Головна » 2017 » Лютий » 7 » "РАЗОМ У МАЙБУТНЄ" - ВАЖЛИВІ АКЦЕНТИ (№ 10 від 4 лютого 2017 року)
16:54
"РАЗОМ У МАЙБУТНЄ" - ВАЖЛИВІ АКЦЕНТИ (№ 10 від 4 лютого 2017 року)

"РАЗОМ У МАЙБУТНЄ" - ВАЖЛИВІ АКЦЕНТИ

У лютому закінчується термін подачі заявок від ініціативних груп на участь в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Саме питанням умов участі в конкурсі, цьогорічним особливостям щодо оформлення проектних заявок була присвячена обласна селекторна нарада, що відбулась минулого вівторка. Участь у її роботі взяли голова районної ради Віталій Оноша,  його заступник Юрій Яцина,  керівники органів місцевого самоврядування Валківщини, представники ініціативних груп, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, громадських організацій.

Як зауважив заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко, у 2016 році до конкурсної комісії надійшло більше півтори тисячі міні-проектів, 402 із яких  були визнані переможцями конкурсу і успішно реалізовані, тому хотілось би, щоб  і 2017 рік був таким же  ефективним.
- Кожного року конкурс «Разом у майбутнє», який нині проводиться вже вшосте, стає масштабнішим, бо жителі області неодноразово переконувалися у своїх можливостях і підтримці влади - відзначила голова пос­тійної комісії обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна. Саме для цього і був запроваджений конкурс - щоб підтримати ініціативу громад та допомогти у вирішенні їх нагальних проблем.
Надалі Людмила Петрівна докладно  зупинилась на нововведеннях цьогорічного конкурсу. У їх числі, зокрема,  доповнення пакету документів інформацією про партнерів, кошторисом витрат та  резюме конкурсанта. При цьому конкурсанти повинні визначати  ефективність  проектів та надавати  фотозвіти після їх реалізації.
Наголошено  було  й на тому, що до складу ініціативної групи, яка  подає проект, має входити  не менше п’яти осіб, при цьому керівник закладу, ініціативна група якого  бере участь  у конкурсі, не може бути керівником проекту.
Звертаючись до потенційних конкурсантів, Людмила  Немикіна акцентувала увагу на необхідності приділити увагу не кількості, а якості проектів, зауваживши, що від однієї  ініціативної групи може бути  подано не більше одного проекту в кожній із трьох номінацій.
Щодо процедури проведення конкурсу, то, як зазначалось, проектні заявки проходять два відбіркові етапи. На першому з них відбираються проекти, які відповідають усім  умовам конкурсу, а на другому методом оцінювання кожної проектної заявки учасниками конкурсного  комітету визначаються переможці. До 30 квітня інформація про переможців оприлюднюється на сайтах обласної ради, Асоціації органів місцевого  самоврядування Харківської області, котра є партнером конкурсу, та у газеті «Слобідський край». Надалі вирішуються питання щодо співфінансування проектів-переможців з місцевого та  обласного  бюджетів. З травня по листопад триватиме період реалізації проектів.  При цьому до 5 числа кожного місяця здійснюватиметься моніторинг стану їх  реалізації.  Варто мати на увазі й те, що якщо  реалізація проекту не  розпочинається впродовж трьох місяців, конкурсний комітет має право відкликати  субвенцію з обласного  бюджету і визначити іншого переможця.
Активну участь в селекторній нараді взяли також  перший віце-президент Асоціації органів місцевого  самоврядування області Микола Тітов, члени конкурсного комітету, депутати обласної ради, надавши слушні зауваження та відповіді на запитання.
На завершення зустрічі голова районної ради  Віталій Оноша, звертаючись до присутніх у залі райдержадміністрації учасників  наради, побажав усім ініціативним групам ефективної і якісної роботи над проектними заявками та перемоги в конкурсі «Разом в майбутнє-2017». А Юрій Яцина нагадав, що в паперовому вигляді пакети  необхідної  документації приймаються районною радою до 14 години 17 лютого, а також порекомендував для пришвидшення  процесу опрацювання проектних  заявок до 10 лютого направляти їх в електронному   вигляді для редагування.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
 Фото автора.

Переглядів: 518 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: