Головна » 2016 » Лютий » 20 » РІК, ЩО МИНУВ - У ДЗЕРКАЛІ БЮДЖЕТУ (№16 від 20 лютого 2016 року)
17:00
РІК, ЩО МИНУВ - У ДЗЕРКАЛІ БЮДЖЕТУ (№16 від 20 лютого 2016 року)

РІК, ЩО МИНУВ - У ДЗЕРКАЛІ БЮДЖЕТУ

Серед питань, що розглядалися на 3-й сесії  райо­нної  ради VІІ скликання, було  і бюджетне. Зі звітом про виконання  райо­нного бюджету за 2015 рік виступила начальник фінансового  управління райдержадміністрації Л.О. Левчук. Вона детально  проаналізувала  стан виконання доходної та видаткової  частини бюджету, ситуацію з надходженням субвенцій з держбюджету, а також  із виділенням субвенції міському, сільським та селищним бюджетам, розповіла про фінансування районних  програм. 
Як сказала начальник фінуправління, доходну частину районного бюджету за 2015 рік виконано в цілому на 100,1 відсотка. Виконання загального  фонду склало 98,8 відсотка, в тому числі з власних доходів - 114,3 відсотка. Щодо спеціального фонду, то його  виконано на 376,2 відсотка.
У доходах району основним бюджетоутворюючим джерелом є податок на доходи фізичних осіб. Уточнені планові показники з  цього податку виконано на 114,3 відсотка. Всі інші податки суттєвого впливу на виконання доходної частини бюджету не мають.
Не досягнуто  річних  планових показників з податку на прибуток. У частині  одержання прибутку організаціями комунальної власності причиною  невиконання намічених показників стала недостатня ефективність господарської  діяльності КП «Вода». 
Доповідач детально зупинилася також на питаннях фінансування субвенцій. Вона поінформувала, зокрема, про те, що  субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, а також - на утримання дітей-сиріт і позбавлених  батьківського піклування надійшли та витрачені в повному  обсязі.
Субвенції на надання пільг та житлових  субсидій населенню на комунальні послуги фінансувалися під фактичну потребу до розрахунків енергопостачальних організацій.
Що ж до субвенції на надання інших пільг ветеранам війни та праці, то тут невиконання планових показників склало в грошовому еквіваленті 29,7 тис. грн., а із субвенції на надання пільг  ветеранам війни і праці, а також  субсидій населенню на тверде  паливо та скраплений газ - 64,5 тис. грн. Як сказала доповідач, це невиконання пояснюється тим, що  фінансування надавалося згідно із заявками управління праці та соцзахисту населення і забезпечило фактичну потребу в коштах стовідсотково, а доведені державою показники перевищували фактичну потребу в коштах.
Медична та освітня субвенції надійшли  з держбюджету в повному обсязі.
До спеціального фонду бюджетними установами, які фінансуються з районного бюджету, було  мобілізовано додаткові кошти з платних послуг за рахунок додаткової господарської діяльності, плати  за оренду майна, залучення коштів спонсорів тощо. Це дало змогу збільшити  в порівнянні з планом власні надходження бюджетних установ.
Видаткову частину загального  фонду районного бюджету за 2015 рік виконано на 99,3 відсотка. Питома вага заробітної плати з нарахуванням у загальних видатках склала 42,1 відсотка, видатки на спожиті енергоносії - 8 відсотків.  На початок поточного року в бюджетних установах району дебіторська та кредиторська заборгованість  відсутня.
У 2015 році районному бюджету надавалася субвенція з держбюджету на забезпечення централізованих  заходів із  лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет в сумі 453,9 тис. грн., яка витрачена в повному  обсязі. Із загального  фонду районного бюджету фінансувалося 18 районних  програм на суму 2 млн. 379,5 тис. грн. та шість  програм - зі спеціального фонду на суму 1 млн. 423,3 тис. грн.
З районного бюджету сільським, селищним і міському бюджетам на утримання установ культури та дошкільних навчальних закладів надано іншої субвенції із загального фонду в сумі 8 млн. 841 тис. грн.

В. Євтушенко.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 225 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: