Головна » 2016 » Березень » 19 » РОБОТА, ЩО НЕ ЗНАЄ СВЯТ (№24 від 19 березня 2016 року)
17:20
РОБОТА, ЩО НЕ ЗНАЄ СВЯТ (№24 від 19 березня 2016 року)

РОБОТА, ЩО НЕ ЗНАЄ СВЯТ

Не применшуючи ні в якому разі значення для нашого побуту інших  підприємств комунальної сфери, першість  за   своєю важливістю буде логічно  віддати  саме КП «Вода». Адже без водопостачання і водовідведення, а значить, і праці людей, до цього  причетних, нам не обійтися жодного дня. Коли ж із якихось причин, як правило, аварійних, споживачі тимчасово цих   побутових благ позбавляються, багато  хто  звично лає водопровідників, не замислюючись при цьому, якими зусиллями і в яких  умовах вони забезпечують щоденну роботу водогону і каналізаційних мереж, що більше 40 років не знали капітального  ремонту.
Зараз КП «Вода» обслуговує, крім Валок, ще сім населених пунктів району - Високопілля, Ков’яги, Мельникове, Новий Мерчик, Олександрівку, Старий Мерчик. Радіус виїздів на ремонтні роботи - 25 кілометрів. І виїздити  на усунення поривів мереж  ремонтним бригадам доводиться практично  щодня чи то по  місту, чи по району.
- Останні дві  доволі серйозні аварійні ситуації виникли наприкінці минулого  тижня в Серпневому і Валках, - розповідає начальник КП «Вода» О.В. Павлій. - У Серпневому спершу сталося два  пориви водогону. Щойно  їх ліквідували, надійшло повідомлення про третій порив. Практично одночасно з ними сталося три підряд аварії  каналіза­ційної мережі у Валках на ділянці від КНС-2 до очисних споруд. І добре, що це сталося за містом, бо тільки з одного розкопу, щоб  провести ремонтні роботи, було  відкачано близько  50 кубометрів стоків - за об’є­мом це  13 спеціальних машин. Не хочеться думати про те, що було б, якби всі ці нечистоти розлилися вулицями міста. Ремонтна бригада працювала в умовах негоди з усією можливою оперативністю. При цьому населення ніяких  побутових незручностей не відчувало і навіть не здогадувалося про ці аварії, бо відключень водопостачання не було, і водовідведення теж не припинялося.
І це лише два приклади із низки аварійних ситуацій, які складають повсякденну діяльність КП «Вода». Усувати  їх водопровідники намагаються якомога  швидше, розу­міючи, що  кожен порив - це втрати недешевої води і очікування «зневоднених» споживачів. Але це залежить не тільки від працівників підприємства. Катастрофічно  не вистачає коштів на   ремонти  дороговартісного обладнання і мереж. Ніде замовити деталі, необхідні для латання труб, бо практично  не зосталося в районі під­приємств, які могли б їх виготовити. Крім того, всі свої земельні  роботи з ремонту мереж підприємство зобов’язане узгоджувати із службою  природного  газу, енергетиками і зв’язківцями, чиї комунікації  проходять поряд з водопровідними. А на це теж  іде дорого­цінний час. І, дорікаючи підприємству за зволікання в ліквідації аварій, варто, мабуть, враховувати ці обставини, так само, як і те, що  проводяться ремонти часто  в складних погодних умовах.
Не так багато, як на таку зношеність  мереж, на підприємстві й ремонтників. А саме - бригада з ремонту  водопроводу в складі слюсарів В.В. Семеняки, В.О. Полтавського і водія І.К. Ващенка та кількісно така ж бригада з ремонту каналізації в складі слюсарів І.В. Русанова, В.В. Вайса і водія А.О. Білоуса. Та ще на обидві бригади тракторист-екскаваторник О.В. Воловик і електрогазозварник В.В. Шмат. Майже всі вони - давні, досвідчені працівники підприємства, добре знають свою роботу, стараються виконувати її якісно, наскільки це від них залежить.
І варто,  мабуть, хоча б напередодні  професійного свята  сказати  цим людям слова вдячності за їх  сумління, за те, що  в наших домівках є вода, і побажати, щоб принаймні цей святковий день  обій­шовся в них без аварій і екстренних викликів.

 

Кор. «СН».

На знімках: під час проведення ремонтних робіт;  В.В. ВАЙС, А.О. БІЛОУС, І.В. РУСАНОВ, О.В. ВОЛОВИК.
Фото І. ЦІКАЛО.

Переглядів: 231 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: