Головна » 2016 » Квітень » 5 » СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)
17:10
СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ

Минулого тижня відбулося пленарне засідання чергової IV сесії ра­йонної ради, для участі в якому зареєструвалося 25 депутатів. До порядку денного сесії було включено більше трьох десятків питань.

Відповідно до висновків постійних  профільних комісій та з урахуванням зауважень депутатів і внесених пропозицій затверджено дві цільові програми – збереження та розвитку культури і туризму та Програму протидії тероризму, корупції і органі­зованій злочинності. Також депутати підтримали ініціативу сектора у справах молоді та спорту райдержадміністрації і внесли зміни до двох районних програм – з метою підтримки районної футбольної команди “Маяк” (Валки) та задля організації оздоровлення дітей переселенців та дітей, чиї батьки є учасниками АТО і бойових дій.
Окремий блок питань стосувався комунального підприємства “Вода” Валківської районної ради. І розгляд їх у сесійній залі виявився  найтривалішим та найемоційнішим. Про  підсумки проведеної роботи  прозвітувала тимчасова  моніторингова  робоча комісія, яка згідно з  протокольним дорученням та розпорядженням голови  районної ради В.П. Оноші вивчала складові тарифів на послуги КП “Вода”, визначала ефективність діяльності підприємства та займалася інвентаризацією майна спільної власності, яке перебуває у повному господарському віданні комунального підприємства.
Як зазначив доповідач Г.В. Повстянко, моніторинговою комісією виявлено ряд чинників, які, на переконання її членів, можуть стати  суттєвими  важелями для поліпшення фінансово-економічного стану підприємства, погашення його боргів по заробітній платі та платежах до бюджету і зниження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення.
У свою чергу, до депутатів райради звернувся з клопотанням колектив КП “Вода”, виклавши свої вимоги щодо недопущення скорочення працівників  передпенсійного віку та ряд інших. На що  керівники райо­ну запевнили, що всі зміни в роботі підприємства відбуватимуться виключно у законодавчій площині, з метою розвитку підприємства, погашення боргів та зниження собівартості послуг, що надаються КП “Вода”. Також депутати більшістю голосів ухвалили рішення щодо задоволення заяви директора КП “Вода” О.В. Павлія про звільнення за згодою сторін.
Розглянувши блок фінансових питань, депутати підтримали пропозиції райдержадміністрації щодо  розподілу вільних залишків районного бюджету. Їх, відповідно до прийнятих рішень, буде направлено на реалізацію заходів окремих районних програм, зокрема – на оздоровлення  та відпочинок дітей, оплату комунальних послуг райлікарні та терцентру соціального обслуговування.
Враховуючи пропозиції бюджетної комісії, внесено зміни до районного бюджету та збільшено його доходну частину за рахунок надходжень цільових субвенцій від місцевих рад району. Ці кошти направлено на забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл Валківщини, на придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для шкільних автобусів та придбання парт для Шарівської ЗОШ.
На виконання районної Програми “Здоров’я Валківщини” та з метою забезпечення туберкулінодіагностики дітей для придбання туберкуліну за рахунок цільових субвенцій від місцевих рад направлено 15 тис. грн. Ще 30 тис. грн. надано Центру первинної  медико-санітарної допомоги  для забезпечення перевезення пацієнтів на процедуру гемодіалізу та придбання палива. Підтримали депутати й ініціативу райдерж­адміністрації щодо  увічнення пам’я­ті господарника, політичного і громадського діяча О.М. Колєсніка. Відповідно до  прийнятого рішення  меморіальна дошка Олексію Миколайовичу буде встановлена на будівлі райдержадміністрації, де він  тривалий час працював. Як повідомив голова РДА Віктор Войтенко, меморіальну дошку буде виготовлено та встановлено за рахунок  благодійних коштів.
Згідно з Законом України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” та на  підставі  пропозиції трудового колективу КП “Редакція районної газети “Сільські новини” відповідно до прийнятого депутатами рішення районна рада вийшла зі складу співзасновників газети та засновників редакції з тим, щоб у подальшому, як передбачено законодавством, членами трудового колективу редакція була перетворена  у самостійний і незалежний суб’єкт господарювання.
Відповідно до пропозицій пос­тійної профільної комісії  прийнято рішення  щодо затвердження Порядку і нормативів відрахування частини  прибутку  комунальних підприємств, подовження терміну  тимчасового розміщення на базі ПЗОВ “Ялинка” окремого підрозділу ГУ МВС України “Азов”.
У частині питань майнового характеру затверджено також ряд рішень щодо надання дозволів на оренду приміщень спільної власності територіальних громад. У зв’язку з закі­нченням терміну дії контракту та зважаючи на відповідну заяву Ю.М. Ступак, затверджено рішення щодо звільнення її з посади головного лікаря КЗОЗ “Центр ПМСД Валківського району”.
Підтримали депутати ряд рішень щодо затвердження технічної документації з нормативної  грошової оцінки земельних ділянок, які надаються у власність громадянам. У числі інших прийнятих сесією рішень – про виплату  у 2016 році готівкою компенсації за тверде та рідке пічне побутове паливо і скраплений балонний газ громадянам пільгових категорій, які проживають у будинках з пічним опаленням, визначення механізму фінансування ставок учителів-логопедів тощо.
Заслухано було також інформацію начальника управління АПК Марини Редько щодо стану підготовки  сільгосппідприємств району до проведення  весняно-польових робіт, розглянуто депутатські звернення та визнано їх депутатськими запитами.

 

Кор. “СН”.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 328 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: