Головна » 2016 » Серпень » 23 » НАЙБІЛЬШЕ БАГАТСТВО - ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ (№ 69 від 23 серпня 2016 року)
17:00
НАЙБІЛЬШЕ БАГАТСТВО - ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ (№ 69 від 23 серпня 2016 року)

НАЙБІЛЬШЕ БАГАТСТВО - 
ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ

Генеральний директор  ПСП «Маяк» Григорій Єлисейович Губський - не з тих, хто, так би мовити, поспішає попереду паровоза.  Кожен крок його - виважений, кожне рішення підказане селянською  мудрістю і досвідом. Таким односельці знали його завжди. Тож і тоді, в далекому вже тепер 1991-му, коли  ще до виходу відповідних президентських указів він  перший у райо­ні, а може, й в області, запропонував розпаювати  землю  і майно та взятися господарювати  по-новому, люди беззастережно  повірили йому.
І, як показав час - не помилилися. Про це переконливо свідчать зміни, що  сталися в селі та господарстві за два з половиною десятиліття. Створене 1991 року сільгосппідприємство отримало  у спадок від попередника два старих склади, стару зношену техніку і фермські приміщення, які давно  вимагали ремонту. За досить  недовгий час всю матеріально-технічну базу було повністю оновлено. Практично  з нуля починали тут будівництво  тракторної бригади, нині ж у розпорядженні механізаторів - сучасні, добре оснащені майстерні, нова імпортна техніка.
Не відмовилися в «Маяку», як це сталося  в більшості сільгоспоб’єднань, і від тваринництва. Капітально  відремонтували  та   реконструювали всі фермські приміщення, поступово наростили  поголів’я та оновили  дійну череду. А для тваринників створили такі умови праці, про які вони навіть  і не мріяли. Нині всі процеси на фермі механізовані, всюди  чистота, є зручні кімнати, щоб перевдягтися, пообідати, відпочити.
Як же вдалося зробити  це, за рахунок  яких резервів? Це запитання не раз доводилося  чути Григорію Єлисейовичу від колег-аграріїв, які в перші роки реформування сіль­сько­господарського  сектору нерідко  приїздили в «Маяк» за досвідом. Свою  стратегію  і тактику генеральний директор в секреті не тримав. Докладно  розповідав про те, що  ставку в господарстві роблять  на нові технології, вкладаючи одержані від реалізації виробленої продукції кошти в зміцнення матеріально-технічної  бази, придбання якісних  засобів захисту рослин, високопродуктивних імпортних машин і механізмів.
А ще, переконаний Г.Є. Губський, сучасне сіль­госп­підприємство - це бізнесова структура, яка має тонко  відчувати  будь-які  зміни на аграрному ринку й чутливо реагувати на них. Ось, наприклад, як це було  з реалізацією тваринницької продукції. У 1990-х роках продавати вироблене молоко стало дуже  невигідно, це оберталося збитками, тоді як реалізація молочних  продуктів приносила прибутки. Тож генеральний директор  разом зі своїми фахівцями зумів знайти  прийнятний для сільгосп­підприємства варіант - бартером, за цукор, придбав міні-молокозавод. Певний час господарство  виробляло і продавало сметану, сир, масло.
Нині, як показав аналіз, вигідніше  і безпроблемніше реалізувати  молоко, тож господарство знову перейшло  на його продаж.  І приклади такого гнучкого підходу до вирішення  проблем тут - на кожному кроці.
Сільгосппідприємство  дуже виважено  обирає собі партнерів. Продає власну продукцію тим, кому можна довіряти, закуповує насіння, міндобрива, засоби захисту рослин у фірм, які дорожать  своєю репутацією. Це допомагає і дебіторської заборгованості уникати, і врожаєм не ризикувати. Адже тільки вклавши в землю все необхідне, можна розраховувати на щедру віддачу. А до землі у Григорія Єлисейовича ставлення синівське - бережне, турботливе, дбайливе. За принципом професіоналізму і відданості хліборобській справі підбирався в господарстві і механізаторський колектив. Тут давно забули, що таке плинність кадрів. Всі працюють  вже багато  років, в роботу вкладають душу, ось як В.М. Мижирицький, О.О. Сорочинський, В.В. Ольховський, С.В. Губський, І.І. Боротка. Та й що шукати  механізаторам - є  робота, яку знають  і люблять,  є надійна  техніка, гідні заробітки.
Завдяки професійній хліборобській команді на чолі з головним агрономом О.О. Демчуком, старанням інженерної служби господарство з року в рік вирощує високі врожаї сільгоспкультур. Нинішній рік став непростим іспитом для аграріїв, та хлібороби «Маяка» склали його успішно, кожен  гектар  ранніх зернових  дав на круг по 48 центнерів збіжжя, що більше, ніж  у середньому по району.
Стабільні врожаї, висока ефективність тваринницької галузі дають змогу керівнику господарства вкладати кошти в розвиток виробництва, соціальну сферу. За чверть віку тут збудовано практично ще одну Губщину, будинки на нових вулицях ваблять погляд доглянутістю, впорядкованістю. В господарстві вистачає робочих рук, бо працівники отримують належні заробітки, і умови роботи - хороші.  А власники паїв задоволені умовами оренди. Кількість  паїв, що знаходяться в обробітку в ПСП «Маяк», зросла порівняно з часом заснування господарства майже вдвічі - із 200 до 345. 
У розмові з генеральним директором ми свідомо не торкалися проблем, яких  в аграріїв завжди вистачає. З нагоди ювілею «Маяка» хотілося  сказати більше хорошого  про господарство, яке цього  заслуговує. А ще - тому, що які б складнощі не доводилося переживати сільгоспоб’єднанню, воно  справляється з ними успішно. Допомагає йому в цьому його  найбільше багатство - земля і люди, про яких по-батьківськи дбає талановитий хлібороб і мудрий керівник Г.Є. Губський.

 

В. ЄВТУШЕНКО.

 

Переглядів: 271 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: