Головна » 2016 » Липень » 12 » РЕМОНТУЄМО ДОРОГИ СПІЛЬНО (№ 57 від 12 липня 2016 року)
17:00
РЕМОНТУЄМО ДОРОГИ СПІЛЬНО (№ 57 від 12 липня 2016 року)

РЕМОНТУЄМО ДОРОГИ СПІЛЬНО

Стан наших автомобільних   доріг  уже не витримує  ніякої  критики.  Багато де це вже навіть не дороги з твердим покриттям, а скоріше просто  напрямки до того чи іншого  населеного пункту.  Ремонт, навіть  ямковий, потребує  неабияких  коштів, не кажучи вже про капітальний, що  виливається у багато­мільйонні суми. Служба ж автомобільних доріг, на балансі якої  знаходяться автодороги загального  користування, останні кілька років, отримуючи вкрай обмежене фінансування, не   має можливості забезпечити  своєчасний  і в необхідному обсязі ремонт  ввірених їм в експлуатаційне утримання доріг.

Завдяки ряду змін, внесених до чинного  законодавства щодо  податків і   зборів, які формують місцеві бюджети, переважна більшість міських, селищних, сільських  рад стали більш фінансово забезпеченими. І, використовуючи кошти своїх  бюджетів на розвиток громад, місцевої інфраструктури, аж ніяк не   проти були  б  профі­нансувати  і  ремонт автодоріг на своїх територіях, та  тільки законодавча база не   передбачала такої  можливості. Аж до прийняття рік тому Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування ремонту доріг державного зачення».  Зазначеними змінами передбачено, що  здій­снювати  капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими  автомобільних доріг загального користування, можна за рахунок коштів відповідних  місцевих  бюджетів (як співфінансування на договірних засадах).

У нашому районі першопроходцем щодо проведення такого ремонту дороги на своїй території стала  Гонтово-ярська сільська рада. Як розповіла голова сільради Л.М. Корсун, вулиці Першотравнева та Центральна у  Гонтовому Ярі мають чимале транспортне навантаження, ними користуються і жителі села, й валківчани, і мешканці інших  сільських  рад, адже Першотравнева є частиною дороги Валки-Кантакузове, а Центральна - дороги Круглик-Бурякове. Під час проведення сільгоспробіт ними простують  грунтообробна, посівна  та збиральна техніка, а під час навчального року регулярно їздить  шкільний автобус. Але  дорожнє покриття тут уже прийшло просто  в жахливий стан -  вибоїна на вибоїні. Тому, коли дізнались про можливість  співфінансування ремонтних робіт доріг, звернулись до Служби автомобільних  доріг з пропозицією саме на таких  умовах і відремонтувати дорожнє покриття по вул. Першотравневій та Центральній.

- Маю зауважити, - наголошує Людмила Миколаївна, -  що всі роботи були виконані якісно, у стислі терміни, з максимальним залученням техніки та спеціалістів Валківського райавтодору.

- Гонтово-ярська сільська рада виділила на ці цілі 200 тисяч грн., за які й була  ліквідована ямковість, а наша Служба,  як експлуатаційне  підприємство, - розповідає куратор Служби  автомобільних доріг в Харківській області О.С. Пляка, - подбала про виконання робіт з експлуатаційного утримання - планування та упорядкування узбіч, часткового ямкового ремонту. А результат задовольнив як місцеву владу, так і автошляховиків та усіх  користувачів.

- Приклад  гонтово-ярців, - додає начальник філії «Валківський райавтодор» С.Г.  Щербук, - зацікавив й інші ради району. Уже укладено  угоду щодо  співфінансування  поточного  ремонту  дороги з Сидоренківською  сільською радою, а саме, майже непроїзної наразі ділянки на  в’їзді до  с. Очеретового та по селу, що є частиною дороги державного значення М-03 - Майдан. Напра­цьовані попередні  домовленості і з іншими місцевими  радами Валківщини. Отож, є   реальні сподівання на те, що й ряд інших автодоріг району завдяки співпраці органів місцевого  самоврядування та Служби  автомобільних доріг будуть  відремонтовані і стануть  більш зручними і безпечними в експлуатації.

 Кор. «СН».

Фото І. Терещенко.

Переглядів: 216 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: