Головна » 2016 » Січень » 16 » РІК ПОЧАЛИ З РЕКОРДНИМ ТИРАЖЕМ (№ 6 від 16 січня 2016 року)
17:02
РІК ПОЧАЛИ З РЕКОРДНИМ ТИРАЖЕМ (№ 6 від 16 січня 2016 року)

РІК ПОЧАЛИ З РЕКОРДНИМ ТИРАЖЕМ

Читачі «Сільських новин» можливо  й не звернули уваги на цифру тиражу газети у   січні, але для редакції це - один з найважливіших  показників ефективності роботи усього  колективу. Адже саме тираж засвідчує, наскільки  затребуваною, а значить, і цікавою для   читача є газета.

2016-й рік ми почали  з рекордним за останні два десятиліття тиражем - 3633 екземпляри. Тож усім  колективом валківської ра­йонки хочемо сказати  щире спасибі нашим передплатникам і читачам за наданий аванс довіри. Це додає нам наснаги ще більш ефективно  працювати для того, щоб газета була цікавою, корисною, відповідала запитам  читацької аудиторії. Особливо актуально це зараз, адже з 1 січня 2016 року набув чинності  Закон України «Про  реформування державних  і комунальних  друкованих засобів масової інформації», який передбачає, що  органи державної  влади та місцевого  самоврядування повинні вийти зі складу засновників  друкованих ЗМІ, а редакції стати  самостійними суб’єктами  господарювання.
Як  позначиться цей Закон  на подальшій долі районок, зараз  можна   тільки гадати. Але що  редакціям районних газет, які  вже кілька десятиліть знаходяться на межі виживання, буде непросто у   «вільному плаванні» відвоювати  своє місце на медіа-ринку, так це точно.  Найважче, напевне, буде   редакціям, що знаходяться «на  голці»  солідних бюджетних  дотацій. Слід  зізнатися, ще донедавна валківські  журналісти з певною  долею заздрощів сприймали інформацію  про ті редакції районних  газет, які мали  щорічне бюджетне фінансування 100, 150 а то й 200 тисяч гривень на рік. У них  була  мізерна передплатна ціна, смішні ціни на рекламні послуги. Ми таких  фінансових вливань не бачили  вже багато років. Так, у 2015 році  питома вага бюджетного фінансування у сумі загального  доходу редакції  склала 5,5 відсотка. Знаємо, що виділити  й  ці кошти з обмеженого  районного бюджету було непросто. І ми вдячні за розуміння й підтримку нашим засновникам - райдержадміністрації та районній раді. Але при цьому можемо упевнено стверджувати  й те, що коли б влада оплачувала газетну площу за висвітлення  своєї  діяльності (а така норма передбачена Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»), то  за рік редакція б мала суттєво більше власних доходів.
Але саме завдяки тому,  що  великих  бюджетних  вливань не було, ми  поступово вчилися виживати, рахувати  кожну  копійку і самі заробляти  гроші. Тією ж рекламою, за яку, буває,  чуємо нарікання від читачів. Але достеменно знаємо й те, що якщо  одні починають читати  газету з першої  сторінки, то інші - з останньої,  тобто з реклами. Врешті-решт, ми нікого насильно не  заганяємо  до нас давати рекламу, але нікому й не відмовляємо в рекламних послугах. 
Суттєвою часткою доходів редакції залишаються й кошти  від передплати газети. А в тому, що наші  читачі регулярно  отримують видання, велика заслуга наших партнерів - колективу центру поштового зв’язку №7 Харківської дирекції «Укрпошти». Коли про  передплату районки піклується не   тільки редакція, а   й щиро вболіває керівник валківських  поштовиків О.М. Гончаренко і відповідно   налаштовує й  увесь  колектив, тоді й результат очевидний. І тоді дійсно  хочеться від душі подякувати людям, які  в будь-яку погоду долають кілометри доріг, щоб принести пошту, не забути нагадати про передплату на наступні місяці.
А трьом кращим за результатами передплати на нинішній рік листоношам, яких визначило керівництво «Укрпошти», редакція до слів вдячності додала ще й заохочувальні подарунки.

 

І. ОБИХВІСТ.
 

На знімку: начальник Гонтово-ярського відділення  поштового зв’язку Олена Василівна ГНАТЕНКО, листоноша Ков’язького  поштового відділення Євгенія Сергіївна АЗАРОВА, листоноша ВПЗ «Валки-2» Ольга Михайлівна СІГАЄВА.

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 203 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: