Головна » 2015 » Серпень » 8 » ЩОБ ТВАРИНИ НЕ ХВОРІЛИ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)
17:06
ЩОБ ТВАРИНИ НЕ ХВОРІЛИ (№ 64 від 8 серпня 2015 року)

ЩОБ ТВАРИНИ НЕ ХВОРІЛИ

   Коли хворіє наша домашні живність, ми звертаємося за допомогою до ветеринарного спеціаліста. Лікувати тварин - це основна діяльність районної державної лікарні ветеринарної медицини та її підрозділів - Валківської, Ков’язької, Сніжківської дільничних лікарень і Шарівської та Старомерчицької дільниць ветмедицини. А ще її фахівці виконують чималий обсяг профілактичної роботи - щеплення тварин проти інфек­ційних хвороб, весняну диспансеризацію, ветеринарний нагляд за тваринами у випадках покусів людей, карантинні заходи при виникненні сказу.
   Недопущення у населені пункти району інфекційних хвороб тварин - це теж повсякденна  турбота працівників райветлікарні. Ще один її підрозділ - лабораторія ветсанекспертизи - контролює якість м’ясо-молочної і плодо-овочевої продукції, яка реалізується на міських ринках.
   Працюють у райветлікарні  відповідальні і висококваліфі­ковані професіонали, у більшості - з чималим  досвідом роботи, які добре знають свою справу і виконують її відмінно, про що свідчить епі­зоотичне благополуччя району.
   Вже  десятиріччя колектив очолює Валентина Дмитрівна Супрунчук, яка близько 40 років віддала галузі ветеринарної медицини. Починала вона головним ветеринарним лікарем великого тваринницького комплексу на Житомирщині, де утримувалося до 7 тисяч голів худоби і птиці. У нашому районі працювала і зоотехніком у Новомерчицькому радгоспі «Україна», і завідуючою Старомерчицькою дільницею ветмедицини. А 2006 року була призначена керівником райветлі­карні. Але при цьому від обов’язків ветлікаря Валентина Дмитрівна не відійшла, разом з членами  свого колективу проводить усі лікувальні і профілактичні заходи.
   У її колеги Любові Іванівни Долуди «послужний список» теж солідний. Більше 20 років вона працювала головним ветлікарем у радгоспі «1 Серпня», з 2010 року - лікарем-епіозоотологом Валківської дільничної лікарні ветмедицини, якою останні три роки успішно керує. Обслуговує лікарня місто і села Кобзарівської, Минківської, Гонтово-ярської і Костівської сільрад. В основному надає послуги власникам домашньої живності, але здійснює контроль і за свинопоголі­в’ям, яке утримує ПСП «Обрій» на території Минківської сільради.

На знімку: (зліва направо) В.Д. СУПРУНЧУК та Л.І. ДОЛУДА.      
Фото І. ЦІКАЛО.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 239 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: