Головна » 2016 » Листопад » 15 » РЕАЛІСТИЧНІ ІСТОРІЇ ПРО САМЕ ЖИТТЯ (№93 від 15 листопада 2016 року)
19:05
РЕАЛІСТИЧНІ ІСТОРІЇ ПРО САМЕ ЖИТТЯ (№93 від 15 листопада 2016 року)

РЕАЛІСТИЧНІ ІСТОРІЇ ПРО САМЕ ЖИТТЯ

У харківській книгарні «Є» пройшла презентація книжки «Неболови» української письменниці та волонтерки, нашої землячки Юлії Ілюхи.
Присутні з інтересом слухали розповідь письменниці про початок її творчого шляху, який стартував з журналістики. «Коли я працювала на телебаченні, то ми кожного року робили сюжети про літературний конкурс імені Масельського, – розповіла Юлія. – Мені також захотілося щось написати. Спершу я туди надіслала свої вірші. Їх не оцінили. Потім вирішила написати прозу. Моє перше оповідання перемогло. І я почала писати далі...».
До «Неболовів» увійшли реалістичні новели про звичайних, реальних людей. Як відзначають критики, ці новели чесні, живі та болючі. «Мабуть, вже набили оскому ці слова, – зазначила Юлія Ілюха, – це книжка про звичайних, реальних людей. Насправді я беру сюжети своїх опові­дань «з голови».   
За словами Тетяни Трофименко, літературного критика, в сучасній українській літературі реалізм не дуже популярний. «Коли автор-початківець звертається до реального життя та пише якісь реальні сюжети, то одразу ж виникає такий скепсис, – зазначила вона. – Мовляв, це ж нецікаво, краще вигадати щось надзвичайне, що не має нічого спільного з реальним життям».
Щодо прототипів героїв книги, то їх як таких, - говорить письменниця, - не було. Проте можна знайти цікаві збіги образів персонажів та сюжетних ліній з реальними людьми та їх долями. 
Ось хоча б така історія. Юлія розповіла, що написала оповідання про акторку, яка пішла на війну. А потім виявилось, що у «Фейсбуці» вона дружить з дівчиною – акторкою, яка теж пішла служити. І зараз вона в АТО.
Також Юлія Ілюха зачитала уривки з власної книги. Зокрема, це й історія про літню жінку з маленького глухого села, яка намагається вилікувати свого хворого кота. Любов, втрати, надія, життя  – саме ці теми, говорить письменниця, є головними в її новій книзі.


Кор. “СН”.

Переглядів: 256 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: