Головна » 2016 » Січень » 23 » ЩЕДРИЙ ВЕЧІР ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ДОБРО (№ 8 від 23 січня 2016 року)
17:00
ЩЕДРИЙ ВЕЧІР ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ДОБРО (№ 8 від 23 січня 2016 року)

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ДОБРО

Новорічно-різдвяні дитячі  заходи в районі традиційно  завершує фольклорний фестиваль «Щедрик», який  ось уже більше двох десятиліть збирає школярів на старий Новий рік - «на   Маланку» - відтворити  на сцені РНД «Іскра» старовинні обряди різдвяних щедрувань. Нинішній «Щедрик» мав і свою  ювілейну дату - сторіччя найвідомішої  української щедрівки в обробці композитора М. Леонтовича - «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка...», яка   вже стала класичною.
Цього разу, однак, погода ніяк не сприяла щедрівникам, і прибути на фестиваль змогли тільки три гурти знавців слобожанської  обрядовості - з Ков’я­зького НВК, Високопільської і Валківської  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Хоча готувалися і збиралися пощедрувати  на районній сцені втричі більше шкіл. Але й такою  своєю  мінімальною кількістю учасники зуміли продемонструвати  добру підготовку, знання місцевих народних традицій, створити атмосферу справді  святкового дійства з обрядовою  пісенністю, жартами, щирими побажаннями і традиційними персонажами.
Усіх учасників і глядачів фестивалю вітали керівники району В.І. Войтенко і В.П. Оноша та благочинний Валківського  благочиння отець Іван Пилипів, бажали миру, добра, успіхів у навчанні і щедруванні та творчого  довго­ліття самому фестивалю.
Як завжди, журі оцінювало не тільки загальний виступ гурту, а й виконання своїх обов’язків  щедрі­вськими персонажами. Особлива увага зверталась на вокальну  складову  кожного дійства, адже щедрування - це перш за все обрядові пісні, в яких прославляють новонародженого Христа, вітають і зичать усіляких  щедрот господарям оселі. Щодо цього відзначено валківських  школярів, які виконали свої щедрівки особливо  майстерно і натхненно.  Вони ж представили й  оригінальне рішення одного з центральних  персонажів щедрувань - замість однієї Кози  на сцені виступив цілий  танцювальний колектив «козенят». Саме валківський  гурт і став у  загальному підсумку переможцем фестивалю. Друге і третє місця посіли відпо­відно щедрівники з Високопілля і Ков’яг.
Серед щедрівських персонажів найартистичнішою було визнано Козу з ков’я­зького гурту, кращими посипальниками - високопільців. А оскільки  жоден з гуртів цього разу не представив Маланку, то  визначеним для неї  призом журі винагородило Лікаря з високопільського  гурту, який досить дотепно старався реанімувати Козу, пропонуючи їй і пігулки, і мікстуру, і ласощі, і «зелень».
Кращі виконавці одержали подарунки - м’які іграшки. А всім  гуртам - учасникам господиня свята  О.М. Холодна вручила, як годиться, солодощі, про які подбали голова райдержадміністрації В.І. Войтенко та благодійний фонд «АВЕК».


 

І. ЦІКАЛО.
Фото автора.

 

Категорія: Культура | Переглядів: 229 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: