Головна » 2015 » Липень » 28 » РОКИ, МУЗИКА І ХОР (№ 61 від 28 липня 2015 року)
17:03
РОКИ, МУЗИКА І ХОР (№ 61 від 28 липня 2015 року)

РОКИ, МУЗИКА І ХОР

Усе трудове і творче життя Олександра Павловича Беспутного у Валках пов’язане з районною культурою і хоровою капелою ветеранів війни і праці імені О.С. Масельського. У районний Будинок культури, де починав як  художній керівник, він прибув на початку 1970-х після навчання у Харківському музичному училищі і вже маючи досвід роботи у відомих харкі­вських хорових колективах. Саме тоді  створювалася чоловіча хорова капела, і Олександр Павлович став не просто одним з її перших учасників і першим хормейстером, а й фундатором колективу, заклав його музичну і виконавську основу.
Він як кваліфікований спеціаліст професійно проводив прослуховування і відбір претендентів, прищеплював нам, працівникам різних професій, які  не мали музичної освіти, навички хорового співу, шліфував вокальне виконання, добирав репертуар, враховуючи наші можливості і глядацьку аудиторію. Це була тривала, клопітна праця, і Олександр Павлович займався нею терпляче і натхненно. Після нього в хору були інші керівники, які відкрили нам інші творчі горизонти. Але перші важливі уроки майстерності як співаки ми одержали саме  від Олександра Павловича.
Сприяючи розвитку хорового мистецтва в районі, він свого часу успішно керував районним відділенням Українського музичного товариства, ростив нові покоління вокалістів і музикантів у дитячій музичній школі (пізніше - школі мистецтв).
Усі 40 років існування хору  Олександр Павлович нерозлучний з ним. Чимало пісень у репертуарі колективу, першим виконавцем яких як соліст став О.П. Беспутний. Це і класичні, і народні, і сучасні ліричні твори, романси, пісні воєнної пори - зокрема, «Чорнобривці», «Два кольори», «Я встретил Вас», «Вернись в Сорренто», «Очі волошкові». Особливо йому вдаються українські пісні, які в його виконанні звучать так проникливо, душевно.
Ось так, з піснею, з хором, Олександр Павлович за два дні зустріне своє 80-річчя. Відділ культури і туризму райдержадміністрації і ми, колеги по хору, щиро вітаємо нашого  сивочолого соловейка, і нехай ще довго звучить його пісня, даруючи землякам радісні миттєвості натхненного мистецтва.

М. ПЛЯКА,
учасник хору, Почесний громадянин Валок.

Категорія: Наші земляки | Переглядів: 254 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: