Головна » 2016 » Серпень » 20 » СМАЧНА ВОДИЦЯ З НАШОЇ КРИНИЦІ (№ 68 від 20 серпня 2016 року)
17:00
СМАЧНА ВОДИЦЯ З НАШОЇ КРИНИЦІ (№ 68 від 20 серпня 2016 року)

СМАЧНА ВОДИЦЯ З НАШОЇ КРИНИЦІ

Про те, що вода зі своєї криниці не лише найсмачніша, а й сил додає, знали ще наші діди-прадіди. Тож із давніх-давен садиба, де був колодязь, особливо цінувалася на селі. А ще шанобливо, по-господарськи завжди ставилися люди до громадських колодязів. Такий колодязь для  частини вулиці чи кутка села був своєрідною об’є­днуючою  основою. Доглядали за ним селяни з любов’ю, ніхто  не зобов’язував їх щось робити там, але бажаючі завжди  знаходилися. Хтось цямрину на зрубі полагодить, хтось накриття підлаштує чи відро  для спільного користування, яке  вже стало непридатним, замінить.
Давно  хотіли мати  такий колодязь і жителі вулиці Лісної  в Рогівці. І ось нещодавно їх бажання здійснилося. Допоміг у цьому голова районної ради В.П. Оноша. Завдяки його сприянню було викопано колодязь, встановлено кільця, зроблено  накриття. Активну участь у цій  добрій справі взяли  і самі жителі, які не раз збиралися тут, щоб облаштувати прилеглу територію.
Відкриття колодязя ми приурочили до свята, що   вже стало  для нас традиційним - дня  вулиці. Зібралися на нього  не лише жителі Лісної, а й численні гості. Освятити колодязь прибув настоятель Свято-Різдво- Богородичного  храму Ков’яг протоієрей Віталій Рєпко.  Здійснивши чин освячення, він щедро окропив свяченою  водою  всіх  присутніх. Особливо раділи цьому того  спекотного  дня діти.
Святковому настрою сприяла і ще одна важлива для селян подія, яка сталася нещодавно. Тривалий час неабиякою  проблемою для жителів Баранівської сільської ради був незадовільний стан дороги Шарівка-Ков’яги, яка проходить через Баранове. З проханням посприяти в її ремонті місцеві мешканці звернулися до облдержадмі­ністрації. І прохання селян не залишилося без  реагування, ямковий ремонт дороги вже зроблено.
За традицією день вулиці - це нагода і поспілкуватися, і весело  та цікаво  провести дозвілля. Жителі Лісної сповна скористалися нею. Чудово відпочити допомогли всім нам наші добрі знайомі - творчий колектив «Чарівниця» РНД «Іскра» та солісти гурту «Терниця» Наталія Фільова і Володимир   Новіков. Учасники художньої самодіяльності подарували  всім присутнім  дотепні гуморески, ліричні українські пісні та   іскрометні танці. Бездоганним був музичний супровід талановитого  співака і музиканта Оскара Мезерного. Свій вірш  про рідне село прочитав наш земляк Василь Комірний. Ну і, звичайно ж, не обійшлося на святі без пригощання - смачної  польової  каші, яку приготували жителі вулиці.
Словом, свято  вдалося на славу,  і найперше тому, що всі  ми доклали до цього рук, як це завжди буває у великій, дружній родині. А всі ми, звичайно ж, почуваємося такою родиною. Від щирого серця хочемо також подякувати керуючому відділком СТОВ «Ніка» С.Г. Салащенку, який надав транспорт для підвезення артистів. Вдячні ми  і приватному  підприємцю Т.А. Іванській, яка разом з чоловіком та донькою забезпечила  учасників свята морозивом та напоями. Спекотного літнього дня це було  дуже доречним.

В. МІЗЯК,
депутат Баранівської  сіль­ської  ради.

Переглядів: 199 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: