Головна » 2015 » Серпень » 18 » ПРОСТО СПРАВА ДЛЯ ДУШІ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)
17:04
ПРОСТО СПРАВА ДЛЯ ДУШІ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)

ПРОСТО СПРАВА ДЛЯ ДУШІ

Спеціалізований магазин для бджолярів, що не так давно відкрився у Валках, на першому поверсі двоповерхової будівлі навпроти Автостанції, уже вподобали чимало пасічників. Адже купити тут можна все необхідне бджоляру – від вощини, рамок, професійного інструменту до зручних  вуликів, медогонок та іншого інвентарю, потрібного у цій копіткій справі. Ласі до справж­нього запашного бурштинового медку теж знайдуть тут чим порадувати душу – солодкий продукт розфасований у різну за місткістю тару, є й у щільниках для тих, хто полюбляє вживати його саме так.
Причому, якість продукту, як кажуть, фірма гарантує. Бо власник магазину пропонує для продажу тільки мед з власної пасіки, той, яким полюбляє посмакувати сам, пригостити рідних і друзів.
Господар магазину Сергій Кравчук – успішний бізнесмен в галузі, що не має нічого спільного з бджолами і пасікою. Але вже багато років живучи в Харкові, він не відірвався від землі, від села, де пройшло його дитинство. Тому без власної дачі, хоч і сучасно облаштованої, без городу, домашньої живини просто не уявляє свого буття. Особливо зараз, коли продуктовий ринок заполонила всіляка «хімія», і придбати натуральні, екологічно чисті харчі, навіть маючи можливість заплатити за них значно дорожче, доволі складно. 
Щодо власної пасіки, то дісталася вона Сергію, можна сказати, волею випадку. Але пасувати перед тим, про що мало знаєш, йому не властиво. Почитав потрібну інформацію в інтернеті, поспілкувався з досвідченими пасічниками і вирішив не продавати вулики, а спробувати з цим новим для нього господарством впоратися самотужки.
Як розповідає, підійшов до вулика, обережно відкрив його і лагідно мовив: «Доброго дня, мої дівчатка». І бджілки ніби зрозуміли й прийняли нового господаря. «Відтоді у нас – взаємне кохання» - жартує Сергій.
Кохання, не кохання, а без любові і поваги до цієї божої комахи справді не можна. Тому, якщо порати город чи доглядати за живністю господар ще комусь може довірити, доки сам займається основною роботою, то біля бджіл усе робить тільки власноруч.
Ідея ж відкрити магазин для бджолярів у Валках виникла тоді, коли сам зіштовхнувся з проблемою, що багато чого необхідного в цій справі можна придбати лише в Харкові. Дещо згодом познайомився з Юрієм Саніним – харківським підприємцем, який займається виробництвом бджолярського інвентарю. Купуючи те, що потрібно собі, починав розуміти, чого не вистачає й іншим валківським пасічникам. А згодом, коли бджолине господарство примножилося, постало питання, куди дівати лишки меду, а також інші продукти бджільництва, з яких можна готувати чудодійні загальнозміцнюючі та лікарські засоби. 
Як не дивно, - говорить Сергій Кравчук, - але до магазину значно частіше приходять пасічники, дякують за широкий асортимент товару. А от мед чомусь купують рідше, хоча любителів його значно більше, ніж господарів, що тримають пасіки і продають мед. Можливо тому,  що про магазин ще мало знають, може й через те, що сезон цього унікального продукту ще попереду. Але, переконаний С.Кравчук, є ще один не менш важливий фактор – ми втратили культуру споживання меду. Замість вживання натурального цілющого продукту частіше віддаємо превагу цукеркам, іншим солодощам сумнівної якості. 
Чому сумнівної? А ви зверніть увагу: раніше, коли солодощі продавали з лотків під відкритим небом, до них зліталися цілі рої бджіл, ос, а зараз – хіба одинока оса покружляє, та й та полетить геть. Чи не варто над цим замислитися: що ми їмо, чим пригощаємо дітей, якщо бджоли на такі цукерки й уваги не звертають? А вони – комахи розумні і чутливі, абищо їсти не будуть.
Інша справа – мед, але за умови, що він справжній, дбайливо зібраний бджілками-труді­вницями з квіточок, такий, яким полюбляє ласувати господар магазину і якість якого гарантує. Бо пасіка для Сергія – далеко не основний вид заробітку, а просто справа для душі.

І. Терещенко
На фото: Сергій Кравчук у власному магазині.

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 234 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: