Головна » 2015 » Травень » 12 » ШКІДНИКИ ВИХОДЯТЬ НА ПОЛЯ (№39 від 12.05.2015 року)
14:00
ШКІДНИКИ ВИХОДЯТЬ НА ПОЛЯ (№39 від 12.05.2015 року)

ШКІДНИКИ ВИХОДЯТЬ НА ПОЛЯ

Цього року зима видалася помірно холодною, тож ніщо не заважало більшості шкідників перезимувати нормально. А це значить, що з настанням стійкого тепла вся  ця зголодніла за зиму дрібнота  накинеться на посіви і сходи польових  культур. І хоча весна вділила ще не так багато теплих днів, їх вистачило для того, щоб шкідники прокинулися, почали розселення і харчування на  сільгоспугіддях.
Так, з підвищенням денної  температури почався виліт  шкідників з місць зимівлі і поширення їх на озимині, в першу чергу клопа-черепашки, п’явиці. А хлібні   смугасті блішки вже почали свою  шкодочинність на посівах. З появою сходів ярих зернових всі ці блішки і клопи, не  гаючись, візьмуться й за них.  І першим потрапить під їх удар ячмінь. Отож саме ці культури агрослужбам господарств слід тримати в полі  особливої уваги.
Не обминуть, як і щороку, своєю увагою поля технічних культур їх постійні вороги - сірий довгоносик і піщаний мідляк. З  появою сходів цукрових буряків і соняшнику та подальшим потеплінням цих комах ставатиме все більше, і вони можуть створювати серйозну загрозу, якщо не чинити їм перепону.
Крім шкідників, слід чекати озимим зерновим і відповідно - майбутньому врожаю загрози й від інфекційних хвороб, розвитку яких сприяє нинішня прохолодна і дощова весна. Зокрема, вже  проявляються на озимині кореневі гнилі, септоріоз, борошниста роса, розвиток яких стимулюють нинішні вологі ночі.
Засобами захисту рослин наші агроформування забезпечені достатньо і готові у всеозброєнні зустріти непроханих любителів ранньої зелені. Єдине, що важливо - не пропустити момент, коли потрібно буде  застосовувати хімзасоби. Для цього раджу агрослужбам постійно проводити  фітосанітарний моніторинг усіх посівів сільгоспкультур. А працюючи з пестицидами - обов’язково і ретельно дотримуватися вимог техніки безпеки.

Д. КРИВОРУЧКО,
державний інспектор фітосанітарної інспекції Харківської області.

Переглядів: 212 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: