Головна » 2018 » Березень » 15 » РОЗВИТКУ РАЙОНУ ДОПОМАГАЄ ОБЛАСТЬ
17:17
РОЗВИТКУ РАЙОНУ ДОПОМАГАЄ ОБЛАСТЬ

РОЗВИТКУ РАЙОНУ ДОПОМАГАЄ ОБЛАСТЬ
 

Рішенням сесії обласної ради,  пленарне засідання якої  відбулося 1 березня, Валківському району надане   додаткове фінансування у розмірі 21 млн. 034 тис. грн. Як будуть розподілені і витрачені  ці кошти,  редакція попросила розповісти голову  Валківської  райдержадміністрації В.І. Войтенка.

- Вікторе Івановичу, пам’ятаю, як  ще два роки  тому неабиякою подією стало виділення з обласного  бюджету 800 тис. грн. на заміну вікон у стаціонарному відділенні  Валківської ЦРЛ. А нині - більше 21 мільйона  додаткових  коштів. Можливість  робити  такі асигнування з  обласного  у районні бюджети імовірніше за все є  наслідком процесів децентралізації в Україні?
- Безумовно, збільшення  місцевих  бюджетів - кожної  сільської, селищної, міської рад, а також  зростання доходної частини районного й обласного  бюджетів є прямим наслідком масштабної  реформи з децентралізації, що відбувається зараз в Україні з ініціативи  Президента Петра Порошенка та Кабінету міністрів. Але разом  зі зростанням доходів суттєво  збільшується і кількість  повноважень, що передаються на місця. Тому надважливо ще й вміти  грамотно  і по-господарськи розпоряджатися коштами.  І якщо цим займається команда професіоналів, які справді вболівають за долю регіону, то й результат очевидний. Маю на увазі команду, яку очолює наш  губернатор  Ю.О. Світлична, а також  тісну співпрацю  і взаєморозуміння з депутатським корпусом обласної  ради. Я справді щиро вдячний їм усім за розуміння наших  проблем, щире бажання допомогти  їх  вирішити і дійсно реальну допомогу.
- Але ж, як відомо, відчиняють  тим, хто  стукає. Тобто, таким  рішенням має передувати  цілеспрямована  і планомірна  робота на районному   та місцевому рівнях. 
- Так, питань у районі чимало, і під час нарад в області, робочих  зустрічей з губернатором, керівниками і спеціалістами управлінь та департаментів завжди намагаюсь  акцентувати  на них  увагу. І зазвичай знаходжу розуміння та дієву підтримку.
- Результати  роботи в районі за минулий  рік це підтверджують. Взяти хоча б 1 млн. 650 тис. грн, виділені  з обласного бюджету на капітальний ремонт окремих ділянок водогону у Валках та встановлення  башти  Рожновського  для свердловин №3 та 3А.
- І дякуючи підтримці голови ХОДА та депутатів обласної  ради  у нинішньому році ще 2 млн. грн. з обласного бюджету виділено  для проведення капітального ремонту водогону по  вулицях Кільцевій, Гоголя, Б. Хмельницького, Піщаній, Мічуріна, Суворова, Грабовського, Сидоренка та провулку Козацькому в місті Валках. А на проведення реконструкції очисних споруд у Валках область передбачила   виділити  ще 3,5 млн. грн.
- Зараз  у державі проводяться  масштабні  реформи в освіті, медицині, тож закономірно  припустити, що й  зміцненню матеріально-технічної  бази навчальних та медичних  закладів теж приділяється увага.
- Безперечно, і цільова спрямованість  асигнувань з обласного  бюджету доволі різнопланова. Так, якщо  говорити  про освіту, то це - 3 млн. 750 тис. грн, на проведення капітального  ремонту інженерних мереж, частини приміщень та заміну частини вікон  на енергозберігаючі у будівлі  Високопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (2 млн. 500 тис. грн) та на заміну вікон  і дверей у Сидоренківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (1 млн. 250 тис. грн).
Щодо інших асигнувань з обласного  бюджету, то в їх  числі:
- 625 тис. грн - на оснащення загальноосвітніх  навчальних  закладів району обладнанням (апаратура, прилади, пристрої, пристосування тощо) навчальних кабінетів хімії, біології, фізики, географії та математики й іншим навчальним обладнанням (шкільні дошки, шкільні меблі);
- 600 тис. грн - на оснащення навчальних закладів з поглибленим вивченням природничих  та математичних  предметів (ліцеїв та опорних  закладів) засобами  навчання, у тому числі, кабінетами  фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами, впровадження енергозберігаючих технологій;
- 384,6 тис. грн - для забезпечення закладів загальної  середньої  освіти  технічним та технологічним обладнанням, спортивним знаряддям та інвентарем, тренажерами;
- 280 тис. грн - на придбання оргтехніки з витратними  мате­ріалами для початкової школи.
Зважаючи на те, що у Валках заплановане створення  інклюзивно-ресурсного центру для роботи з дітьми з особливими потребами,  в обласному бюджеті передбачено  340 тис. грн на його  оснащення.
І справді колосальну суму асигнувань з бюджету області - 5,5 мільйона гривень - передбачається витратити на проведення капітального  ремонту корпусів Валківського  районного  будинку дитячої  та юнацької  творчості.
Щодо капіталовкладень у  медичну галузь району, то це - 2 млн. 370 тис. грн для проведення капітального ремонту  внутрішніх приміщень будівлі амбулаторії  загальної  практики сімейної  медицини с. Сніжків.
- Судячи  з  загальної  суми зазначених  Вами  цифр, це - ще не  повний перелік асигнувань з бюджету області для нашого району.
- Так, не лишилися поза увагою питання соціального  захисту:
- 195 тис. 104 грн виділено  для проведення санаторно-курортного лікування осіб  з інвалідністю, ветеранів війни, осіб, на яких  поширюється   дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських  переслідувань» у санаторно-курортних  закладах Харківської області;
- 164,8 тис. грн - на проведення відпочинку осіб, які безпосередньо  брали участь  в антитерористичній операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих учасників АТО у санаторно-курортних  закладах Харківщини;
- 68,025 тис. грн - на проведення  санаторно-курортного  лікування  постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, віднесених  до ІІ категорії.
Ще 1 млн. 279 тис. грн з обласного  бюджету передано органам місцевого самоврядування на проведення капітального ремонту мережі вуличного освітлення, а саме:
- 220 тис. грн - Ков’язькій селищній раді (с. Трохимівка - вулиці Трохимівська, Підлісна, Тургенєва);
- 280 тис. грн - Баранівській сільській  раді ( с. Війтенки - вулиці Наріжна, Партизанська, 8 Березня);
- 232 тис. грн - Високопільській  сільській  раді  (с. Високопілля - вулиці Свято-Миколаївська, Берестова, Водянська);
265 тис. грн - Огульцівській сільській  раді (с. Огульці - вулиці Холодного, Сонячна);
- 281 тис. грн - Шарівській сільській раді (с. Буцьківка - вулиці Шевченка, Сонячна, Чоботарська, Дружби, Буцького, провулки  Чоботарський, Залізничний, Дружби, в’їзд Зелений).
- Перспективи, судячи із названих сум і сфер їх  застосування, доволі обнадійливі.
- І це, варто  зауважити, далеко не в кращі часи для України, коли  триває  війна на Сході. Але попри все, тільки  в нашому районі уже чимало  зроблено і, якщо  ніякі форс-мажори не втрутяться, буде зроблено  ще більше в нинішньому році. І це додає  впевненості, позитиву й віри у те, що спільно  ми  здолаємо  всі труднощі. Бо  є порозуміння в громадах, величезна підтримка керівництва області й особисто Ю.О. Світличної, є загальна  стратегія держави на зміни й розвиток. Отож, ми просто  приречені на успіх, і не інакше.


Бесіду вела І. Терещенко.

Переглядів: 361 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: