Головна » 2015 » Серпень » 8 » РИБА, ЧИ ВУДКА? (№ 64 від 8 серпня 2015 року)
17:05
РИБА, ЧИ ВУДКА? (№ 64 від 8 серпня 2015 року)

РИБА, ЧИ ВУДКА?

   Питання працевлаштування і стабільного заробітку актуальне для 80 відсотків селян. Це головна причина того, чому молодь покидає українські села в пошуках кращої долі у містах.
   І хоч не завжди ця доля краща, та й назад молоді люди не поспішають повертатися. Зітхають: «Якби була робота…». І додають: «Ніхто ж не допомагає, держава нічого не робить, а я що можу?».

   Утім, прикладів успішного ведення малого бізнесу на селі досить багато. Про них можуть розповісти, приміром, у Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області, який розпочав свою роботу в липні цього року. Його створили небайдужі люди, які не хочуть чекати, коли у держави нарешті дійдуть руки до пересічного громадянина, коли обласна чи районна влада створить для своїх мешканців робочі місця з високою зарплатою.
   Не чекаючи на диво від влади та державних діячів, Фонд розробив та започаткував власний проект по створенню робочих місць на селі.
    Яким чином? У рамках цього проекту Фонд вирі­шив виділити кошти тим людям, які хочуть розпочати власну справу у своєму селі. 
    Ось що розповів Голова Наглядової ради Валерій Іванович Дема під час зустрічі представників Фонду та жителів села Іллічівка, що в Барвінківському районі: «Позика буде надана на вісім років, причому без застави, без відсотків, без будь-якої майнової поруки – лише слово громади. Перші три роки «новоспечені» бізнесмени повертати борг Фонду не будуть, аби мати можливість «розкрутитися», «встати на ноги». Всі повернені кошти, запевняє Дема, Фонд і надалі вкладатиме в такі програми.
    На підтвердження тому під час цієї зустрічі зібралося чи не все доросле місцеве населення – люди готові працювати, готові почати свій дрібний бізнес, але не мають достатньо коштів та знань.
   Селяни, що зібралися в клубі, одразу запропонували деякі актуальні проекти: голова Іванківської сільради Барвінківського району Валентина Рибальченко готова посприяти організації бізнесу з тваринництва, обробці земель, сушіння фруктів та ягід.
   Сільський голова Грушуватської сільради Олександр Маслов бачить перспективу в організації закупівлі молока в найближчих селах.
  А місцева жителька Катерина Зекун готова організувати міні-пекарню: хліб до села завозять лише тричі на тиждень.
   Є бажаючі створити ветеринарну аптеку, медичний консультаційний кабі­нет.
«Я бачу великий потенціал в ідеї, що її висунув Благодійний фонд соці­ального розвитку, - сказав голова правління Союзу споживацьких спіль­нот «Кооперація Харківщини» Юрій Яковенко, - Люди натхненні, кожен пішов з якоюсь надією, тому – дякуємо Фонду».
   Взагалі Фонд планує за декілька років надати таку допомогу кожному селу в Харківській області. І що важливо - це не одноденний проект. 
   «Ми розуміємо, що якесь село отримає допомогу цього місяця, якесь у вересні, а якесь - у вересні наступного року… Головне, що кожне село має змогу отримати грошову допомогу на забезпечення нових робочих місць і на розвиток свого села», - зазначають у Фонді.
   Треба взяти до уваги, що саме ви та громада села на спільній зустрічі із представниками Фонду визначаєте, який бізнес потрібен у вашому населеному пункті, хто очолить цей проект, хто нестиме відповідальність за витрати перед громадою. Все у ваших руках…
   Нагадаємо, що головною умовою отримання коштів на власну справу є забезпечення роботою не тільки себе, а щонайменше ще 3-10 односельців, які отримають офіційне працевлаштування за трудовою книжкою, соціальне страхування та офіційну заробітну платню. Всі витрати повинні бути прозорими та чесними й контролюватися громадою вашого села.
   «Ми хочемо, аби люди зрозуміли, що лише вони відпові­дають за своє життя, і щоби вони повірили у власні сили, - кажуть у Фонді соціального розвитку. - Це нелегко, але саме так ми змінимо наше життя, врятуємо українське село, а разом з ним і державу».
   Замість чекати, що хтось принесе вам рибу, зробіть собі вудку і станьте господарем власної долі. Ось вам ще один із оптимістичних прикладів.
Інна та Олексій Смірнови, які виховують 6-річного сина, проживали в Горлівці на Донбасі. У зв’язку з воєнними діями переїхали до Харківської області, в село. Інна влаштувалася вихователькою в дитячий садок, а Олег працює у місцевого фермера.
   «За три місяці я втягнувся і опанував обов’язки механізатора,- розповів Олег. - Так, працювати в селі важко, але, якщо багато працювати, можна заробити цілком пристойні кошти. Я вже планую почати тут власний бізнес та обов’язково надам свою пропозицію до Фонду. Я сподіваюсь, що Фонд підтримає мій проект. Для мене особисто проект Фонду наразі - це єдина можливість і започаткувати свій бізнес, і мати час на його розвиток».
   Це лише один із багатьох прикладів активної позиції цілеспрямованої людини, на які розраховують в Благодійному Фонді соціального розвитку Харківської області, розпочинаючи проект «Робочі місця на селі», спрямований на підтримку малого бізнесу.

Ірина Нінова.

Категорія: Фонд соцрозвитку ХО | Переглядів: 274 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: