Головна » 2015 » Листопад » 24 » ЩОБ ГРУБА ХАТУ НЕ СПАЛИЛА (№ 97 від 24 листопада 2015 року)
17:03
ЩОБ ГРУБА ХАТУ НЕ СПАЛИЛА (№ 97 від 24 листопада 2015 року)

ЩОБ ГРУБА ХАТУ НЕ СПАЛИЛА

З настанням холодів люди починають використовувати грубки, плити, електрообігрівачі. Тож не дивно, що  найпоширенішою причиною надзвичайних ситуацій о цій порі є  необережне поводження з вогнем - 60 відсотків пожеж. Кожна п’ята з них виникає через порушення правил пожежної безпеки під час використання плит.
У нашому районі пічним опаленням користується більшість населення. До десяти відсотків надзвичайних випадків трапляється через порушення правил пожежної безпеки під час влаштування й експлуатації плит. Так, наприкінці жовтня з цієї причини сталося дві пожежі в приватних оселях - у Мельниковому і Корсунівці.
Валківський РВ ГУ ДСНС України в Харківській області попереджає жителів району про неухильне дотримання вимог пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Перед початком зимових холодів доцільно перевірити стан плит. На горищах усі труби і стіни, в яких проходять димові канали, мають бути заштукатурені й побілені (але не обклеяні шпалерами!), щоб було видно  тріщини на випадок їх появи при використанні. Несправними плитами, з тріщинами в стінах і димарях користуватися не можна.
Так само не слід використовувати для розпалювання легкозаймисті речовини, приставляти до грубки ліжка, вішати на нагрітій поверхні килими і ковдри. Відстань від опалювальних приладів до меблів має бути більше 0,7 метра, від топкових отворів - 1,25 метра.
Суворо забороняється залишати без  нагляду або під наглядом дітей плити,  що топляться, топити грубки з відчиненими дверцятами, допускати перегрівання плит, топити вугіллям, коксом і газом не пристосовані  для цього плити.
Забороняється також ставити паливо та легкозаймисті матеріали і речовини безпосередньо перед топковим отвором, використовувати дрова, довші за грубку, зберігати попіл у металевій емкості на дерев’яній підлозі, закривати піддувало, коли є жар або горить паливо - це може призвести до отруєння чадним газом. Не допускається використання газових та вентканалів як димоходів, влаштовувати в димових трубах антени телевізорів тощо, встановлювати в помешканнях тимчасові плити.

 

О. КРЕЩУК,
начальник РВ ГУ ДСНС України в Харківській області.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 247 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: