Головна » 2015 » Липень » 7 » РОЗВАЖАЛИСЯ, СПІВАЛИ, ЗМАГАЛИСЬ І ВІДПОЧИВАЛИ (№ 55 від 7 липня 2015 року)
07:50
РОЗВАЖАЛИСЯ, СПІВАЛИ, ЗМАГАЛИСЬ І ВІДПОЧИВАЛИ (№ 55 від 7 липня 2015 року)

РОЗВАЖАЛИСЯ, СПІВАЛИ,
ЗМАГАЛИСЬ І ВІДПОЧИВАЛИ

(Більше фото за цим посиланням).

День Конституції на Валківщині вже традиційно святкують не помпезно й офіційно, а веселими «Козацькими розвагами». Щоправда, кілька  попередніх років поспіль незмінним місцем зустрічі усіх козаків і козачок району був стадіон в історичному парку Старого Мерчика. Цього ж року, зважаючи на побажання громад, було прийнято  рішення дещо відійти від усталених стандартів і зібратися всім у Валках, біля міського ставка, куди й дістатися учасникам та глядачам простіше, і де можна урізноманітнити конкурси.

Організацією цього дійства особисто опікувався голова райдержадміністрації Віктор Войтенко, залучивши до підготовчої роботи згуртовану команду однодумців. І свято справді видалося на славу - неперевершено видовищним, захоплюючим і позитивним.

Бажання взяти участь у «Козацьких розвагах» виявили бажання вісім команд. Чотири з них представили трудові колективи: райлікарні - «Діти Гіпократа», райвідділу міліції - «Валківські осавули», Юліївського ЦВНГК та Валківської райдержадміністрації. Голови кількох місцевих громад об’єдналися в команду «Місцеве самоврятування». Свою команду створили освітяни, і дві повноцінні команди - валківчани - «Територіальна громада Валок» та «Нащадки козаків», до складу якої увій­шли представники спортивної молоді міста.

Аби суддівство проходило чесно і відкрито, було прийнято рішення об’єднати у складі журі  представників від кожної з команд. А почали з традиційної «Візитки», під час якої учасники мали коротко, але оригінально й цікаво представити себе. Найкраще це   вдалося чарівним дівчатам та мужнім чоловікам Валківської РДА. Хоча,  майже не поступалися їм вигадкою й талантами освітяни та «Місцеве самоврятування».

Не менш цікавим видався і музично-розважальний  конкурс на краще виконання української народної пісні. Якої саме - учасники команд дізналися під час жеребкування. Але зовсім небагато часу на підготовку, доки тривали спортивні змагання, вистачило командам, щоб  підготувати справжні шедеври не лише виконання, а ще й інсценізації пісні. Чого лиш варті були «Два дубки», що справді «схилялися докупки», хоч і з листям зовсім іншого дерева, в обробці «Територіальної громади Валок»! А яку міні-виставу, виконуючи пісню «Ой, там,  на товчку, на базарі», показали «Валківські осавули»! Вони й вибороли почесне третє місце, поступившись козакам Юліївського ЦВНГК  та команді Валківської РДА, яка й у цьому конкурсі здобула перемогу.

 І чого  на тих столах та в козацьких куріннях тільки не було! Приходила на думку ця фраза весь час, доки тривав відповідний огляд-конкурс. Призові місця в ньому отримали «Валківські осавули» і «Територіальна громада Валок», а  перемогу - «Курінь кошового отамана Войтенка» (Валківська РДА).

Не менш захоплюючими і різноманітними були й спортивні конкурси та естафети. І лідирували тут уже  й інші  команди. Так, в естафеті на суходолі, де і в мішках пострибати треба було, і подолати бар’єр над та під ним, й інші вправи виконати, перемогу виборола валківська молодь - «Нащадки козаків», друге місце - спритні козаки Юлі­ївського ЦВНГК, а третє - «Валківська РДА».

У комбінованій естафеті, козакам треба було своїх чарівних дівчат на возі і на човні покатати  та ще й на носилках поносити. Найкраще це вдалося «Валківським осавулам», а дещо поступилися їм у спритності «Діти Гіпократа» та «Територіальна громада Валок».

У стрільбі з пневматичної гвинтівки закономірно можна було б сподіватися на перемогу наших правоохоронців. Та опинилися вони  хоч і на призовому, але на третьому  місці, поступившись «Нащадкам козаків» та Валківській РДА, красуні- дівчата  якої задля перемоги ще  й ой, як влучно стріляли оченятами.

Шквал емоцій глядачів викликав і конкурс з вичерпування  ложками води зі ставка. Найвправнішими в ньому виявилися молоді і спритні «Нащадки козаків», виборовши перемогу в своїх земляків - команди Валківської громади, а також РДА.

А ось під час ще одного конкурсу - кидання яєць на дальність - усе довкола  завмирало, доки те яйце летіло від одного учасника до іншого. Зойки чулися, лиш коли  падало воно на землю, означаючи завершення гри.  А справжній лемент счинявся, коли яйце розбивалось або тріскалось у руках гравців. Найвправніше перекидалися яйцями «Діти Гіпократа» та освітяни (третє і друге місця відповідно), а «Нащадки козаків», може б, і до Книги рекордів Гінеса потрапили, якби зафіксували свій рекорд, спіймавши яйце на максимальній відстані один від одного - аж 17,7  метра!

Кращою ця команда стала і в плаванні та перетягуванні човна з плавцем до берега,  виборовши перемогу знову в своїх старших земляків та козаків Юліївки, які посіли відповідно призові друге і третє місця в цьому конкурсі.

Позмагатися  серйозно і жартома могли й глядачі, яких чимало прийшло і приїхало до місця проведення «Козацьких розваг». А ще - взяти майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки у майстрині Ольги Тимошенко, потанцювати, поспілкуватися, пореготатися з кумедних і влучних коментарів подій ведучих свята Вікторії Ханіної та Руслани Цибулько, почастуватися і просто гарно відпочити.

Учасникам же команд до оголошення остаточних результатів змагань було не до  відпочинку. Хоча були й такі, котрі все встигали. У тому числі, й щиро порадіти як не   власній перемозі, так хоча б своїх суперників. А почесні місця на  п’єдесталі слави в загальнокомандному заліку дісталися, починаючи відповідно з третього місця, «Валківським осавулам», «Нащадкам козаків» та   переможцю «Козацьких змагань» команді Валківської РДА на чолі з  кошовим отаманом В. Войтенком та капітаном В. Оношею.

Саме ці учасники й отримали кубки і медалі, які для них підготував Харківський обласний  центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Подарунки команді-переможниці та «Нащадкам козаків», як приз глядацьких симпатій, підготувала і районна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Не лишилися без призів і решта команд. У числі козацьких трофеїв кожної опинилися запашні короваї від ТОВ «Валки-хліб», грамоти від організаторів, призи за участь і перемогу в різних конкурсах, а ще - чудовий настрій, сила-силенна позитивних емоцій та неабияке бажання ще й іще ось так весело, цікаво, усім  разом змагатися і відпочивати.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
Фото автора. 
(Більше фото за цим посиланням).

Категорія: Культура | Переглядів: 343 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: