Головна » 2015 » Листопад » 14 » ЩАСЛИВА ДОЛЯ - ХЛІБ РОСТИТИ (№ 94 від 14 листопада 2015 року)
17:10
ЩАСЛИВА ДОЛЯ - ХЛІБ РОСТИТИ (№ 94 від 14 листопада 2015 року)

ЩАСЛИВА ДОЛЯ - ХЛІБ РОСТИТИ

Галина Василівна Панченко - одна з тих, хто стояв біля витоків фермерського руху на Валківщині. Майже чверть віку тому - 1992 року - разом із чоловіком вирушила вона,  так би  мовити, в самостійне плавання, створивши фермерське господарство «Роща». Молоді, сповнені енергії й завзяття, Галина Василівна і Володимир Григорович з ентузіазмом взялися за нову справу. Розуміли, що першим завжди нелегко, та держава обіцяла всіляку підтримку, і це   додавало впевненості.

Головне ж - практично вперше перед ними відкрився такий неозорий простір самостійної  діяльності. Згадує той період Галина Василівна з доброю посмішкою. Це було так незвично й радісно: ось лежить перед тобою земля, і тільки від тебе залежить, що тут виросте, яким врожаєм віддячить вона тобі за працю.
Та невдовзі до романтичних настроїв додалися непрості реалії. Обіцяна підтримка виявилася, м’яко кажучи, далеко не всебічною, а кожен новий день  приносив проблеми. Найбільшою  з них стала   відсутність паритету цін на сільгосппродукцію з одного боку і техніку, запчастини, міндобрива, пальне - з іншого. Сказати, що було важко,  зізнається Галина Василівна, то мабуть, нічого  не сказати. Часом здавалося, що в усій оцій круговерті невирішених питань немає просвітку. 
Та і в найважчі моменти ні в неї, ні в чоловіка не було думки залишити все, знайти собі  інше,  набагато спокійніше заняття. Обоє вони розуміли, що вже не зможуть почуватися щасливими без цих полів, які знають, як долоні своїх рук, без людей, які прийшли працювати в «Рощу» з вірою в господарів, в успіх спільної справи. Тож у всіх ситуаціях Панченки найперше думали про завтрашній день господарства, а отже, практично всі одержані  від реалізації вирощеної продукції кошти вкладали в його розвиток. Закуповували імпортну техніку, серйозно займалися сортооновленням, співпрацюючи з найавторитетнішими на агроринку фірмами. І, звичайно ж, від підготовки грунту й до завершення збирання врожаю неодмінною вимогою в їх роботі завжди була висока агротехніка. Ось так разом зі своїм колективом і долали труднощі.
З роками  міцніло, розширювалося  господарство. Нині воно має достатню кількість техніки, в основному - імпортної. На насіннєвих  ділянках тут вирощується насіння ячменю, озимої  та ярої пшениці. Завчасно закуповує ФГ «Роща» і добрива, і засоби захисту рослин, все - високої якості.
Рік, що завершується, як і минулі, був вдалим для  «Рощі» - земля віддячила господарям хорошим врожаєм зернових, соняшнику, кукурудзи. Відмінно попрацювали на його вирощенні, збиранні та перевезенні механізатори С.М. Король, М.Ф. Гура, В.О. Салащенко, С.Г. Деркач, водії В.С. Котковець, Є.Є. Подорожко. А на очищенні зерна на совість потрудився оператор ЗАВ-25 Є.А. Педан. Всім їм Галина Василівна щиро вдячна за професіоналізм і відданість справі.
Підготовлено в господарстві і  грунт  під майбутній урожай.  За нинішніх погодніх умов нелегко далася ця ділянка роботи. В основному, розповідає Г.В. Панченко, на полях проведено  глибоке розпушування грунту. Та площі, де вирощувалася кукурудза, довелося орати. Виручив потужний К-701 в агрегаті з восьмикорпусним плугом.
Цьогорічна осінь додала тривог хліборобам. Ось і в ФГ «Роща» озиму пшеницю посіяно лише на половині запланованої площі. Решту полів  планують навесні відвести під сою та горох. Як досвідчений хлібороб Галина Василівна завжди  має, так би мовити, запасний варіант, щоб із найменшими втратами вийти із форс-мажорних обставин. На випадок, якщо  й зайняті озимою  площі доведеться навесні пересівати, є достатня кількість якісного насіння інших культур. З огляду на ситуацію, каже Галина Василівна, господарство  залишило насіння озимої пшениці і для осінньої сівби 2016 року.
Що ж, хліборобам не звикати до випробувань і труднощів. Для Галини Василівни та Володимира Григоровича вони - ніби сходинки на шляху до мети. І хоч шлях цей нелегкий, та Панченки задоволені, що обрали саме його. А ще - щасливі, що фермерство стало  справою життя і для синів Олександра та Володимира. Бо  немає на землі потрібнішої роботи, ніж ростити хліб...

 

В. ЄВТУШЕНКО.
На знімку: Г.В. ПАНЧЕНКО з механізаторами С.М. КОРОЛЕМ, М.Ф. ГУРОЮ та В.О. САЛАЩЕНКОМ.
Фото автора.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 282 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: