Головна » 2017 » Лютий » 14 » ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ І ПОДАЧІ ЕЛЕКТРОННИХ ДЕКЛАРАЦІЙ (№ 13 ВІД 14 ЛЮТОГО 2017 РОКУ)
17:10
ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ І ПОДАЧІ ЕЛЕКТРОННИХ ДЕКЛАРАЦІЙ (№ 13 ВІД 14 ЛЮТОГО 2017 РОКУ)

ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ І ПОДАЧІ ЕЛЕКТРОННИХ ДЕКЛАРАЦІЙ

До мене надходить багато звернень з приводу подачі декларацій (в тому числі і електронних) посадовими і службовими особами органів місцевого самоврядування. З цього приводу вважаю за необ­хідне надати короткі роз’яснення.
Відповідно до положень п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» його дія поширюється на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.
У статті 45 вказаного закону, встановлюється, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Також у цій статті визначено, що особи, які припинили діяльність (наприклад, склали депутатський мандат у 2016 році), пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Тобто, зобов’язані до 1 квітня 2017 року подати електронну декларацію за 2016 рік.
Для заповнення декларації потрібно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Зробити це можна швидко і безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів при фіскальній службі (у вашому територіальному відділенні) або в будь-якій іншій організації, уповноваженій видавати ключі ЕЦП фізичним та юридичним особам, але вже за оплату.
Контакти ви можете знайти тут: http://acskidd.gov.ua/contacts
З відповідями НАЗК на найбільш поширені питання щодо електронного декларування ви можете ознайомитися за наступним посиланням: https://nazk.gov.ua/naychastishi-zapytannya
Також на веб-сайті НАЗК міститься роз’яснення та відео-інструкція щодо заповнення електронної декларації: https://nazk.gov.ua/deklaraciya 
Парламентський контроль і моні­торинг за застосуванням законодавства з питань електронного декларування здійснює Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України, членом якого я є. Тому, у випадку виникнення додаткових питань або пропозицій, прошу звертатися до мене чи моїх помічників за контактами:

 

Соболівський Антон Михайлович 
+380 97 910 42 73 
anton.sobolivskyi@volya.ua
Федишина Ольга Миколаївна 
+380 97 294 00
 706761539@gmail.com

 

З повагою,
Ю. Дерев’янко,
народний депутат України.

Переглядів: 617 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: