Головна » 2015 » Серпень » 4 » "ШВИДКА ДОПОМОГА" ДЛЯ СІЛЬСЬКОЇ МЕДИЦИНИ (№ 63 від 4 серпня 2015 року)
17:00
"ШВИДКА ДОПОМОГА" ДЛЯ СІЛЬСЬКОЇ МЕДИЦИНИ (№ 63 від 4 серпня 2015 року)

"ШВИДКА ДОПОМОГА"  
ДЛЯ СІЛЬСЬКОЇ МЕДИЦИНИ

   Благодійний фонд соціального розвитку проводить безкоштовне медичне обстеження в селах Харківської області
   Вже не вперше в нашій країні говорять про реформи в медицині. Все заради підвищення її ефективності. Втім, чим активніше реформують, тим більше медицина cама стає схожою на пацієнта, стан якого стрімко наближається до стану «скоріше мертвий, ніж живий». І якщо ми скаржимося на медичне забезпечення в містах, де лікарень практично нема, а на приїзд «швидкої» доводиться чекати годинами, та й не факт, що приїде, то про село годі й говорити.

   - Нам хворіти ніяк не можна, бо лікуватися нема за що, нема де і ніколи, -  зітхає Ольга Миколаївна, жителька одного із сіл Харківської області. – Та хвороба не питає, чи можна, а просто приходить, валить з ніг.
   Ольга Миколаївна проходить стаціонарне лікування в обласній лікарні. 
   - Кілька день почувалася погано, - розповідає жінка. – Біль у правому боці посилювався щодень настільки, що терпіти не ставало сил. Фельдшер лише руками розводила: треба їхати в район до лікарні. А як їхати, коли я і кроку зробити не могла. Добре, що син приїхав з міста – переніс мене до авта і прямо до обласної лікарні привіз. А тут одразу на операційний стіл потрапила. Кажуть, якби ще трохи затрималась…
   Ситуація з медичним обслуговуванням сільських жителів просто катастрофічна, підтверджують і медики. Чимало хвороб люди переносять, як то кажуть, на ногах, що призводить до вкрай важких ускладнень. Відсутність профілактичної та діагностичної допомоги підвищує рівень захворюваності і, на жаль, призводить до смертності.
   Перераховувати всі симптоми «хвороби» сільської медицини можна ще довго. А чиновники в серйозних кабінетах так само довго можуть перераховувати причини такого становища, ніби в цьому і є сенс всієї їхньої роботи. Тільки селянам від цього не легше.
   Серйозно перейнялися ситуацією в Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області. І не просто перейнялися, а почали шукати способи покращення ситуації, скорочення відстаней між селом та медициною. Так народилася програма «Медицина Харківщини для людей».
   Фонд створює бригади із висококваліфікованих лікарів, які за встановленим графіком виїжджають в села і допомагають лікарям ФАПів y проведенні діагностичних та профілактичних оглядів жителів.
   Кожна медична бригада складається з лікарів різних спеціальностей, обладнана устаткуванням для ультразвукової та комп’ютерної діагностики. Імпровізованими приймальнями стають сільські ФАПи або пункти сільських лікувальних амбулаторій. За день бригада оглядає до 100 людей. Різнобічні обстеження дозволяють виявити захворювання, зокрема на ранній стадії, лікарі за результатами аналізів роблять висновок, дають рекомендації з лікування, а надалі – слідкують за його процесом.
   «Те, що до нашого життя не байдужий хоч хтось у нашій країні, дає надію, що нехай не ми, а наші діти дійсно зможуть жити краще за нас, - каже Ольга Миколаївна. – Медична допомога, яку надає Фонд, - це дійсно потрібна справа… Я думаю, що вони зможуть допомогти багатьом жителям села, врятувати не одне життя…».
   Ось нещодавно Фонд  розпочав активну роботу із лікування населення Харківської області і вже є перші результати. «Ходили по домівках та розносили запрошення на огляд, писали в місцевих газетах, - говорить пенсіонерка Олександра Петрухнова. – З сусіднього Ржавчика казали, що як до них приїжджали, то передивилися усіх, хто мав проблеми, порекомендували, як вберегти здоров’я, які ліки приймати». 
   У самої жінки одна з найбільш розповсюджених хвороб людей літнього віку – гіпертонія. Не маючи можливості їздити до райцентру на ЕКГ, вона радо наразі займає чергу до кардіолога.
   А Тетяна Лещенко, директор Миронівського будинку культури, вже заходить на огляд до кабінету, де проводять ультразвукову діагностику. Декі­лька років тому в неї виявили кисту на нирці, але за браком часу простежити за станом новоутворення не вдавалося. 
   І таких людей тут близько сотні – пенсіонери, люди похилого віку, батьки з дітьми, молоді дівчата та хлопці. Все свідчить про те, що сельчанам не байдуже до стану свого здоров’я, от тільки такої змоги – пройти огляд у досвідчених міських лікарів – вони майже не мають.
    До невропатолога та травматолога  приїжджали навіть з сусіднього села Орелька. З надскладним випадком звернулася інвалід І групи Надія Загной, яка після інсульту перебуває в інвалідному візку. Хвору детально оглянули, а її родичам порекомендували внести певні корективи в лікування.
   Тож з повною впевне­ністю можна стверджувати, що черговий виїзд мобільної бригади лікарів за підтримки Фонду приніс неабияку користь. Це відчули й жителі сіл Красне (Первомайський ра­йон), Червона Хвиля (Великобурлуцький), Підвисоке (Борівський), Іллі­чівське (Барвенківський), де цього тижня побувала мобільна бригада лікарів.  
    Серед основних завдань Фонду – відвідати кожне село мінімум раз на рік. В цілому програма розрахована на 5 років і більше. Попереду – нові села, де вже чекають на приїзд медиків - новини про добру справу поширюються швидко.
    Під час наступного етапу програми передбачено створення мобільного стоматологічного кабінета. Цей крок гідно оцінять як ті, хто знає, що таке зубний біль, так і ті, хто хоче подовше зберігати здорові зуби. Стоматологічні послуги «з доставкою додому» подарують їм таку можливість.
   У планах Благодійного фонду також пересувні флюорографічні кабінети і лабораторія клінічних аналізів. З їх появою сільські жителі отримають реальну можливість займатися не лише лікуванням, а й профілактикою захворювань. Це той важливий напрямок, котрий сьогодні, на жаль, недосяжний в сільських районах.
    Нагадаємо, що в липні цьогоріч був створений Благодійний фонд соці­ального розвитку Харківської області. Його створили небайдужі люди, які об’єдналися, щоб змінити ситуацію в країні. Це представники різних суспільно-демократичних організацій Харкова і області, представники бізнесу, люди, готові почати діяти в тих напрямках, де недопрацьовує держава, куди ніяк не добереться влада. Перш за все, діяльність Фонду буде спрямована на впровадження тих проектів, яких найбільше потребують жителі області та сіл: забезпечення доступної медицини, створення нових робочих місць, робота дитячих садочків та шкіл тощо. Головна мета – вдихнути життя в село, повернути молодь на малу батьківщину.

Оксана Мілова.

Категорія: Фонд соцрозвитку ХО | Переглядів: 211 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: