Головна » 2015 » Вересень » 12 » РОБОТА - ВІД БІДИ РЯТУВАТИ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)
17:04
РОБОТА - ВІД БІДИ РЯТУВАТИ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)

РОБОТА - ВІД БІДИ РЯТУВАТИ

  Всі ми знаємо, яке непередбачуване наше життя, які ситуації, в тому числі й надзвичайні, часом виникають у ньому. І  дуже важливо, щоб у такі моменти поруч були ті, хто може допомогти в біді чи небезпеці. Саме таке відповідальне завдання покладається на службу з надзвичайних ситуацій.
  Наполегливо й самовіддано працюють  над його виконанням і співробітники Валківського райвідділу Головного управ­ління ДСНС України в області. На сьогодні наш  райвідділ - це наймобільніший підрозділ на території  району, здатний оперативно ліквідувати наслідки стихійного чи техногенного лиха, допомогти тим, хто потрапив  в екстремальну ситуацію.
   Загальна штатна чисельність особового складу райвідділу - сорок співробітників. Райвідділу підпорядкована одна державна пожежно-рятувальна частина, на озброєнні якої знаходиться чотири одиниці техніки - три пожежних та один пожежно-рятувальний автомобіль. На цілодобовому чергуванні задіяні два пожежних і один пожежно-рятувальний автомобіль та сім чоловік особового складу.
   Хоча трапляються випадки, коли на ліквідацію надзвичайних ситуацій доводиться залучати значно більшу кількість співробітників. Так, і мені, і моїм колегам запам’ятався день 27 березня цього року. Тоді за добу надійшла рекордна кількість викликів на пожежі - 13. Складність полягала не лише  у  великій кількості викликів, а й в тому, що надходили вони практично одночасно. Тож за сигналом тривоги був піднятий весь офіцерський склад райвідділу. Пожежні автомобілі протягом майже всієї доби практично  не поверталися до чергової частини, поспішаючи з однієї пожежі на іншу, відстань між якими нерідко складала 30-40 кілометрів.

   І що особливо прикро - причиною більшості цих  загорань був людський фактор, бо виникали вони в результаті спалювання жителями сухої трави. Від цих вогнищ загоралися дачні будиночки, господарські споруди, житлові будинки.

   Не буду розповідати, яке фізичне і психологічне навантаження лягло тоді на плечі співробітників райвідділу, скажу тільки, що завдяки їх мужності й високопрофесійним діям вдалося запобігти загибелі людей та великим матеріальним збиткам.
   Загалом же протягом восьми місяців цього року наші рятувальники 102 рази виїздили за сигналом тривоги, з них 63 рази - на гасіння пожеж. Здійснювалися також виїзди на проведення аварійно-рятувальних робіт, на дорожньо-транспортні пригоди,  на допомогу населенню в різних екстремальних випадках. На місця небезпечних знахідок - вибухових предметів та боєприпасів - було здійснено десять виїздів.
   Для того, щоб  завжди  бути  готовим до ліквідації надзвичайних ситуацій, діяти оперативно, злагоджено й кваліфіковано, районним відділом постійно проводяться командно-штабні та тактико-спеці­альні навчання. До участі в них залучаються спів­робітники міліції, медики, працівники газової служби, енергетики.
Приємно відзначити також, що за сумлінне, високопрофесійне виконання своїх обов’язків особовий склад райвідділу не одноразово заохочувався почесними грамотами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, грамотами Головного управління ДСНС в області, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
   Цього року  головним управлінням ДСНС в області було проведено комплексну перевірку роботи нашого райвідді­лу і дано високу оцінку готовності співробітників та техніки до виконання  найскладніших завдань. Хотів би сказати й про те, що не лише  професіоналізм та хороша технічна оснащеність є запорукою досягнення цих результатів. Наш райвідділ ДСНС - це велика дружна родина, де кожен завжди готовий підтримати один одного і в боротьбі з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, і в життєвих проблемах. А в нашій службі це особливо важливо.
   Від усієї душі вітаю всіх своїх колег з професійним святом,  яке ми відзначаємо 17 вересня, бажаю всім здоров’я, миру в душі, в родині, в країні. І звичайно ж - мужності й витримки в усіх надзвичайних  ситуаціях.

О. КРЕЩУК,
начальник Валківського РВ ГУ ДСНС в Харківській області.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 261 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: