Головна » 2017 » Січень » 18 » ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАВА ПІЛЬГОВИКІВ (№ 5 від 17 січня 2017 року)
17:02
ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАВА ПІЛЬГОВИКІВ (№ 5 від 17 січня 2017 року)

ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАВА ПІЛЬГОВИКІВ

Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування завжди стояла гостро. Ще до 2015 року автотранспортники, згідно з діючим на той час законодавством, були зобов’язані безкоштовно перевозити 26 категорій громадян України, які мали право на пільговий проїзд в автобусах міського, приміського, міжміського та міжобласного сполучення. За тим же законодавством компенсувати збитки перевізників за перевезення пільгових категорій пасажирів зобов’язана була держава — через субвенції, які мали відшкодовуватися автотранспортникам відповідно до кількості перевезених пільговиків. І якби ця фінансова компенсація надходила вчасно і сповна, то й проблем би не виникало.
От тільки, як правило, так ніколи не було. Субвенції, якщо й надходили, то з великими затримками, до того ж далеко не в повному обсязі. Борги держави перед перевізниками зростали з кожним роком, що негативно позначилося на фінансовому стані автопідприємств, які не могли не те що оновлювати свій рухомий склад, а й належним чином утримувати той, який у них був. По суті, автотранспортники возили пільговиків за власний рахунок. Про те, що ситуацію треба докорінно змінювати, йшлося давно. Не може бути такої кількості пільговиків у державі, яка сама економічно незахищена. І не можна перекладати таке соціальне навантаження, як перевезення багаточисельних пільгових категорій населення, на галузь, яка сама опинилася на межі виживання. Почали вирішення проблеми з суттєвого зменшення кількості пільгових категорій населення, які користувалися правом на безкоштовний проїзд.
Компенсацію на ці перевезення мав надати державний бюджет. При цьому додавалося, що органи місцевої влади на свій розсуд можуть розширити цей список, але компенсуватимуть перевізникам за додаткові категорії виключно з місцевих бюджетів. 
А Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» коштів на відшкодування збитків автотранспортних під­приємств від пільгових перевезень не передбачалося. Тобто, остаточного скасування пільг не відбулося, але перевезення пільгових категорій пасажирів переклали на місцеві бюджети, а держава зняла з себе ці обов’язки. Ця ж тенденція збереглась і на 2017 рік.
Минулого року на виплату компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом з районного бюджету було виділено 264 тис. грн. Про те, як забезпечити перевезення громадян, котрі мають пільги на проїзд у автобусах приміського та міжміського сполучення, йшлося на нараді в райдерж­адміністрації, що відбулася минулого четверга. Які категорії мають право на пільговий проїзд, докладно поінформував начальник управління праці та соці­ального захисту населення райдержадміністрації І.В. Горошко. Він же озвучив пропозицію щодо можливого механізму – за допомогою талонів – обліку громадян, які скористалися пільгами, та відшкодування коштів за пільгові перевезення автоперевізникам.
Необхідні кошти для цього вже передбачено у райо­нному бюджеті, а також, як наголошувалося, на виконання цільових програм мають передбачити і  місцеві ради у своїх бюджетах. Докладніше про те, як правом на пільгове перевезення зможуть скористатися відповідні верстви населення, і як діятиме механізм відшкодування автоперевізникам - у наступних номерах районки.
Головне, як наголосив голова РДА Віктор Войтенко, ми маємо попіклуватися, щоб громадяни, які потребують допомоги, реально її відчули. 


Кор «СН».

 

Переглядів: 847 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: