Головна » 2016 » Січень » 12 » ЩО НАМ ГОТУЄ ЦЬОГОРІЧНЕ ЗНО (№ 5 від 12 січня 2016 року)
17:06
ЩО НАМ ГОТУЄ ЦЬОГОРІЧНЕ ЗНО (№ 5 від 12 січня 2016 року)

ЩО НАМ ГОТУЄ ЦЬОГОРІЧНЕ ЗНО

Насамперед хочу звернути увагу  одинадцятикласників на те, що у 2016 році збережуться новації минулорічного проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, застосовуватиметься  пороговий бал «склав/не склав». Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО буде проведено з української мови (5 травня), а також на вибір учня - з математики (11 травня) або історії України (13 травня) .
Щодо реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання, то вона триватиме з 1 лютого до 4 березня. Основна сесія ЗНО проходитиме з 5 травня до 17 червня, а додаткова - з 14 червня до 4 липня. Кожен  учасник має право скласти тести не більше, ніж з чотирьох навчальних  предметів.
У загальноосвітніх закладах району вже  оформлені інформаційні куточки «ЗНО-2016», проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з одинадцятикласниками, класними керівниками 11-х класів, учителями, батьками щодо особливостей ЗНО-2016. Для одинадцятикласників проведено також  уроки інформатики з метою ознайомлення їх із сайтом  Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Принагідно  зазначу, що 2016 року випускники загальноосвітніх  закладів нашого району  матимуть  змогу скласти ЗНО з української мови та літератури, математики чи історії на базі Валківського ліцею ім О. Масельського . Цей заклад визначено  одним із пунктів тестування в Харківській області. Крім випускників нашого райо­ну, за попередніми даними, ЗНО на базі  Валківського ліцею матимуть змогу пройти  одинадцятикласники Богодухівського  та Краснокутського  районів.
Це великий кредит довіри освітянам нашого району і, звичайно ж, велика  відповідальність. В якості  старших інструкторів на зовнішньому незалежному  оці­нюванні будуть  задіяні близько сорока  педагогічних працівників Валкі­вщини. З метою  належної організації проведення ЗНО вони вже  пройшли перший  навчальний  семінар. Організував і провів його для нас на базі Валківського  ліцею ім. О. Масельського Харківський регіональний  центр  оцінювання  якості освіти. Хочу  подякувати  директору ліцею В.І. Грєховій за  створення всіх необхідних для проведення семінару умов, а також  - усім педагогам, які взяли активну участь  у семінарі.
Нині в школах району навчається 161 одинадцятикласник. Ще 24 чоловіки є учнями  дванадцятих класів (заочна форма навчання). Усім випускникам, які мають намір у 2016 році вступати до вищих  навчальних  закладів, необхідно  насамперед ознайомитися з умовами  вступу саме до того ВНЗ, студентом якого вони мають намір стати. Зокрема, слід звернути  увагу на перелік конкурсних предметів, з  яких вступники подаватимуть  сертифікат ЗНО саме до цього вищого  навчального  закладу.
Варто пам’ятати і ще один важливий момент. Реєстрація на ЗНО осіб, яким на 1 вересня 2015 року  виповнилося 16 років, відбуватиметься за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації (з 1 лютого до 4  березня 2016 року), випускникам варто  якнайшвидше розпочати  процедуру отримання паспортів.
Безсумнівно, щоб добре здати тести, потрібно готуватися завчасно . А ще я раджу випускникам ознайомитися з процедурою ЗНО на пробному тестуванні. Зареєструватися для участі в пробному ЗНО можна з  5-го  до 30-го січня 2016 року на сайті Харківського  регіонального центру оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) Вартість пробного ЗНО з одного предмету складає 111 грн. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 2 квітня, з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мови, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії - 9 квітня.
На мою думку, щоб ознайомитися із процедурою проведення ЗНО та виконати завдання, наближені до тих, які надаватимуться  під час основної сесії ЗНО, достатньо пройти пробне тестування з одного предмету. Тож бажаю успіхів майбутнім абітурієнтам і нагадую, що з усіма питаннями, які у вас виникають, ви можете звернутися до вашого  навчального закладу або у відділ  освіти особисто  чи  за тел. 5-25-59.
А на завершення  хочу ознайомити всіх з графі­ком  проведення ЗНО-2016 (основна  сесія): 5 травня - українська мова і література, 11 травня - математика, 13 травня - історія України, 3 червня - російська мова, 6 червня - іспанська мова, 7 червня - англійська мова, 8 червня -  німецька мова,  9 червня - французька мова, 10 червня - біологія, 13 червня - фізика, 15 червня - географія, 17 червня - хімія.

 

Н. ОСАДЧА,
заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації.

 

Категорія: Освіта | Переглядів: 179 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: