Головна » 2015 » Червень » 23 » ШАНУЮТЬ ПОДВИГ ЛІЦЕЇСТИ (№ 51 від 23 червня 2015 року)
17:01
ШАНУЮТЬ ПОДВИГ ЛІЦЕЇСТИ (№ 51 від 23 червня 2015 року)

ШАНУЮТЬ ПОДВИГ ЛІЦЕЇСТИ

Історико-патріотична робота в ліцеї імені О.С. Масельського практично не припиняється. Особливо активізувалась вона  навесні, коли в ліцеї проходили заходи, приурочені до 70-х роковин Великої Перемоги.

Серед традиційних виховних заходів, присвячених цій даті, були уроки мужності, тематичні виховні години в усіх класах, книжкова виставка в шкільній бібліотеці, екскурсії у нашому музеї бойової слави та до братських могил, перегляд фільмів військової тематики, у тому числі й фільму «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим», знятого членами ради нашого музею до 65-річчя визволення Валок від фашистської окупації.

Дев’яті класи і члени гуртка «Юні музеєзнавці» підготували виставку макетів-реконструкцій фрагментів боїв за визволення Валок. Вони ж були представлені й 9 Травня на загальноміських урочистостях.

Напередодні Дня Перемоги в ліцеї відбулася історико-практична конференція для учнів 8-11 класів, організована викладачами суспільних дисциплін ліцею.  Виступи і презентації підготували Д. Легеня, А. Подпорінова (8 класи), Н. Минко, Д. Колісник (9 класи), Д. Олі­йник, О. Двірник (10 класи). В представлених матеріалах ішлося про фронтовиків-українців та їх роль у Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах. Акцент було зроблено на маловідомих відомостях й іменах. Героями учнівських виступів стали, зокрема, О. Берест - один з бійців, які встановили головний прапор Перемоги над рейхстагом, наша землячка - льотчиця Л. Ольховська, командир розвід­групи «Голос» Є. Березняк - легендарний «майор Вихор», льотчик-кримчанин, Герой Радянського Союзу А. Хан, герой французького руху Опору, кавалер ордену Почесного легіону В. Порик, бійці 327-го окремого саперного батальйону 107-ї стрілецької дивізії під командуванням І.А. Журавльова, які брали участь у визволенні Валок. У цьому батальйоні воювало й майбутнє подружжя Супрунів, які по війні жили в Шарівці. Шість бійців підрозділу загинули на нашій землі, їх імена значаться на стелах Меморіалу  Слави. Після визволення Валок до батальйону  приєдналися 55 валківчан.

На конференції було презентовано також збірку вчителя української мови та літератури Т.В. Губської. Її поезії, присвячені педагогам Валківської середньої школи - фронтовикам.

Приємно, що до шкільних заходів, присвячених 70-річчю Перемоги, долучилися наші давні  старші товариші - члени Спілки воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів Афганістану. Вони або самі брали в них  участь, або допомагали в проведенні.

Ось так в останню неділю квітня ми висадилися спільним трудовим десантом у Дідовій долині. Ліцей і, зокрема, юні музеєзнавці давно шефствують над цим меморіальним місцем - впорядковуємо, декілька років тому посадили й увесь цей час доглядали дерева  сумаху. І щоразу, приходячи туди і виявляючи купи сміття, пересвідчуємося, що серед наших співгромадян ще є такі, хто чи то не знає про драматичні події, які відбувалися в Дідовій долині в роки війни, чи то відверто зневажає пам’ять розстріляних там людей, влаштовуючи практично на братській могилі сумнівні розваги. А торік ці зловмисники знищили майже всі посаджені школярами дерева.

Тож гуртківці спільно з афганцями прийняли колективне рішення відновити зелені насадження. Для цього й вийшли недільного дня в Дідову долину. Вже з власної ініціативи приєдналися до нас учні 7-Б і 11-Б класів та випускники ліцею 2012 і 2014 років, які колись доглядали перші дерева. Гуртом ми дружно прибрали територію біля пам’ятного знаку, посадили квіти і 16 дерев. Опісля нинішні й колишні  гуртківці ще впорядкували на Рогозівському кладовищі могили Героїв Радянського Союзу Т.П. Новікова й О.Д. Романенка та вчителів-фронтовиків - І.П. Луцика і подружжя Зеленюків.

А через кілька днів після спільної праці наші друзі-афганці провели в ліцеї спортивні змагання для дев’ятих класів «А ми тую славу збережемо». Вони взяли на себе всю організаційну роботу, на свої кошти придбали грамоти, призи, кубки  учасникам і спортивний інвентар у подарунок ліцею. Переможці визначалися серед дівчат і хлопців у кожному виді змагань, а їх було чотири -  біг на 60 метрів, стрибки з місця, метання м’яча, прес і завершилися футбольним матчем. Це було справжнє свято спорту і спадкоємності поколінь з потужною патріотично-виховною складовою, яке дуже сподобалося й організаторам, і учасникам.

Не менше захоплення і позитивних  емоцій викликав художній флеш-моб, який проводився вперше (сам термін означає певні дії, що виконуються зненацька, несподівано). Готувався він під великим секретом від учнів і полягав у тому, щоб одночасно розфарбувати велетенську святкову листівку рідному місту.  У визначений день в дворі ліцею розгорнули листівку-плакат розміром 3,3 х 2,2 метра і тільки тоді пояснили учасникам - представникам усіх класів зміст і значення заходу. Для дітей все  дійсно стало повною несподіванкою, але захопилися всі. Кожен сам обирав собі частинку листівки для розфарбування і кольори, писав своє святкове побажання місту. Спонсорами цього заходу теж стали ветерани-афганці, які профінансували придбання матеріалів, та директор  ліцею В.І. Грехова.

 Готову листівку розмістили у фойє ліцею, і всі бажаючі педагоги й учні змогли написати на ній свої привітання зі святом  Перемоги.

Н. ГУБСЬКА,
керівник зразкового музею бойової слави ліцею.

На знімку: учасники спортивних змагань разом з педагогами і ветеранами-афганцями.

Переглядів: 236 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: