Головна » 2015 » Грудень » 22 » СКЛАДАЮТЬ ІСПИТ ОСВІТЯНИ (№ 105 від 22 грудня 2015 року)
17:01
СКЛАДАЮТЬ ІСПИТ ОСВІТЯНИ (№ 105 від 22 грудня 2015 року)

СКЛАДАЮТЬ ІСПИТ ОСВІТЯНИ

Успіх навчально-виховного процесу у визначальній мірі залежить від того, чи відповідає навчальний заклад тим високим вимогам, які  ставить до нього сьогодення. Основною  формою контролю за діяльністю  освітніх закладів, як і раніше, залишається їх атестація. Та реформи, що здійснюються нині в системі освіти України,  вимагають змін і в процедурі проведення  держатестації навчальних закладів.
Саме тому з 6 березня 2015 р. згідно з наказом Міносвіти і науки України №67 від 30.01.2015р.  змінено Порядок проведення державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів. Згідно із  згаданим Порядком головним завданням атестації є визначення ефективності надання освітніх  послуг цими закладами, відповідність таких послуг держстандартам певного освітнього рівня. Що ж до особливостей  держатестації за новим Порядком, то це  насамперед  - зміна  організаційної моделі такої атестації; проведення відкритої публічної  презентації діяльності навчального закладу; оновлений перелік напрямів діяльності навчального закладу, а також  деякі інші питання.
У нашому районі першими пройшли  державну атестацію Минківська ЗОШ І-ІІ ст. та Сидоренківська ЗОШ І-ІІІ ст.  Колективи цих навчальних закладів відповідально готувалися до держатестації, яка проводиться один раз на десять років. Як показали її результати, тут створені необхідні умови для надання освітніх  послуг, налагоджено співпрацю з батьками, партнерські  стосунки з органами  місцевого самоврядування. Директори навчальних  закладів  щорічно  звітують перед  громадськістю, батьки і учні дають високу оцінку навчально-виховній   діяльності закладів. Імідж шкіл є  позитивним.
Успішно пройшли  державну атестацію відповідно до нового Порядку її проведення також  районний Будинок дитячої та юнацької  творчості, Ков’язький ДНЗ «Ромашка», Старомерчицький ДНЗ «Золотий півник».
За результатами держатестації  атестаційною комісією зроблено  аргументовані висновки, в яких надано  зауваження та рекомендації. Над їх виконанням і працюватимуть  колективи навчальних закладів у міжатестаційний період.

Л. ІВАНСЬКА,
завідувач райметодкабінетом відділу освіти райдержадміністрації.

Категорія: Освіта | Переглядів: 198 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: