Головна » 2016 » Січень » 1 » РІК АГРАРНИХ РЕКОРДІВ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)
17:04
РІК АГРАРНИХ РЕКОРДІВ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)

РІК АГРАРНИХ РЕКОРДІВ

Рік, який щойно   закінчився, був для аграріїв райо­ну, як і попередні, сповненим одвічних хліборобських турбот, тривог за  врожай, економічних складнощів, повсякденної  праці в полі і на фермах. Та запам’ятається він, сподіваюся, тільки  хорошим і позитивним, добрими поді­ями і здобутками. А здобутки ці у наших сільських  трудівників були торік дійсно вагомі і переконливі. Про них неодноразово розповідалося на сторінках районної газети. Додам лиш, що  і на рівні області Валківщина  виглядає  цілком  достойно за низкою  показників рослинницької галузі, як свідчать  підсумки, підбиті Департаментом агропромрозвитку облдержадміністрації.
Так, наш район увійшов у десятку  районів, які зібрали загалом понад  200 тисяч  тонн зернових культур, і це вперше за останні   майже 20 років  досягнуто  такого показника. Відповідно й урожайність зернових у районі  одержано вищу, ніж середньообласна  - 49,6 центнера (по області - 41,2 центнера). За цим показником наш район  теж у числі кращих. Так само, як і за справді  рекордною врожайністю озимої пшениці - 47,4 центнера. Всього ж вищу за середньообласну (41,1 центнера) врожайність цієї культури одержали торік 15 райо­нів.
Відзначилися наші господарства на рівні  області і за зерновою  кукурудзою, якої одержали в середньому майже по 70 центнерів з гектара. Тут ми теж у десятці «наурожайніших» районів.
Доволі високий у нас і середній  розмір плати  за  оренду земельних паїв - 1472 гривні з розрахунку  на 1 гектар. За цим показником наш район - третій в області.
 Прогнозувати, яким для аграрної галузі району буде рік прийдешній, гадаю, не варто. Хлібороби з притаманною їм селянською мудрістю від таких прогнозів зазвичай  утримуються. Просто, вітаючи сільських  трудівників з Новорічними святами, побажаю всім року спокійного, мирного і врожайного.

 

М. РЕДЬКО,
начальник управління агропромрозвитку  райдержадміністрації.

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 233 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: