочинку, Катерина Іванівна повністю віддається домашнім клопотам. Турбується про чоловіка - водія  шкільного автобуса, допомагає сім’ям сина і доньки, готує частування двом онучкам, пригощає й сусідів, знайомих.  Всі вони високо цінують її майстерність. І святковий торт на власний ювілей, який щойно відзначила, Катерина Іванівна теж пекла сама, бо краще за неї ніхто б цього не  зробив.
Ми, колеги, приєднуємося до всіх привітань ювілярці та зичимо їй здоров’я, життєвих  радощів і душевного затишку.

А. БОНДАРЕНКО,
заступник голови ветеранської органі­зації ліцею.

Категорія: Наші земляки | Переглядів: 275 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: